Epidural normal dogum yapanlar ??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dertlisezen tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba canlarım;
    Henuz 7 aylık hamıleyım ve epıdural normal dogum ıle ılgılı deneyımlerınızı beklıyorum.
    Bır sorunla karsılasmadıgımız surece sezeryan ıstemıyorum.Normalde de dayanamazsam epıdural ıstıyordum ta kı gorumcem dogum yapana kadar. Epidural normal dogum ıstıyordu,dogumda epidural yapılırken baya bı egılmesı gerekıyormus,zaten tvde de gostedıklerınde de oyleydı.Neyse gorumceme ıgneyı bırkac defa sokup cıkarmalarına ragmen enjekte edememısler ve cok canı yanmıs.Sanırım lokal anestezı de yapmamıslar epıdural oncesi.Sonra epıduralden vazgecmısler normale devam etmısler.Gorumcem belımın agrısından dogum sancımı unuttum dedı.Dogumdan sonra bır hafta boynunu dık tutamadı hep egık gezdı.O hafta ıcınde de yuz felcı gecırdı. O sureklı yuzum uyusyo gulumseyemıyorum dıyormus ama herkes dalga gecıyormus olurmu oyle sey dıye. Bır sabah kalkıyo sag tarafını hıc oynatamıyo sag gozunu kapatamıyo.Hemen apar topar doktora gıtmısler dişin şişmiş demişler yuzune etkı etmıs sozde. Hemen ıstanbula geldıler bu sefer de felcın dısle alakalı olmadıgını felcın kulaga da etkı ettıgını soylemısler amelıyat oldu.Şimdi sag tarafı ıkı sene ıcınde eskıye gore en azından gozunu kapatabılıyor ve oynatabılıyor ama doktor eskısı gıbı olmaz dedi.Bı de gozunu fazla kırpınca agzı oynuyo.
    Ben epıdural ıstıyordum ama gorumcemın bu deneyımınden sonra cok tedırgınım. Varmı etrafınızda boyle sorunlar yasayan ?

2. 3 Eylül 2010
  3. Carna81

Carna81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Anestezi uzmanı iyi işinde iyi değilmiş o zaman.Şimdi bir doktor yüzünden uygulamayı kötülemek ne derece doğru bilemiyorum.Epidural yapacak anestezi uzmanını iyi seçmek gerekiyor, sonuçta evet riskli ve hassas bir yerden ilaç enjekte ediliyor en ufak bir hata da sonuçları gerçekten kötü oluyor.

Ben epidural normal doğum düşünüyorum.Ama doktorum sen istediğin diye epidural vermeyiz dedi.Yani şöyle; eğer doğuma hazırsam, 9-10 saat gibi sancı çekecek gibi durumda değilsem epidural yapılmayacak.Ama sancılarım çok şiddetli ve açılmam olmuyorsa o zaman sancı çekmeyeyim diye epidural yapılıcak.

Bu arada çevremde sadece 2 kilo epidural ile doğum yaptu sorun yok, çok rahat dediler.Ama yine de epidural den korkmuyor değilim.Sancı çekmek de istemiyorum saatlerce.Bazen al gününü git sezeryan ol diyorum valaha.

4. 3 Eylül 2010
  5. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben de cok acı cekersem dayanamıcak gıbı olursam epıdural ıstıyorum canım. Dedım deneyımı olanlar memnun kalanlar yazar belkı de ıcım ferahlar :)

6. 6 Eylül 2010
  7. oylum27

oylum27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bana da bugün epidural doğum yapan bi yakınım anlattı yaşadıklarını..hem sancı açısından hiç bi fark yokmuş aynı sancıyı çekiyomuşsun hemde doğum sonrası aylarca bacak ağrısı ve bel ağrısı çekiyormuşsun..tabii kişiden kişiye değişir bu rahatsızlıklar ama ben çok korkuyorum e ilk doğumum olmasına rağmen sanırım sezeryanı tercih edeceğim..

8. 6 Eylül 2010
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim 21.haftada gebeliğim sonlandırıldı epidural normal doğumla.o epidural inanılmaz bişey.yaptıkları an rahatlattı hatta uyudum bile.sonrasında da hiç bi sıkıntı yaşamadım.yapmadan önce zaten o bölgeyi iğneyle uyuşturuyolar.epidural yapılırken acımıyo.sadece iğne girerken kıtır kıtır sesler geliyo iç gıcıklayıcı o kadar :)) bence epidurali yapan doktorun tecrübesi ve uzmanlığıyla alakalı.

10. 6 Eylül 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende epuduralle normal doğum yaptım çok memnun kaldım. ama sonrasında kızın rahatsızlandı ve boynumda sinir damarlarım kasılmış 3 gün iki büklüm yürüdüm ama doğumum süperdi.

12. 6 Eylül 2010
  13. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de gecen sabah show tvde ızledım sonradan kalıcı bel agrısı yapıyormus. En ıyısı acıya katlanmak sanırım

14. 6 Eylül 2010
  15. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    vallhi ebn epudral normal doum yaptım hiçbir yan etkisini görmedim belki benim şansım üstelik kiloluyum uzun sürdü takılması vucudumdaki ödemden ama asla acımadı asla yan etki olmadı sadece sancılarımı pek haifiletmedi aslında haifiletti ama 16 saat sancı çekince açılmam lçok uzun sürünce biraz etkisini az gördüm desem doğru olur kesinlikle tavsiye ederim epudraldenönce sancılarım 60 olmasına rağmen dayanamıyordum artık dişimi sıka sıka di,şlerim acıdı epudral yapıldı ve biraz rahatladım derken sancılar yine hızlandı ben 60 gibi hissediyordum ama nst de 120 çıkıyordu sancılar eşim ve annem söylemediler bile ama ben yine souk terler döküyordum azaltıyor ama benim çok uzun sürdü die etkisini az gördüm açılmam hızlı olsaydı kesinlikle prenses doum oluyormuş acısız sancısız ama doum sonrası hiç bir yan etki görmedim ben allahıma çok şükür

16. 6 Eylül 2010
  17. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bencede e.normal süper.bende yan etkisini görmedim,uygun yerlerde düzgün anestezi uzmanı yapmazsa yan etkisini görürler tabi.tam teşkilatlı yerde herşey güzel oluyor..arkadaşımında dediği gibi prenses doğumu..müthiş bişey:))

18. 29 Eylül 2010
  19. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Bir de yüz felciyle epiduralin bir alakası yok benim bildiğim kadarıyla zederdi'cim, o açıdan içini ferah tut. Görümcenin şanssızlığı başka yönden olmuş, korkutma gözünü, içini ferah tut...