epidural anestezi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mysever tarafından 20 Nisan 2008 başlatılmıştır.

20 Nisan 2008
    Konu Sahibi : mysever
  1. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar epidural anestezi için ne düşünüyosunuz bi riski varmı?

2. 20 Nisan 2008
  3. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım selam.ben ıkıncı kızımı mecburıyetten sezeryan olsamda epıdıralden memnun kaldım.:))))
    narkoz korkumdan dolayı sadece.doktorumda cok tecıh edıldıgını soyledı.normal dogum en guzelı. ıkısınıde yasadım.ve mecbur kalmadıkca sezeryan tercıh etmeyın derım.

4. 21 Nisan 2008
  5. KsMt

KsMt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ya iyide arkadaşlar hiç aranızda bu şekilşde doğum yapan varmı İğne direk sırtdan veriliyor bir skaatlık durumu ortaya çıkmasın

Son düzenleme: 21 Nisan 2008
  6. 21 Nisan 2008
  7. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    cnm bende belden asagısının felç kalma riski olduğunu duydum oyuzden konuyu burda actım daha önce bu sekilde doğum yapan yada cevresinde yaptığını duyan arkadaşlarımdan bilgi alıyım die.

8. 22 Nisan 2008
  9. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar benim iş arkadaşım epidural oldu. hemde isteyerek. doğumu çok zor oldu. önce epidural iğne yapmışlar doğum gerçekleşmeyince etkisini kaybetmiş ayaklarını falan hissetmeye başalmış ama hala doğum gerçekleşmemiş ikinciyi yaptırmış onunda eetkisi tam geçecekken doğum gerçekleşmiş. o biraz doktor hatası yaşamış. iyi araştırmak lazım

10. 22 Nisan 2008
  11. ocean_exprss

ocean_exprss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Okuduklarımdan öğrendiğime göre epidural anesteziyi uzman birinin yapması gerekiyor ve riskli bir olay.Ben cesaret edemiyorum açıkçası.Bu konuda uzman güvenilir birini bulsam cesaret edebilirim belki ama oda zor.Belden aşağısının felç kalma riski var ve çevremde bu şekilde doğum yapan kimse yok...

12. 22 Nisan 2008
  13. GNC

GNC Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bu konuda benimde çok endişem var. Eğer güvenilir birinin ismini alırsanız nooolur burada yazın, benim çevremde epidural yapanlar var ancak anestezi uzmanları sadece ilgili hastanelerde benim doğum yapmayı düşündüğüm hastaneye gelmiyorlarmış