epidural normal doğum yapan varmı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve melek82 tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : melek82
  1. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba bayanlar aranızda epidural normal doğum yapan varmı? menun kaldınız mı veya şikayetiniz varmı? 1 ayım var doğuma ve hala karar veremedim de yardım edin nolur:uhm:

2. 16 Aralık 2008
  3. Nehir Su

Nehir Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    Bende epidural normal doğum düşünüyorum. Gerçi hamile değilim ama en kısa sürede müjdeli haberi vericem sizlere. Çamlıca Medicana da doğum yapan varmı?

4. 16 Aralık 2008
  5. enessa

enessa izmirimi özledim......... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cabım ben 14 ay önce epuduralle normal doğum yaptım çokta memnun kaldım.sorunuz olursa özelime yazabilirsiniz.

6. 16 Aralık 2008
  7. axgxlxixycamama

axgxlxixycamama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende epidural normal doğum düşünüyorum. Önümüzdeki hafta doktor kontrolüm var, doktoruma danışacağım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa, paylaşırlarsa çok sevinirim.

8. 17 Aralık 2008
  9. tahaecrinRY

tahaecrinRY EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :lepi:bende epidural normal doğum yaptım,eğer güvenilir şartlarda ve tecrübeli ellerde olursa çok rahat benim çok rahattı çok şükür,sadece doğuma aldıklarında birazcık bağırmışım..ozaman çok canım yandıı karnıma çok bastırdılar,ama hepsi geçiyo şuan bebeğm 2buçuk aylık çok şükür....bende iyiyim..:nazar::nazar:

10. 25 Aralık 2008
  11. nzlalp

nzlalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben normal doğum yaptım ama epidural denendi ama vücudum kabul etmedi.bnm için çok zor bi andı yaklaşık 40dk kadar uğraştılar çok sancıdan dayanamadım yapılsın dedşm ama sancı sırasında yaptırmak inanılmaz zor çünkü hiç hareket etmemen gerekiyor.3cm açıklık olmadanda uygulanmıyor.epidurale girdiğimde 4 cm açıklık vardı uygulanamıyo diyip çıkardıklarında psikolojim çok pozukdu o sancıyla nerdeyse nefes bile almadan bekliyosun ve olmuyor.ama ben şanslıydım uygulanamayınca dr kontrol edelim dediğinde 8cm açıklık vardı ve doğum yapıp çıktım kontrolden.uygulanabilirse çok iyi ama benm 2 gün belim ağrıdı

12. 26 Aralık 2008
  13. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben temmuzda yaptım çok memnunum.ikinci bebeğim olursa kesinlikle tekrar epidural yaptırırım.ismimden bakarak doğum hikayemi okuyabilirsin.

14. 29 Aralık 2008
  15. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç terettüt etmeden tercih edebilirsin ben nisanda dogumyaptım epidural normal dogum hiç bir sorun yaşamadım ne dogumda nede dogumdan sonra hiç bir problemim olmadı. kesinlikle öneririm. tekrar hamile olsam gene aynı ep. norml dogum yapardım.a.s.

16. 30 Aralık 2008
  17. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    epidural doğumla normal doğum arasında fark nedir açıklarmısınız bu ağrısız doğum dediklerimi oluyor epidural bide spinal var o nedir

18. 30 Aralık 2008
  19. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kısacası ağrısız normalş doğum..gene normal doğum la doğum yapıyosun ama belden aşağısını uyuşturdukları için acı hissetmiyosun .bildiğim kadarıyla böylee tabii.benim ilk doğumum normal oldu çok zorlanmadım ama ikinci bebeğimde epidural normal doğum düşünüyorum kısmetse.bu konunun açılmasıda iyi olmyş bizde bilgi sahibi olduk..