epidural normal mi sezeryan mı?korkuyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve inciay tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : inciay
  1. inciay

inciay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar çok korkuyorum doğumdan,içimden bi ses dene inci belki kolay olur diyor epidural olursa sancılarını az hissederken dinlenirsin diyor...ama öyle çk korkuyorum ki ol sezeryan kurtul bi şekilde ağrıyı çeker iyileşirsin diyor...aklımda rüyalarımda hep bu konu

bu hafta iki arkadaşım sezeryan oldular ikiside çk memnun ve kucaklarında bebekleriyle gezdiler 2. günden..hiç korkma sezeryan rahat diyolar tabi bir sürü komplikasyon riski var anne için rahimde yapışıklık,iltihap,bebek için daha güvenliymiş

normal ise anne için iyiymiş,ama bebek?ya kordon dolanırsa oksijensiz kalırsa?zaten bn o sancılara epidural olmadan imkansız dayanamam,zaten annemin doğumu çk zor olmuş hayatımın en zor gecesiydi der hep sonra bel fıtığı kalmış zaten

neyse geçen gün kontrole gittim ultrason için sıra bekliyorum (normal ultrason ekranında sorun olduda üst kata çıktık)doğum salonundan gelen kadının sesleri o günden beri kulağımda çınlıyor,daha 3 cm. açıklığı varmış ve açılmıyo diye konuşuyodu doktorlar,düşünün o 10 cm.e kadar açılcakta bide doğum olcak,çk korktum
    neyse doğum yapanlar epidural normal özellikle önerirmisiniz?yoksa bu korkuyla bn sezeryan mı yapmalıyım epidural olmadan normali hiç düşünmüyorum zaten,şimdiden teşekkürler:)

2. 2 Temmuz 2010
  3. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle ne kadar hamile olduğunu merak ettim :)
    Aynı düşünceler bende de oluyo ara sıra,ama normal doğuma daha istekliyim,eskiden herkes normal yapıyomuş üstelik doktor kontrolü falan olmadan,onlar o kadar işin arasında doğurmuşsa bende doğurabilirim diyorum ama korku da olmuyo değil,bi arkadaşımın 17 tane dikişi olmuş (normal doğum),o dikişler atılırken çektiğim acıyı doğururken çekmedim diyor..Bir arkadaşım daha var onunda toplamda 4 tane dikişi varmış ve 30-45 dk arasında doğurdum diyor,herkesin bünyesi farklı işte..
    Doktorum henüz benimle doğum şekilleri hakkında konuşmadı,konuyu ben mi açmalıyım acaba :S

4. 2 Temmuz 2010
  5. eceiremnur

eceiremnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    SLM epidural doğumun doğum sonrası delirticek derecede baş ağrısı yaptığını çok kişiden duydum ve ben vazgeçtim..sezaryana karar verdim..

6. 2 Temmuz 2010
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ayyy ben de çok korkuyorum aklıma geldikçe ateş basıyor karnıma ağrılar giriyor
    zaman yaklaştıkça daha çok stres oluyorum
    ben de normal doğum yapabiliceğimi hiç sanmıyorum kendimde o gücü ve cesareti göremiyorum
    regliyken bile komalara girerdim resmen
    Allah hepimize güç versin

8. 3 Temmuz 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    spinal sezeryan oldum cok rahattı.
    gonul rahatlıgıyla tavsıye ederım.
    ama tabıkı yapabılıyosanız once normal dogum! eger sartlar ızın vermıyosa sezeryan seceneklerı ıcınde spınal cok rahat...

10. 3 Temmuz 2010
  11. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    spinal sezeryan videolarını izledim de bebeği çıkarırlarken anne sallanıyor sarsıntıdan, çekiştirip duruyorlar. bunları hissetmek kötü değil miydi senin için? spinal sezeryan yerine epidural normal doğum daha iyi değil mi?

12. 3 Temmuz 2010
  13. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

bu konuyu açmak için girdim ve sen dün açmışsın :)
    bende de aynı duygular var cnm, 35 haftalık hamileyim.
    hep normal olacak benim doğumum dedim ama şimdi tedirginim.
    normal doğum anneye sağlıklı bebek için se sağlıklı ama kordon dolanması ya da bizim yeterli performansı gösteremeyip bebeğin çıkamadığı durumda vakumla çekme sözkonusu...
    yani normal doğumda bütün iş bizde, ya başaramazsam diyorum. sonuçta ilk kez olacak, bilmiyorum. normal olursa da epidural olsun sancıyı az hissedeyim diyorum ama illaki yan etkisi vardır ileriki zamanlarda karşıma çıkacak, buna da karar veremedim.
    sezeryanda ise anne çekecek ağrıyı en fazla 1 hafta, sigara kullanmayanların daha kolay atlattığını okumuştum bir yerde. bebek de kolayca çıkacak.
    e tabiki en sağlıklısı normal doğum ama göz göre göre o sancıyı çekip acılar içinde saatlerce kıvranmak... mafoldumben
    doktorum illa normal doğum diyor. ileride rahimle ilgili ameliyat olduğunda sezeryan yaptıranların idrar torbaları aşağı iniyormuş ve onu toplamak zor oluyormuş. öyle dedi.
    kararsızım ben de. 10 gündür kasıklarıma sancı giriyo zaman zaman, kasıklarıma elimi değdirdiğimde bebeğin kafasını hissedebiliyorum sert. genital bölgeme baskı olmaya başladı, sivilceye dokununca acır ya aynı öyle acıyo sürekli. nst yapıldı normal çıktı. bu bile rahatsız ederken beni normal doğum sancısı... aman Allah'ım. hakkımızda hayırlısı olsun...

14. 4 Temmuz 2010
  15. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım ne sallanması daha neler kaydirigubbakcemile3
    sallantı falan yok...
    acı hıssetmıyosun sadece karnına dokunduklarını hıssedıyosun. doktorun karnında bıseyler yaptıgının farkındasın ama acı yok...
    sarsıntı falan da yok guven bana :hulya:
    aksıne bebegını ılk dogdugu an gormenın hazzı bambaşka...
    sezeryanda maalesef bu şans yok ama spinal de bebegını normal dogumda oldugu gıbı ılk sen goruyosun.
    dıyorum ya canım yapabılıyosan once normal dogumu dusun. ben hem 3 hafta erken dogurdugum ıcın hemde kanamam ve sancım olmasına ragmen acılmam olmadıgından sezeryanı mecburi oldum bi yerde. ama o da bı amelıyat sonucta kolay bısey degıl. sonrasında zorluk yasabılıyosun. tam olarak toparlanmak zaman alabılıyor.
    normal dogum yapabılceksen epıdural şansını doktorunla bı gorus.
    ama sezeryan şart sa spınal ı gonul rahatlıgıyla tavsıye ederım.

16. 4 Temmuz 2010
  17. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Doktorum 'Herkezin doğum hikayesi farklıdır.Kimi normal doğumu çok rahat yapar hiç hissetmez.Kimi bir daha normal yapmaya tövbe eder.Kimi sezaryanda rahat eder.Kimi 1 hafta ağrı çeker dedi' Gerçekten kime sorarsanız kendi doğumu nasıl geçtiyse onu bilir.Ama herkezin yapısı,acıya dayanıklılığı vs farklı.O yüzden bence insanlardan dinlediğimiz şeylerin etkisinde kalmayalım.Onun zor geçti diye seninde öyle olacak diye birşey yok.

18. 4 Temmuz 2010
  19. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kesinlikle sana katıluıyorum canım kaydirigubbakcemile5
    O yüzden biz de kendi doğum hikayemizi kendimiz yazacağız :hulya:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.