epidural anestezimi genel anestezimi ne yapcam ben şimdi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kestane tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : kestane
  1. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bu gün doğum yapacağım hastaneye gittim gayet konforlu güzel en önemliside temiz bi hastane doktor kontrol etti nts ye girdim ve bana ayın 17 sine gün verdi önümüzdeki perşembe sezeryanla oğluma kavuşcam inşallah ben bi türlü karar veremedim epidural anesteziylemi yoksa genel anesteziylemi doğum yapayım sadece belden aşağısı uyuşunca herşeyii duycam bebeğimi hemen görcem ama en sağlıklısı hangisi karar veremedim lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız

2. 10 Aralık 2009
  3. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    epidural anestesiyle bir arkadasım doğum yaptı bi hafta yerinden kalkamadı şiddetli baş ağrısı şikayetiyle riskli diyorlar tv'de sahit oldum bi bayan da epiduraldan sonra felç olmuş birisi beyin kanaması geçirmiş karar sizin

4. 10 Aralık 2009
  5. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    insan böyle duyuncada kafası iyice karışıyo

6. 10 Aralık 2009
  7. mercimegim

mercimegim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 19 gün önce epidurel anestezi ile doğum yaptım ve bebeğimi doğar doğmaz görebilmek nasip oldu..Herşey çok güzel gecti çok şükür bahsettiğiniz şikyetler bende olmadı 2 gün hastanede yattım muhakkak ağrısı sızısı acısı oluyor neticede doğum..
    Ama şuana kadar ciddi birşey yaşamadım Rabbimde kimseye nasip etmesin..

8. 12 Aralık 2009
  9. berna1

berna1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende 10 gün önce genel anestezi ile doğum yaptım epidurali doktorum önerdi ama ben ameliyat masasında cesaret edemedim.genel anesteziden memnun kaldım çok şükür bi sıkıntı olmadı.eğer cesaretli isen tabiki epidural daha rahatmış canım hakkında hayırlısı olsun..

10. 12 Aralık 2009
  11. zeynepbeyza

zeynepbeyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    7 aralık pazartesi genel anestezi ile doğum yaptım,yarısı gün oğlum kucağımda evime döndüm..şimdi hem misafirle,hem bebek ve diğer iki çocuğumla başetmeye çalışıyorum...
    ...

12. 12 Aralık 2009
  13. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çok saolun kızlar perşembeye kadar düşünmeye devam etcem hayırlısı neyse o olsun allahım yardım etsin

14. 13 Aralık 2009
  15. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    senin gibi karasızdım ama epidurelde bazı olası ihtimalleri duyunca ve çevremde de bir kaç canlı örnek olunca bende onlardan biri olabilirim diye korktum vazgeçtimm..genel anestezi olddum...çok memnunum..2 saat sonra oğlumu görebildim ama en azından doğum anıyla ilgili tek hatırladığım oğlun 5 dakika içinde doğucak demeleri ve çok uyudun artık uyan diye tokatlamaları:)

16. 13 Aralık 2009
  17. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bana anestezi uzmanı sordu hangisini istediğimi.sorarkende genel istersen ayıldığında ağrın daha çok olacak.epuduraldede baş ağrısı gibi yan etkiler var dedi.ben genel istedim.yalnız ben çok panik yapan bir insanım.bir şey hissetmesemde doğuma şahit olmak benim için zor olurdu.birde belimin uyuşturulması fikri bana çok korkunç geliyor

18. 13 Aralık 2009
  19. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yakında bende sezeryan olacağım.ama zannedersem genel anestezi olacak.zaten çok panik bir insan olduğum için epidurali kaldıracağımı zannetmiyorum.