epidural normal doğum hakkında

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve gamzeozs tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : gamzeozs
  1. gamzeozs

gamzeozs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar epidural yöntemiyle normal dogum hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan var mı aranızda. bu yöntemi kullanarak doğum yapmayı düşünüyorum ama yan etkileri oldugunu söylüyorlar. etrafınızda bu yöntemi deneyen kişiler varsa veya bilgi sahibiyseniz bilgi ve fikirlerinizi bekliyorum lütfen:CüvCüv:

2. 1 Kasım 2008
  3. gamur

gamur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen nst ye bağlandığımda ebeyle konuştum ve bana dediği yine aynı sancıyı çekiyormuşsun sadece doğum esnasında epidural yapılıyor yani tüm sancıları yaşıyorsun bende düşünmüştüm ama bir fark olmadığını görünce vazgeçtim. bide etraftanda duyduklarım var tabi ama yinede iyice bir araştır bence.

4. 3 Kasım 2008
  5. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    benim de bir arkadaşım yaptırdı çok memnun. ewt biraz sancın oluyomuş, çünkğ rahşm 4 cm açılınca epidurali başlatıyolarmış ben 7 aylık hamileyim ve epidural normal doğum düşünüyorum tam doğuma kadar sancı çekmekle 4 cm açılana kadar sancı çekmek aynı değil. inşallah herşey yolunda gider de bebeğime sağ salim kavuşurum...

6. 3 Kasım 2008
  7. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Ben epidural normal doğum ıstedım hep.. öylede oldu mu desem olmadı mı desem orasını bılemıyorum.. hıc ıc acıcı bır tecrube degıldı. daha dogrusu anlatılacak bır epidural tecrubem olmadı.. saf ve temız bır normal dogum oldu benımkı epidural tam bır fıyaskoydu artık sebebı her neyse. umarım sızın dıledıgınız gıbı olur.

8. 4 Kasım 2008
  9. asya344

asya344 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşım bende senin gibi düşünüyorum en azından sancı süresini azaltıyor a.s

10. 4 Kasım 2008
  11. serdi

serdi Guest

canım deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında hiçbir sorun olmuyor önemli olan bu yani benim bir arkadaşım yapmış çok rahatmış sancısı başlayınca hemen uyuşturmuşlar hiçbirşey duymamış çok memnun kalmış....

12. 4 Kasım 2008
  13. basak 35

basak 35 iki melek annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben normal dogum yaptım kızımda ama çok güzel bir duygu her anını birebir yaşıyorsunuz biraz sancı çekmekte güzel bebegin karnınızdan rahime oradanda dünyaya gelişini hissediyorsunuz bu duygu dünyalara bedel 2 olursa yine normal olsun isterim allah herkese nasip etsin laf aramızda epidural yönteminden korkuyorum açıkçası

14. 4 Kasım 2008
  15. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım sana katılıyorum sancıyı cekıyormussun dogum esnasında epidural yapılıyormus,yanı 4 cm acıldıysa 2 _ 3 cm daha beklenebılır bence

benım bı tecrübem yok fakat arkadasımdan dolayı bılgım var,kız resmen bin pişman epidural olduguna.ama şimdi kimide yazmıs cok rahattı memnun kaldım die.aslında bunun doktorlada alakası var fakat,cogul olarak kişiye baglı,kimi normal dogumu kolay gecırır kımı zor, kımı epidural iyi der kımı berbat ,kımı sezeryanı begenır kımı yıllarca şikayet eder,her halükarda sorunsuz gecırme şansın % 20 ....

doktorun sana neyı öneriyörsa onu dinlemelısın bence(tabı doktorundan memnunsan)çünkü senı 9 ay boyunca muayene eden o nasıl bır doguma hazırlıklı oldugunu cok daha iyi bilir.... Allah senın için nasıl iyi olcaksa onu nasip etsın bebegını saglıkla kucagına alman dileğiyle canım.....

16. 4 Kasım 2008
  17. Ayla54

Ayla54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kizimin dogumunda yaptirmistim.Fakat hic memnun kalmadim.Igneyi yerlestirirken omurlarin arasindaki sinirlerimden birine denk gelmis.Senelerce bel agrisi cektim bu yüzden.Hemde narkozun etkisi gectikten sonraki durumu anlatamam tam kelimeyle berbatti.Ama genede kisisel bir tercih.BEnde bazi seYler ters gitti diye aynisinin baskalarinda da olmasi gerekmiyor.Insan iki ayri insan oluyor belinden asagisi tutmuyor ,hatirlamak istemedigim igrenc bir tecrubeydi.

18. 10 Kasım 2008
  19. Kuzey

Kuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.