epidural anestezi olanlarrrr......

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve pelinoz tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

24 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pelinoz
  1. pelinoz

pelinoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eyvahedigeldismile
    arkadaşlar 6 aylık hamileyim şimdiden korku başladı meraktan çatlıyorumda internetten videolar izledim bide ne kadar doğru bilmiyorum ama izledim işte:KK70: epidural anesteziyi tavsiye ediyolar olan arkadaşlar varmı aramızda iğne yapımı acı veriyomu yada sizce tehlikesi varmı?eyvahedigeldismile

2. 24 Haziran 2010
  3. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    aman doğum sancısının yanında onun acısı ne kadar çok olabilir ki tek korktuğun şey bu mu? :KK70: bu arada gebelik dölümüne yazarsan daha çok cevap veren bulabilirsin...

4. 24 Haziran 2010
  5. s.d.34

s.d.34 annesinin minnoşu:) Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    iğnemi cnm hissetmiyonki acısın sakın korkma bend eçok korkuyodum meğer nede kolaymış nede rabbim yardım ediyomuş epudiral tavsiye ederim cnm

6. 24 Haziran 2010
  7. s.d.34

s.d.34 annesinin minnoşu:) Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    hiç bir tehlikesi yok cnm ben 100 kilo idim oldum ve gayet iyiydim halada bi etkisi yok

8. 24 Haziran 2010
  9. Fundaelvan

Fundaelvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım epiduralin korkulacak hiç bi yanı yok o kadar kolay olduki benimki çok az hissettim.daha sonrasında baş ağrısı bel ağrısı olabilir diolardı ne başım nede belim ağrıo şuan 20 gün oldu.tavsiye ederim...

10. 27 Haziran 2010
  11. arssuyavuss

arssuyavuss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende acayıp korkuyodum genel anestezıyı denedım korkudan ıstemedım ılk dogumum ve ılk amelıyatım olcaktı ama bende genel anesteızden bısey anlamadım cok gusel gectı uyandım 2 gunu normal yasantıma dondum sadece cıkınca bıras sancım oldu o kadar ama hıc korkma olay oralara gelınce allah yardım edıyo ben ne korkak bı kısdım butun aıle toplandı dogumuma gıdevek korkudan dıye ama kendım bıle kendıme sasırdım yanı allah sabrını verıyo

12. 28 Haziran 2010
  13. melis16

melis16 Senin gonlun degişirse,dunya değişir. . Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar epiduralden korkmayın.kalçadan yapılan iğne bile daha dayanılmaz bence.Önce dr minik bi iğneyle uyusturucu yapıyor sonra diğer işlemleri anlamıyorsunuz bile 2 dk sürüyor. doğumdan sonra benım 1 hafta belim ağrıdı.hala daha ara ara ağrıyor.onu göze alın

14. 1 Temmuz 2010
  15. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    bi yerde yazdim sanada yazayim hic korkma cok güzel bisey.iki büklüm oturuyorsun belinden minicik bi igne batiriyorlar.icine kocaman bbi igneden su fiskirtiyorlar.bu kisim bitiyor ve sancisiz bi dogum ne güzel ya.tavsiye ederim sakin korkma.bana hatta dedilerki yüzde 50 felc kalabilirsin.yanlis sinire degdimi dediler.ama ne felc oldum ne bisey.düsünsene hicbirsey hissetmiyorsun ve hemsire sana ikin dedigi anda ikiniyorsun.o kadar...ikinci defa yavrum olursa hemen onu istiycem.eltimde ilk dogumu öyle oldu.ikincisinde epidural yapmaya zaman olmadigi icin.hemen normal doguma aldilar.anam nasil bagiriyor hahaha.essek gibi erken gelmedimde yaptirmadim epidurali dedi.pisman olmusdu.ve o kadfar cok yorgundu ve hala arada sancisi vardi.

16. 10 Temmuz 2010
  17. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    korkulacak hiçbirşey yok canım,benim gibi iğneden korkan bir insan bile böyle söylüyorsa ne kadar kolay sen düşün:))
    sezeryan olacaksa bebeğinin doğumuna tanıklık etmeni sağlıyor,normal doğum olursa da sancı derdinden kurtarıyor:KK66:
    önce uyuşturuyorlar ve epiduralin takılırken ruhun duymuyor:)
    sonrasında da otomatik olarak ağrı kesici vermeye devam ediyor,ikinci gün de otomatiği kapattılar,ağrı duydukça butona bas demişlerdi.. kesinlikle çok konforlu bir yöntem..
    sağlıklı bir doğum diliyorum..

18. 10 Aralık 2010
  19. HaticeCan

HaticeCan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaslar,

Bende normal dogumdan korkan biri olarak burada yazilanlari dikkatle okuyorum, eger tekrar hamile kalabilirsem bende epidural yada spinal sezeryan düsünüyorum. Normal dogumu kaldiracak kadar kendimi güclü hissetmiyorum... hastanelerden cooookkkk korkuyorum, igneden de öyle...

zaten ilk bebisimi kaybettim, 8 haftalik düsük yaptim, kürtaj oldum. O an öldüm öldüm dirildim korkudan.. insallah bu yöntem dediginiz gibi agrisizdir...

Allah tüm hamile kardeslerimize hayirli dogumlar nasip etsin...

selamlar:KK46: