epidural anestezi ile dogum yapmak isteyenler

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve necla_r tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : necla_r
  1. necla_r

necla_r Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşalr ben 6+5 günlük hamişim dogum konusu beni çok korkutuyor
    normal dogumda sancıdan çok korkuyorum sezeryanda hoşuma gitmiyor dogum degilde ameliyat oluyor çıkıyorsun gibi
    arkadaşım epidural olmak istemişti suyu erken geldigi için sezeryan oldu ama araştırdım çok iyi sancı hissetmiyormuşun sadece kasılmalar hissediliyormuş bu şekilde dogum yaopan varsa yazın bekliyorum

2. 11 Temmuz 2009
  3. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.216
    Ödül Puanları:
    163
    gorumcem ve hemsıre arkadasım o sekılde dogum yaptı ve cok memnunlar hemsıre arkadasım 2.ye o sekılde dogum yaptı.tabı cok guvenılır bır dr ye epıdural sezeryan olman lazım canım...
    2 gun falan hafıf agrıları oldu ve sonra gectı suan da hıc bırseylerı yok gayet saglıklılar...

4. 11 Temmuz 2009
  5. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben de epidural istiyorum ama sezeryan düşünüyorum. Her kafadan ses çıkıyor kimi toptan bayılmam gerektiğini epiduralde felç riskimin olduğunu söylüyor. Bense bebeğimi görmek istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Doğumdan sonra ben de fikrimi paylaşıcam bu arada..

6. 12 Temmuz 2009
  7. necla_r

necla_r Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende öyle bebegimi görmek isttiyırum sezeryanla dogum yapan arkadaşım diyorki ameliyat oldum sanki nerden geldigini bilmedigim bebegi kucagıma verdiler diyor benden çıktıgını hissedemedim diyor
    çok dogru ben sezeryan istiyordum bu yüzden vazgeçtiim

8. 12 Temmuz 2009
  9. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben 15 gün önce epidural ile sezeryan doğum yaptım.uyuşmam ve odaya inmem toplam 1 sat bıle surmedi.doğum esnasında tamamen kendındesin hatta bız doktorumla şakalaşıp konuşup durduk.kendindesin ama sıfır acı.yanı belden aşağısı acıya kapalı,ama orada bişey yapıldığını ne bilieyim bastırılıdığını itildiğini falan vs hissediyosun.ayrıca kızım doğar doğmaz hemen gösterdi dr ebe de getirip yanağıma dayadı öptüm kokladım herşey güzeldi yani.ama bence mecbur kalmadıkça sezeryan yapma,ben mecbur kaldım:KK43: normal doğum gibisi yok sonuçta epidurali alınca hiçbişey hissetmıyeceksın ve 2 saat sonra ayktasın sankı hiç doğurmamış gibi.ama sezeyan amelıyat sonuçta,sonrası da aynen amelıyat sonrası gıbı oluyo.hakkında hayırlısı.

10. 12 Temmuz 2009
  11. nili82

nili82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de epidural normal doğum yapmak istiyorum ama felç riski var dedikleri için korkuyorum.Üstelik gittiğim hastanede bu yöntemle doğum yapan olmamış.

12. 13 Temmuz 2009
  13. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    bende istiyordum ama olmadı doktor sezeryan olmam gerektiğini söyledi sezeryan benı normal doğumdan daha çok korkutuyor.

14. 15 Temmuz 2009
  15. 07papatya

07papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213
    bende epudural sezeryan oldum çook rahat geçti.hemen çocugunu görüyorsun.ben sabah dogum yaptım akşam ayaga kalktım ilk kalkış acı veriyor ama ertesi günü hemen kendimi toparladım doktorum bana normal dogum yapmış gibi oldun hemen kalktın dedi.bence kişiye göre degişiyor düzelme sürasi hiç korkmayın herşeyi görmeniz ve yaşamanız çok güzel bir duygu....

16. 16 Temmuz 2009
  17. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar küçümsemek için yazmıyorum ama bir takım gerçekleri ve imkansızlıkları da göz ardı etmek lazım...arkadaşım daha 2 hafta önce ardahan gibi bir ilde (tabi askeri hastane)epidural sezeryanla doğum yaptı ve maşallah 2 günde ayağa kalktı,hiçbişeyi kalmadı...hatta onun bu durumu bana sezeryan konusunda cesaret bile verdi...(ama ben yine de normal doğumu düşünüyorum.)
    o yüzden lütfen korkmayın buralarda bile bu yöntem bu kadar ii bir şekilde yapılabiliyorsa bulunduğunz şehirlerde daha ii sonuçlar alabilirsinz...ama tabi çabuk iyileşme,hemen toparlanabilme biraz da bünye meselesi....allah hepimizin yardımcısı olsun...

18. 16 Temmuz 2009
  19. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekleri ve imkansızlıkları da göz ardı etmemek lazım demek istedim...a.s