Epidural Normal Doğum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve megilara tarafından 25 Mart 2008 başlatılmıştır.

25 Mart 2008
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar epidural normal dogum yapan var mı aranızda, ya da çevresinde? doktorum bu şekilde normal dogum öneriyor bana, ama ben normal dogumdan çok korkuyorum, agrısız deniyor ama mutlaka bir nebze de olsa ağrı vardır: o ağrıyı merak ediyorum, sancılar falan ne kadar süre çekiliyor acaba, anesteziyi neye göre ne zaman yapıolar?:enbuyukkk:

2. 25 Mart 2008
  3. ze-ta

ze-ta EmEkli Editör :P Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    epıdurel degıl ama ben normal dogum yaptım.
    dedıgın belden uyusturmaysa hıc tavsıye etmem dr.gecıcı felc yapabılecegı ıcın bana onermemıstı(bende cok korkuyordum) ıyıkı normal yapmısım yıne olsa yıne normal yaparım..
    ınan allah yardım edıyor korkulacak bısey yok :KK66:
    abartıldıgı kadar oldugunu dusunmuyorum -dogum yapmıs bırı olarak-

Son düzenleme: 25 Mart 2008
  4. 25 Mart 2008
  5. megilara

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    aslında çok dogru söylüyorsun... peki kaçıncı haftanda dogum yaptın canım?

6. 25 Mart 2008
  7. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Megilara canım wallla bu konuyu açman çok sevindirdi beni bende 4-5 haftalık hamileyim henüz tam belli değil ne zmn doğum yapıcaım ama doğumdan çok korkuyorum ...Bende epidural normal doğum istiyorum şimdi ama ... ayy hangi şekli olursa olsun çok korkuyorum yaww :KK43:((

8. 25 Mart 2008
  9. ze-ta

ze-ta EmEkli Editör :P Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    40. ıdı sanırım ılk usg gırdıgımde 26 mayıs denmıstı -tahmını dogum- 27 mayıs suyun gellmesıyle doguma gırmıstım :)
    cok guzel bı duygu ve omur boyu cekmeyecegınız ıcın sancıyı-zaten sınırı 1 gun -normalı onerırım sıze..
    tabı yıne sız bılırsınız bu benım fıkrım :KK66:

10. 25 Mart 2008
  11. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende cok merak edıyorum hıc dogum yapan yokmu

12. 25 Mart 2008
  13. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben epıduralle sezeryan oldum,çokta memnun kaldım,tam gununde dogum yaptım yanı bebek aşagı ınmedı o nedenle sezeryana alındım.eger normal dogum olsaydı dr.um epıdaralle normal yaptırıcaktı,korkulacak hıç bısey yok hel bırde tecrubelı ellerdeysen herseyı onlar halledıyor sana tadını çıkartmak kalıyor.(belden ıgne ıle goguslerınden aşagısı hısetmıyorsun)

14. 25 Mart 2008
  15. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    normal dogumun yerı ayrı canım sezeryanıda denedımmm:KK43:((((( mecburen yanı.onu epıdıral oldum.normal dogumda agrısız sancısızdı benım 5dkkada dogurdum:)))))
    cok korkulacak bısey yok aslında gozunde buyutme.ama ıllakı normal ıstıyorum ama korkuyorum dıyorsan epıdıralını yaptır.artık hersey cok kolay ve gelıstı.sancısız normal dogum cok guzel bısey bu.bence bu konuda doktorunla konus.cunku muayene ederken kolaymı zormu olacagını bılır dogumunun ona gore kolay dogurursun derse gerek duyma.ama zorlanırsın derse epıdıral normal yaptır derım.

16. 25 Mart 2008
  17. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bana doktorum çok kolay doğum yaparsın dedi hangi doktora gittiysem öle dediler .Hatta annem de çok kolay doğum yapıomuş 5 dk da :))) Fakat sorun benim doğumdan korkmam bi yandan sezeryan olsam hiç duymasam diyorum ama narkoz da ii bisi diil o olmaz diyorum ee bi yandan normalden korkuyorum :)) Allahım bi kolaylık verir inşallah bu korkuyla nası doğum yapıcam bilmiyorum :KK43:((

18. 25 Mart 2008
  19. megilara

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım doktorlar nasıl anlıyor kolay dogum yapacağını? alttan muayene ile mi?