epidural normal doğum yapan hamileler doğum anında ıkınamama sorunu yaşadınız mı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sonem tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sonem
  1. sonem

sonem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    epidural normal doğum yapan hamile arkadaşlar doğum anında ıkınamama sorunu yaşadınız mı yada ıkınamama yüzünden bebeğinizi vakumla çekmek zorunda kaldılar mı bunu merak ediyorum ben 35 haftalık hamileyim ve epidural normal doğumu istiyorum öneriyormusunuz.:CüvCüv:

2. 13 Eylül 2009
  3. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende bunu merak ediyorum sonucda bişey hissetmicez ve hissetmeden ıkınma nasıl olucak

4. 15 Eylül 2009
  5. sonem

sonem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bize bilgi vercek kimse yok mu :sinifsinif::1no2:

6. 15 Eylül 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ayy hakikaten ya ben de çok merak ediyorum yok mu kıslar yapan :))

8. 15 Eylül 2009
  9. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben epidural normal yapcam bilgi veririm size az günüm kaldı kızlar :) ama vakum olayı degilde üstten bastırıyorlar diye duymuştum.

10. 15 Eylül 2009
  11. sonem

sonem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay canım çok iyi olur ya allah bebeğini kucağına almayı nasıp etsin ayy vakumm olmasında üstten bastıırsınlar daha iyi vakumla çekilince bebeğin kafası sivri oluyormuş die duydum bende..

12. 15 Eylül 2009
  13. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla kızlar bende doğum yapanlar bölümüne böyle bir konu açtım ama pek cevap gelmedi. kimse epidural normal doğum yapmadı galiba :KK43:( bende epidural normal istiyorum ve çok merak ediyorum memnun kalanlar var mı diye.

14. 15 Eylül 2009
  15. OZLMF

OZLMF Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar ben ilk çocuğumu epidural normal doğum yaptım.Bana suni sancı verdiler ve 9 saat sürdü.Doğumda doktorunuz size gerektiğinde ıkının diyor ve siz de ona göre ıkınıyorsunuz.Ebe de bebek gelsin diye üstten bastırıyor.Ancak benim çocuğum zayıf olduğu için bir türlü doğmadı en son vakumla çekmeyi denedi doktorum.Tabi ben vakumu görünce can havliyle ıkındım ve bebeğim doğdu.Ama benim doğuma doktorum şaşırdı.Çünkü epidural olunca suni sancı verilir verilmez bebek geliyormuş ancak ben onu da 9 saat yaşadım.Sancı geldikçe hiçbir acı hissetmiyorsunuz sadece her zamanki bebek hareketi gibi oluyor.O aşaması çok rahattı.Tabi anstezi uzmanımda çok iyiydi.Epidurali olurken sadece sinek ısırığı gibi bir şey hissettim.Doktorum işini bitirdiğinde ben daha bitmedi zannetmiştim.Tabi her doğumun kendine has özellikleri var. Umarım hiçbir sorun yaşamadan doğum yaparsınız.Şu an ikinciye hamileyim yine aynı yöntemle doğurmak isterdim ama bu sefer sezaryan olcak gibi:sinifsinif:

16. 15 Eylül 2009
  17. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Aslında ıkınabilme yetisi kalsın annenin diye anestezi uzmanı ilacı fazla vermiyormuş.Yani sancıyı çok az düzeyde yaşayıp ıkınabiliniyormuş diye okudum bir kaç yerde ama her doktor aynı şeyi yapmıyordur tabii....

18. 27 Nisan 2010
  19. adaceren

adaceren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Epidural normal doğumda,sadece ağrıyı hissetmiyormuşuz,ıkınma hissinde bir kaybolma yok,yani ağrı olmuyor ama ıkınma hissi oluyor.benim doğum yapacağım hastanenin anestezi uzmanı bu şekilde bilgi verdi,doktorumuzun telkinleriyle doğum gerçekleşecekmiş,bakalım yaşayıp göreceğim ben de 2 ay sonra,az kaldı oğluma kavuşmama...opuyorumnanaktan