Epidural hakkında

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve s3nna tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : s3nna
  1. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar merhaba henüz hamile değilim ancak artık eşimde bende Allah nasip ederse bebekistiyoruz.
    Ancak anormal derecede doğum korkum var.Yani hadi doğumu da geçtim şu epidural çok acıtıyormu.İğne yapılırken haraket edersem panikle birşey olurmu?İğnenin yapılma anını anlatırmısınız lütfen.Daha iğnesi bile korkutuyor beni nasıl doğum yapıcam ben :a015:

2. 23 Mart 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merak etme canım ben iğneden köşe bucak kaçardım ama sezeryan olduğum gün tam 11 tane iğn eyedim ve hiç birini hissetmedim. o anad aiğne aklına gelmez zaten dert etme.

4. 24 Mart 2010
  5. mamagoz

mamagoz mamagöz Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    niçin sezaryen istiyorsunuz arkadaşım anlamakta güçlük çekiyorum. Zaten doktorlar olur olmaz gerekli gereksiz sebeplerle sezaryene yönlendirme meraklısıyken siz anneler niye istersiniz onu anlamış değilim. Sezaryenle ilgili yorumlarda genelde anne hep kendi sağlık durumunu değerlendirmiş. İşte yok ilk gün zor sonra acısı geçiyor falan gibi yorumlar var. Bebeği niye merak eden yok?

Bebek sezaryene tabi olunca durum ne niçin merak eden yok? Bebeği sudan çıkmış balık gibi oksijenli yaşama bir anda çıkarmanın sakıncalarının farkında olan var mı?

Her çektiğiniz doğum sancısı bebeğin oksijenli yaşama geçişinde sağlık sorunu yaşamaması için o kadar kıymetli ki. Ayrıca vajinadan çıkmadan bebek gelişimini tam olarak tamamlamış olmuyor. Gelişimi tamamlamanın son aşaması annenin vajinasından çıkışıdır.

Arkadaşlar sezaryen gerçekten de çok zararlı sadece son anda ve çok ama çok ciddi bir sorun varsa uygulanacak bir ameliyattır. Bebeğinizin sizin karnınızda Allah'ın çık diyeceği zamana kadar kalma hakkı vardır ve bu bebeğiniz için en iyi olanıdır. Lütfen dikkat edin, bilmeden ya da umursamazca attığınız adımlar yarın çbür gün size acı olarak geri dönebilir. Çünkü sezaryenle doğan bebekler astım şeker ve kanser hastalıklarına daha açık bir hale gelir. Araştırın lütfen!

6. 24 Mart 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Epidural olmadım ama iğneyi duymuyorsun bile bildiğim kadarı ile..

Ayrıca henüz hamile bile değilsin canım..

Bunları düşünmek için erken değil mi?:))))
    Valla ben bile senin kadar düşünmüyorum henüz, herşeyin hayırlısı:)
    O zaman ne olur ne getirir hayırlısı de..geç.

8. 24 Mart 2010
  9. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

CADIARZU Epidural ile normal doğum yapılabileceğini biliyormusun ?

10. 24 Mart 2010
  11. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    epidural normal i bende merak ediyorum ve uyarsa düşünüyorum aslında sağlıklı bi yöntem midir?ilerde bi sorun çıkarır mı?

12. 29 Mart 2010
  13. mamagoz

mamagoz mamagöz Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bence sunni sancı almadığınız müddetçe epidurale gerek kalmaz. sebebi de şu, normal doğum sancılarının en fazlası bile sizin kaldıramayacağınız kadar olmayacaktır. hatta kimi hamilede çok az kimisinde çok fazla sancı da olsa her ikisininki de kaldırabileceği kadardır. ama işin içine sunni sancı girince anneler bu sancının şiddetini kaldıramayabiliyor, sonra da epidural talep ediyorlar. sonuçta dışardan yapılan her müdahale basit bir iğne gibi bile gözükse doğal sürece bir müdahaledir. ama ince bir çizgideyseniz, sezaryene kayma durumu varsa epiduralle normal doğum yapmak, sezaryenden daha zararlı olamaz kesinlikle. epidural hakkında söyleyebileceklerim bunlar.

14. 30 Mart 2010
  15. Fey_zaaa

Fey_zaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8 gün önce normal dogum yaptım.korkulacak hiç bişey yok epidural falan hiç acımıor dert etme milletin anlattıgı kdr kötü bişey degil:)

16. 3 Nisan 2010
  17. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben iğneden o kdr korkardım ki bi keresinde korkudan tansiyonum düştü bayılıyordum ama hamile kalınca o kdr çok kan aldırdım ki korkumda geçti epiduralde hiç acıtmadı. merak etme canım iğne korkunu da yenersin epidural de sanıldığı gibi hiç değil kokulucak bişey yok