epidural doğum yapanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dilek35 tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dilek35
  1. dilek35

dilek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 24 haftalık hamileym şimdiden doğum korkusu sardı.ilk gebeliğim.sağlık açısından normal istiyorum ama korktğm için sezeryanıda düşünmüo değilim.epidural ii diolar ama normalmi sezeryanmı?

2. 3 Ocak 2010
  3. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ayy evet benim de cok merak ettiğim bir konuyu acmıssın tecrubeli olanlar tecrubelerini paylassalar bizle yensek su korkumuzu.Oyle bır anlatıyorkı bazıları odum kopuyor.

4. 3 Ocak 2010
  5. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bende hala karar vermiş değilim bendede var o stres karar veremedim bir türlü ama lütfen mesaj yazarken dikkatli yazarsa arkadaşlar sevinirim bazen doğum öyle bir anlatılıyoki insan ister istemez stres oluyo l

6. 3 Ocak 2010
  7. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet cevap bekliyoruz epudural normal doğum yapan yok mu?delikafadulden

8. 4 Ocak 2010
  9. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben eskiden normal dogum dusunuyordum ama oyle hikayeler dinledimki artik korkuyorum.mafoldumben o yuzden epiduralle normal dogum istiyorum..epiduralinde riskleri varmis.o da korkutuyor beni.lutfen arkadaslar bu sekilde dogum yapanlar yazsinlar goruslerini..cok merak ediyoruz..

10. 4 Ocak 2010
  11. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    eveeett.. bende bilgi ve deneyim istiyorum..epidural diyince herkes kafadan bişeyler uyduruyoo..moralimizi bozuyorlar..yaşamış olanlar bizi bilgilendirsin..orijinalkız hangi doktora gidiyosun samsundaysan eğer??

12. 4 Ocak 2010
  13. dilek35

dilek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kimse yok mu bizi bilgilendirecek

14. 4 Ocak 2010
  15. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    var canım ben varım :)

14 temmuz 2008 te epidural normal doğum ile bi kız bebek dünyaya getirdim.kesinlikle tavsiye ederim çok kolay bi doğumum oldu.zaten hastaneye gittiğimde 2-3 cm açıklık olmuştu suni sancıyla 4-5 cm.e gelince belimden epidural yapıldı ve bütün ağrım sızım gitti o kadar rahatladımki kuş gibi oldum.bacaklarımı hissediyordum hareket ettiriyordum sadece acı hissetmiyordum.sonra rahmin açılmasını bekledik 9-10 cm olunca doğumhaneye götürdüler epiduralin etkisi geçiyo gibiydi söyledim hemen tekrar ilaç verildi ( zaten belinize bi katater takılıyor gerekince tekrar ilaç veriliyor) burda okuduğum bazı doğumalarda doğum esnasında tekrar ilaç verilmemiş anne ıkınabilsin diye ama bana çok saçma geldi zaten asıl önemli olan doğum anı.ben hiç acı sızı hissetmedim karnım sertleşince doktor ıkınmamı söyledi bende var gücümle ıkındım 10-15 dk. kızım doğdu.darısı size inşallah hepinize hayırlı doğumlar diliyorum.

16. 4 Ocak 2010
  17. dilek35

dilek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    genciza çok teşşekür ederim.peki epidural olunca ıkınmada sorun oluyor diolar öylemi

18. 4 Ocak 2010
  19. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    yok canım valla gayet güzel ıkındım :) his kaybı olmuyoki felç olmuş gibi olmuyosun yani bacaklarını falanda hareket ettiriyosun.zaten bi taraftan bebek gelmek için zorluyo bi taraftan ebe karnından bastırıyo birde sen ıkınınca doğum gerçekleşiyor.ama kordon dolanır yada çatı dardır o zaman gelemez o ayrı ama onuda doktor önceden tesbit eder zaten.