epidural dogum ücretleri

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve burningaura tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : burningaura
  1. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    devlet hastanesinde dogum yapan varsa aranızda bir sorum olcak..doktorum epidural dogum yapabiliriz dedi fakat ücreti hakkında bilgi vermedi.aranızda devlette epidural olan var mı?varsa ne kadar ücret ödediniz?

2. 23 Mayıs 2008
  3. EU1

EU1 Guest

:tomato:
    canm en fazla 750 felan sigortasıza(uzman girerse bıcak parası alır)...cunku iki sene önce en iyi devlet hastanesinde 350 ytl di.zeynep kamil de dahil olmak uzere.

4. 24 Mayıs 2008
  5. Paspal

Paspal Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben özel hastane de epiduralli doğum için 750 ytl sezeryan doğum ücreti vercem

6. 24 Mayıs 2008
  7. nurgxuxn

nurgxuxn izlemedeyim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm hemşehrim bende gümüşhaneliyim :dance:ssk yada devlet hastanelerinde eger sigortan varsa 600-700 ytl arası epidural özel oda farkı alıyorlar onun dışında bir ücret almıyorlar. ama özel hastanelerde fiyatlar çok daha yüksek , sende hamişsin sanırım ne kadarlık :1hug:

8. 24 Mayıs 2008
  9. EU1

EU1 Guest

sigortalılardan ücret alınmıyor. sigortasız lar 750 ytl ödüyor. özeldede sigortan yoksa 3000-5000 arasıymış.bu arada bende gümüşhane merkezliyim yeşildereli...

10. 26 Mayıs 2008
  11. nurgxuxn

nurgxuxn izlemedeyim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

slm hemşerim yaşadığın şehirde öyle ama ankarada epidural normal doğum istiyorum dediğinde fark alınıyor , bilgine be auarada bende g.hane merkezdenim

12. 26 Mayıs 2008
  13. burningaura

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar teşekkürler bilgiler içi..bu arada ben gümüşhaneli degilim sadece eşimin görevi için hazirana kadar burdayız..

14. 26 Mayıs 2008
  15. EU1

EU1 Guest

sigortalılar da cok az fark oduyordur devlet hastanesinde normal i 750 falansa yani..

bide devlet hastaneleri sormadınmı söylemiyolar epidural dogum yaptırdıklarını sen sormadıgın sürece bu ilgisizlikten de nefret ediyorum

ben ancak dogum yaptıktan sonra liste halinde istanbul izmir bide bi kac büyüksehir hastanesinde ki dogum ücretlerinde görmüştüm..gecen sene icin ist zeynep kamil gibi bi hastanede ücretliler icin epidural 500 ytl ydi.
    Lütfen doktorlarınıza herşeyi sorun kızlar devlet hastaneleri cok umursamaz.:1no2:

16. 26 Mayıs 2008
  17. burningaura

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın arkadasım.aslında ben senin gibi epiduralin varlıgını bile bilmiyordun
    m.yeni dogum yapan arkadas var burda o da bilmiyor ve oda benim doktorumun özeline gitmiş..ama sıklıgını bilmiyorum..ben 6 haftalıktan basladım ve devamlı gittim.birçok kişinin epidural yapıldıgından haberi yok.bu çifte standart mı anlamadım.doktoruma dogumdan çok korkuyorum dedim ve agrısız yaparız dedi.bu hafta ücretini kendinden öğrencem..

18. 26 Mayıs 2008
  19. EU1

EU1 Guest

yok ben özelde yapıldıgını biliyordum ama devlet hastaneleri bu uygulamayı yapmıyor zannediyordum sonra bi an sezeryanda epidural anestezi oldugu aklıma geldi devlet bunu yapıyorsa normal dede yapar dedim sonra okudugum bebek dergilerinin birinde listeyle karsılastım hamileyken iyi göz gezdirememişim demekki.
    ben listeyi okurken kızım 40 günlük olmustu zaten.Bende her ay doktor kontrolune gidiyordum 4 haftada bir doktorum vajinal dogum yapabilecegimi söyledigi için hic üstelemedim. Bide hamileyken benim tansiyonum cok düşüktü.
    Benim suyum 37+1 de son muayenem sırasında catım kontrol edilirken patladı benneyaptımki zaten 6 cm acıklıgım ve sancım da vardı.Gittim dogrudum ilk bebek olunca insan bilemiyor ne kadar arastrırırsan arastır hamileyken amaan ne varki diyorsun ama o masada 20 ye fırlamıs tansiyonla hic o kadar da kolay olmuyor ama sen üzme kendini herkesin dogum senaryosu bir degildir.Bol bol merdiven in cık dogumu en co kolaylastıran hareket miş benim doktorum sır verir gibi söylemişti bunu bana tansiyonuma ragmen 2 saatte dogurdum zaten :roflol: