Epidural anesteziyle normal doğum yapan var mı???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve glupglup tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

27 Aralık 2009
    Konu Sahibi : glupglup
  1. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bu yöntem nasıl acaba, deneyen varsa tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar

2. 28 Aralık 2009
  3. Duam

Duam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende çok merak ediyorum ,

4. 28 Aralık 2009
  5. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    ben yaptım canım...13 temmuz günü 17.30 da suyum geldi..hemde bebeğim daha 35 haftalıktı...yarımsaat sonra sancılarım gelmeye başladı..biz hastaneye gidene kadar 3 dk da bir gelmeye başladı...ebeler kontrol etti 4 cm açıklık olmuş..bir saat kadar bekledim sancı çekerek...ama çok abartıldığı gibi değil korkmayın...sonra epiduralim takıldı..dr um geldi muayene etti..hemen doğuma aldılar apar topar..10 cm olmuş açıklık..tek doz epidural verdiler...ve yarım saat içinde geldi kuzeyim...çok rahat ve konforlu bi doğum..herşeyi hissediyosun ayaklarını oynatıyosun dokunmaları hissediyosun ama ağrı sancı yok...zaten 1-2 saat içindede tamamen his yerine geliyo...sadece ıkınmayı beceremedim ben...ebeler yardım ediyo o zamanda...bastırıyolar karnına...dünyanın en güzel şeyi için bu kadar acı sancı az bile inanın...hayırlı doğumlar hepinize...

6. 28 Aralık 2009
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Rahatladım şimdi. Bu yöntemin rahat olduğunu okumuştum bir yerlerde ama sizlerden duymak daha da inandırıcı geliyor. Paylaşımın için sağol canım

8. 28 Aralık 2009
  9. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    rica ederim canım..allah sağlıcakla doğurmayı nasip etsin...meleğine hayırlısıyla kavuş inşallah...

10. 9 Nisan 2012
  11. becom88

becom88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Bende 28 haftalık hamileyim.. Allahın izniyle bende epidural normal doğum istiyorum. bu yolla 2 cocugunu kucagına alan arkadasım war, we de cok memnun..
    zaten burda da okudugum yorumlar beni yüreklendiriyor. :KK49: hep normal doğum istedim, insallah son ana kadar bu fikirden wazgecmem..