...Epidural Normal Doğum Yapacak Olan Hamileler...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve isil_ufuk tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : isil_ufuk
  1. isil_ufuk

isil_ufuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben normal doğum yapmayı çok istiyorum bi okadar da korkuyorum senağlamadoktorumla konuştum ve epidurali önerdi şuanda normal görünüyor bi aksilik çıkmazsa..
    normal epidural yapanlar ve yapacak olanlar burada toplanalım bilgilerimizi paylaşalım istedim:CüvCüv:

2. 30 Nisan 2009
  3. EU2

EU2 Guest

bende çok istiyorum normali çok korksamda inşallah normal olur diyorum epidural tercihinmin olması beni rahatlatıyor inşallah az acılı bir doğum yaparız canım ya ne kadar arştırsanda herkesin farklı oluyor maalesef 5 cm açıklık olmadan epidural yapmıyorlarmış o beş cm bazısında hemen açılıyormu ama bazısı 12 saat sancı çektiği halde 1 cm zor açılıyormuş şans yani

4. 7 Mayıs 2009
  5. isil_ufuk

isil_ufuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çiğdem haklısın herkeste farklı olyor..
    ama birileri çok ii çok memnun kaldım diyince sanki korkum hafiflicek gb geliyor:)

6. 8 Mayıs 2009
  7. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ağrısız diye bende hiç ağrı olmuyor sanıyordum ..meğer biraz açılma olması gerekiyormuş..o kadar ağrıyı çekince biraz daha çekersin normal doğurursun diye düşünüyorum bu benim fikrim.epiduralde sırt ağrısı v.s bir sürü yan etki beni korkuttu açıkcası.ve iğneyi yapan çok bilgili olmalıymış..

8. 17 Mayıs 2009
  9. meleksude86

meleksude86 Guest

bende epidural normal düşünüyordum ama anadolu yakasında bu yöntemi kullanan hast yok galiba

10. 17 Mayıs 2009
  11. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu yöntemı yapanın cok iyi olması gereklıymıs bunu bende duydum

12. 17 Mayıs 2009
  13. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben epidurali sorduğumda doktorum 10binde 1 de olsa felç ihtimali var, bunu söylemek zorundayım hastalarıma dedi. elbette her operasyonda bir risk var ama gözgöre göre omuriliğe yapılan iğne beni ürkütüyor. ben herhalde cesaret edemem buna. ama çevremde yaptırıp çok memnun olan insanlar var.

14. 17 Mayıs 2009
  15. serapatilla

serapatilla Guest

merhaba ben yeni katıldım aranıza.bende doğumdan çok ama çok korkuyorum 20 haftalık hamileyim:)

16. 19 Mayıs 2009
  17. isil_ufuk

isil_ufuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende çok korkuyorum normal doğumdan ama ısrarla normal olsun istiyorum arkadaşım epidural normal doğurdu bebeğini çok memnun hiç bir yan etkisi olmamış ama herkeste farklı oluyor galiba...

18. 19 Mayıs 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim arkadaşım 3.cü çocuguna epiduralli normal doğum yaptı.ve de çook memnun kalmış.keşke diğer çocuklarımda da epidurali deneseydim diyor.