epidural normal doğum yapmayı düşünene varmı?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve tahamm tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : tahamm
  1. tahamm

tahamm İncecik olacak:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar son dr kontrolünde drum epidural normal doğumu anlattı kafam çok karıştı. sizlerdende epiduralli doğumu düşünen varsa fikirlerini paylaşabilirmi?? CADIARZU

2. 25 Temmuz 2009
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    demin fikrimi soylemistim ama yine soyleyeyim canim...ben eger sartlar uygun olursa bebek donerse aciklik sorunu olmazsa kesinlikle epidural anestezili normal dogum istiyorum...ama kismet tabi sezaryanda olabilir ....ama benim tercihim epidural normal dogum agrisiz sizisiz ne guzel....

4. 25 Temmuz 2009
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    hic artislik yapamam valla o ani yasamak istiyorum sanciyla dogurmak istiyorum diye..yasamayan kolay konusuyor o an gelince insan biri beni bu agridan kurtarsin diye yalvariyor valla...o yuzden epidural cok iyi...zaten yeterince agri cekiyorsun aciklik normal boyuta gelene kadar o agri yeterde artar bence...

6. 25 Temmuz 2009
  7. tahamm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın açıklık normal boyuta gelene kadar çektiğin ağrı bi yanda bide tedbir amaçlı tam açıklık olana kadar nst ye bağlı kalıyosun sancın yetmediği gibi bide nst ye bağlı kalıp kalkamamak çok kötü

8. 25 Temmuz 2009
  9. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    taham ve mehay ...arkadaslar epidural normal de son ana kadar ağrı sancı cekılıyor doğum esnasında belden omurilikten vurulan bir iğneyle ağrısız oluyor bn öle duydum ölemi :KK70: henüz doktorumla konusmadım bu konuyu sanırım sız konusmussunuz azcık aydınlatırmısınız?kafamçokkarıştı

10. 25 Temmuz 2009
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    evet oyle oluyor dogum anina kadar sanci cekiyorsun acikligi kontrol ediyor doktorlar ve uygun seviyey geldigi an igne yapiliyor ondan sonrasini hic hissetmiyorsun zaten...

12. 25 Temmuz 2009
  13. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
  14. 25 Temmuz 2009
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
  16. 25 Temmuz 2009
  17. tahamm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet nazcım aynen öyle sancıların daha doğrusu kasılmalar başladığı zaman muhtemelen açıklık 3-4 cm e varınca anestezi uzmanı tarafından omurilikte bulunan epidural aralığa yapılan uyuşturma işlemiymiş dr artık hiçbir yan etkisi olmadığını anlattı daha açık bilgi için;
    Ağrısız doğum - [ hamileyiz.biz® ]
    umarım benim gibi kararsız kalan anneler bir an önce karar verebilirler.:Saruboceq:

18. 25 Temmuz 2009
  19. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sagolun arkadaslar ben epidural anestezi sadece sezeryanda uygulaniyor saniyordum.
    benim yasadigim yerde tip cok fazla gelismis sayilmaz. acikcasi kendimi riske atmak istemem. sanci cekmeye raziyim. tecrubeli bir anestezi uzmanin yapmasi gerekiyormus.burdakilere guvenemiyorum valla.benneyaptımki