Epidural Normal Doğum Yapanlar

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve principle tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

17 Şubat 2010
    Konu Sahibi : principle
  1. principle

principle Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
    ÖNCELİKLE HERKESİN MELEĞİ HOŞGELDİ:KK46:
    BENİM SİZDEN RİCAM EPİDURAL NORMAL DOĞUM İLE İLGİLİ,BENİM BİR ARKADAŞIM BU YÖNTEMLE DOĞURDU BİRİ SEZERYAN BİRİ NORMAL. SEZERYAN OLAN HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM ÇOK RAHATTIM DEDİ, NORMAL DOĞUM YAPAN İSE SAÇIMI BAŞIMI YOLDUM ÇOK AĞRIM VARDI DEDİ.
    ŞİMDİ HANGİSİ DOĞRU SEZERYAN DAHA ACI VEREN BİRŞEY OLMALI KOCA KESİK O NASIL HİSSETMİYORDA ÖTEKİ ÇOK AĞRI VARDI DİYOR.
    ÇOK KORKUYORUM ÇOOOKKKKakannehir NORMAL DOĞUM İSTİYORUM EPİDURALLE AMA BU KADAR AĞRI ACI VARSA
    ÇILDIRICAM NE OLUR BANA YARDIM EDİN. TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR.
    ACIYO MU O KADAR EPİDURALE RAĞMEN?

2. 17 Şubat 2010
  3. Chitlembiq

Chitlembiq Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Epidural Normal doğum yaparken az da olsa sancıyı hissetmeniz lazım ki doğru zamanda ıkınabilin diye. Bence o arkadaşınızın anestezinin etkisinin çok fazla geçmesinden dolayı o kadar sancısı olmuş. Sıfır hissizlik olmuyor zaten ama öyle dayanılmayacak kadar da hissetmiyorsun sancıları yani.

4. 18 Şubat 2010
  5. principle

principle Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HANİ NORMALDE DE DAYANILMAYACAK ACI YOK DERLER. AMA BENİM CANIM ÇOK TATLI :kedi: ÖDÜM PATLIYO ZATEN Bİ DE ÇOK ACIYO DİYİNCE KORKUDAN ÖLCEM. ACIYA DAYANAMADIĞIM İÇİN AĞDA BİLE YAPTIRAMIYORUM DÜŞÜNÜN ARTIK GEERİSİNİyasakkelime AMA İÇİMDE KİST VAR MİYOM VAR BEBEK VAR:CüvCüv: BUNLAR ANCAK NORMAL DOĞUMLA TEMİZLENİRbilmiyorumkismile OFF ALLAHIM BANA YARDIM ET

6. 18 Şubat 2010
  7. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    canım ben de epidural normal doğum yaptım...zaten bana epidural dozu verene kadar açıklık 10 cm olmuştu..yani sancıları çektim...ama hiç abartıldığı gibi değil..şöyle tarif edeyim...adet sancısı gibi..ama biraz daha şiddetli...bıçak saplanır gibi kasıklarına...hani gaz sancısında olur ya kramp gibi...öyle bişey...devamlı olsa tabi dayanılmaz...ama gelip gidiyo...geldiğinde derin nefes alıp veriyosun o rahatlatıyo..sancı gidince oohh rahatlıyosun..önemli olan doğuma çabuk gitmen..ben 2 saat falan sancı çektim..hemen geldi meleğim...hiç sesim çıkmadı ne sancı çekerken ne doğururken..rabbim sen yardım et diye dua ettim hep...epidurali vermeselerde olurdu..son yarım saat doğum anı için verildi...ıkınma hissim kayboldu tabii..ebeler bastırdı karnımdan...ama çok rahat bi doğum şekli..başka bişekil düşünme bence...allah yardımcın olsun...

Barbarosum bunu beğendi.
  8. 22 Şubat 2010
  9. yeniannecik

yeniannecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende epidural normal doğum yaptım.Tabiki sancı hissediyorsun ama az.Zaten açıklığın artmadan epidural işlemi yapılmıyor.Biraz hissediceksin sancıyı.Ama epidural çok rahatlatıyor insanı

10. 23 Şubat 2010
  11. elifsever

elifsever Canım Kızım Irmak'ım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy allah yardımcımız olsun valla akannehir

12. 12 Mart 2010
  13. elfide

elfide Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben epidural normal doğum yaptım. Epiduralden sonra kesinlikle hiçbir acı sancı duymadım. Verilen dozla alakalı olabilir. Epidural yaramamış olabilir.

Bir tanıdığım epidural sezeryan oldu. Epidural fayda etmemiş ve kesildiğini hissetmiş. Hemen genel anesteziyle uyutmuşlar.

İkinciye hamileyim ve ankarada epiduralle normal oğum yapabileceğim bir yer arıyorum.

14. 15 Mart 2010
  15. lvea

lvea *.¸¸.*´¯`*Anne*´¯`*.¸¸.* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende epiduralle normal dogum yaptim
    cunku dogum gerceklesmiyordu, 41. haftaya girmistik
    sunni sanci verdiler
    dogum toplam 10 saat surdu
    Allaha sukur kolay oldu
    ilk basta agrilar girip cikiyordu
    dayanamayacagim epidural istiyorum dedim
    epidural yapilinca hicbir agrim kalmadi rahatladim
    acilma varmi diye gelip baktilar
    doguma son iki saat kala dogumu baslattilar
    doktor ikin deyince ikindim
    yani ikinma son iki saatde oldu, ondan once ben epidural bagli hep yatiyordum
    herkese, ozellikle normal dogum isteyenlere tavsiye ederim, cok rahat oluyor

16. 16 Mart 2010
  17. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    ben epidural spinalle doğum yaptım yani prenses doğum.. hiçbirşey hisetmedim diyebilirm ama ben 34 haftalıkken suyumun azalması sonucu bebeği almak zorunda kaldı doktor yani doğum sancısı falan çekmedim ameliyata girdiğimde önce belimden bir iğne yapıldı ve katater takıldı ayaklarım uyşmaya başladıgındada hiçbişi hissetmedim sadece çocuğu çektiklerinde bi sarsıntı oluo onun dışınd hiçbirşey hissetmiosun sonrasında ise ağrın olursa belindeki kataterden ağrı kesici yapıolar ama bana doktor geliodu ağrım yok ilaç istemiorum diordum okadar yani dikişlerimide estetikn yaptırdım şimdi 2 ay oldu doğum yapalı ve hiçbir sıkıntım yok çok şükür biraz pahalı ama değio verdiğiniz paraya gerçekten herkese tavsiye ediorum

18. 16 Mart 2010
  19. Ela82

Ela82 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    epiduralle normal doğumun fiyatı nekadar acaba.yazarsanız sevinirim.