epidural normal doğum yapan arkadaşlar

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ramitep tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ramitep
  1. ramitep

ramitep Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar ben 26+1 hamişim malum doğum yaklaşıyor ve hastane araştırmaları başladı beylikdüzünde olduğum içinde pek seçeneğim yok malesef uzak mesafe neyse ben normal doğum düşünüyorum ama açıkçası korkuyorum kesilmeden falan epidural le doğum yapan arkadaşlar öneriyor musunuz artıları eksileri nedir ve anestezi uzmanına güvenebilirmiyiz yani hepsine ve nasıl bişi bu bele falan takılıyormuş biraz tarif ederseniz sevinirim

2. 4 Ekim 2008
  3. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ben de beylikdüzünde oturuyorum doktorum ve doğum yaptığım hastane bakırköydeydi mesafe çok önemli değil canım zaten pırt diye doğmuyorlar ne yazık ki:) epiduralli normali öneririm ben çok memnun kaldım anestezi uzmanına güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz sezaryen de de o uyutmuyor mu?

4. 4 Ekim 2008
  5. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben bilmiorum daha önce doğum yapmadım arkadaşım o yüzden doğrudur sezeryanda olsa aynı anestezi uzmanıdır ama işte yinede düşünüyorsun nasıl olur diye bilsem zaten sormam benim eşim uçak teknisyeni ve burda tanığıdığım kimsem yok o yüzden bana yakın olan bir hastane olması benim işime gelir yanlız olacağım için kafam daha rahat olur taksiye atla git yani uzun yola gelemem gibi geliyo normal doğum olucağı içinde ne zaman gelice belli olmaz bebişin babamızda her dakikka başımızda olamaz diye yani allah oğluşuna uzun ömürler versin canım

6. 4 Ekim 2008
  7. winks

winks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende epiduralli normal doğum yaptım tabi anestezisyen çok önemli bazıları doğumdan sonra bel ağrısı çektiklerini sölüyolar iğne belden uygulandığı için konusunda iyi bir anestezisyen doktorun kadar önemli iyi şanslar cnm sağlıklı rahat bir doğum yaşaman dileğiyle mutluluklar bebişinle öptm...

8. 4 Ekim 2008
  9. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok saol winks allah sana ve bebeğine de sağlıklı ömürler versin canım bizde kızımla seni öptük inş bende iyi bir anstezi uzmanı denk gelir

10. 4 Ekim 2008
  11. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    cnm bende epıdurallı normal dogum yapanlardanım . acıkcası bel agrılarım oluyor o bolgede yanı ıgnenın yapıldıgı katederın takıldıgı yer hala agrıyor ..
    ama cok sancın varsa dogumu kolaylastırıyor . normal dogumu ıse kesınlıklee tavsıye edıyorum en saglıklısı en guzelı .. pısman olmayacaksın korkma sakın o kadar guzel gelısıyor kı hersey.. anestezı uzmanı cok cok buyuk rol oynuyor .. ve senın yapılırken kı duruşunda.. bnm cok cok sancım vardı yapılana kadar anam agladı ama ıgneden ve kateterden dolayı deıl sancılarımdan dolayı bı turlu gecmedıgı ıcın adamı ha bıre durdurdum . sonunda yapıldı bacaklarım ozellıkle tekı uyuştuu ıkı kolumda tuttular dogumhaneye gıttık gerısı doktor ebe ve eşım sayesınde daha kolaydı.. normal dogum yapmak bır mucıze cok cok kutsal bırşey cok ozel dakıklar.. bebegın başı çıkınca sankı o sancıları sen cekmıyormussun gıbı hersey hemen bıtıyor..

sevgıler

12. 4 Ekim 2008
  13. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    vee hemen ayaga kalkabılıyorsun normal hayatına hemen donebılıyorsun ..

14. 4 Ekim 2008
  15. EU1

EU1 Guest

çk güzel anlatmışsınız ben hamilede değlm evli de değlm fakat yinede bu olaylar beni çk korkutuyor.düşünemiyorum kendimi.geçen yengemle bi akrabamız hamile onlar konuşuyodu.bişey yk normal olsun fln die inanın birden gözlerm doldu.çk korkuyorum ben.:a015:epidurale bakıorum bazen netten evli olmama rağmen nasıl olsa bi gün olucak nasıl olucak die -tatlicadiarzu-

16. 4 Ekim 2008
  17. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaslar basından berı ozellıkle normal dogum ısteyen bırı olarak tek tercıhım epidural normal dogumdu..
    normal dogum olan kısmı gerceklestı ama epidural kısmı tamamen bır hayal kırıklıgıydı.. doğum hıkayemıde yazmıstım buraya okuyanlar bılır.. ben yınede lınk koyayım.. epiduralın hayal kırıklıgı ıle sonuclandıgı ıcın tamamen saf bır normal dogum yapmama ragmen yınede cok memnunum normal oldugu ıcın evet bıraz zordu ama yıne dogum yapıcak olsam normal yaparım.. bunu genelde hep boyle soylerlerdı sordugum kısıler bende onlardan oldum demekkı yasamak gerekmıs..
    Allah tum dogum yapıcak olanları kolayca kurtarsın ınsallah..

http://www.kadinlarkulubu.com/hosgeldin-aslan-emrem-23-09-08-t218438/index.html

18. 4 Ekim 2008
  19. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    zormuş betülcüm seninde doğumun ama dünya tatlısı bebekler gelince dünyaya sanırım bütün acıyı çekmeye deyiyor annelrin yazdıklarından bu anlaşılıyor benim hakkımda da neyse hayrlısı o olsun artık ne diyeyim