epidural olan anneler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve why_be tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : why_be
  1. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar,
    35+4 oldum bugün. doğum yaklaşıyor ama ben tam olarak karar veremedim hangi sekilde doğum yapacağıma.
    sezeryan istiyodum düşündükçe dezavantajları aklımdan çıkmıyo korkmaya başladım. hiçbir sorunum yokken bıçak altına yatmiim diyorum. yasakkelime
    normal doğumdan da korkuyorum şimdiki yalancı sancılarım bile nerdeyse çekilmez halde-tatlicadiarzu-.
    şimdi kafamda epidural düşünceleri dolanıyo. bu konu hakkında hiçbir bilgim yok.
    epidural olan anneler beni bilgilendirebilir mi? nasıl oluyo doğum sonrasında ağrı filan oluyo mu. aynı gün içinde toparlanabildiniz mi?

2. 25 Temmuz 2009
  3. kumru82

kumru82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğim kordonu boynuna doladığı için mecburen sezeryanla doğum yaptım .Aslında kendimi normal doğuma o kadar hazırlamıştım ki .Komşum 1 ay önce normal doğum yaptı aynı gün kalktı ayağa . Ben epidural ile oldum.Herhangibir yan etkisi olmadı bana kimisi başağrısı bel ağrısı bahsediyor ama bende hiçbirşey olmadı. Hastanede 1 gün kaldım . 2 gün yardımla yürüdüm. Yaklaşık 20 gün kendi başıma uzandığım yerden kalkamadım.çünkü karın kaslarına yüklenemiyorsun .Yan yatamadım sırt üstü yatabildim kalkacağımda boynumdan destek verdiler yukarı doğru kaldırdılar .işte böyle tabi bu kişiden kişiye değişebilir. Ben bünyesi zayıf biriyim bence herşeyin normali güzel

4. 25 Temmuz 2009
  5. AYXSXEGXUXL41

AYXSXEGXUXL41 me and my pleasure.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamileliğimde herşey normal gitti fakat korkularım yüzünden ben sezeryan istedim.iyikide sezeryan olmuşum.spinal sezeryan oldum.hiç ağrım sızım olmadı.hastaneden döndüğüm gün temizlik yaptım.valla çok rahattı diyebilirim..

6. 27 Temmuz 2009
  7. yummyum

yummyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    ben epidural anesteziyle normal doğum yaptım. bende çok korkuyordum normal doğumdan ama yurtdışında sezeryan doğum çok mühim durumlarda yapılmakta. çok araştırdım eğitimlere katıldım ve en konforlu doğumun epidural anestezi ile normal doğum olduğuna karar verdim.gerçektende mükemmeldi. iğneyi vurdukları an ağrı denen olay bitiyor. sadece evden hastaneye gidene kadar yaklaşık 30 dk sancı çektim .hemen epidural yapıldı ve sancılarım bitti. seni çok iyi anlıyorum endişelerini de. ama hiç korkma kesinlikle epidural anestezi tekniğini kullan. anestezi uygulanırken acı kesinlikle hissetmiyorsun . her şey çok güzel olacak sadece kendine güven.

8. 27 Temmuz 2009
  9. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    epidural sezeryan oldum o kadar kolay bir doğum ve logusalık süreci geçirdimki...iyiki sezeryan ve epidural olmuşum diyorum..sacede epidurali uygularken hafif bir acı hissettim anestezi uzmanımızda zaten hissedecegin sadece bu kadardı dedi..gerçekten dediği gibi oldu.ayrıca agrında olursa doktor zaten agrı kesici veriyor.ben sadece 3 tane agrı kesici içtim.doktor sabah akşam iç demişti agrım olmadı ve içmedim..sezeryan oldugum ilk gece bebegimi kalkıp kendim kucagıma aldım ve emzirdim.logusalıgımda da hiç yatmadım diyebilirim.sana saglıklı kolay bir dogum geçirmeni dilerim..

10. 28 Temmuz 2009
  11. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım benimde herşeyim normal gitmesine rağmen kendi isteğim ile epidural anestezi ile sezeryan yaptım..veeeee anlatılanlar kadar hiç ama hiç zor değil bence benide çok korkutmuşlardı ama ben yine dediğimi yaptım iyikide öyle yaptım..ne bel nede baş ağrım falan oldu..3de doğum yaptım akşam 2300 da ayağa kaldırdılar yürüdüm çok çok yürüceksin dediler yürüdüm zaten bende ayağa kalkmam uzun sürmedi..ama tabiki yatıp kalkarken birisinin yardımı olması gerekiyor 1 hafta kadar falan.aklına hangisi yatıyorsa öyle yap ..hayırlı doğumlara.s.

12. 28 Temmuz 2009
  13. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ben epidural normal doğum yaptım 4 cm açılma olana kadar yaklaşık 1 saat sancı çektim ondan sonra epidural takılınca ağrı falan kalmadı hiçbişey hissetmedim sadece ıkındım ve 10-15 dk.içindede kızım doğdu.doğumdan sonrada hiç sıkıntı çekmedim her işimi kendim yaptım,iki üç hafta sonra dikişlerim iyileşincede tamamen eski halime dönmüş oldum.ikinci bebeğimdede kesinlikle yine epidural normal yapıcam.hayırlı doğumlar a.s.

14. 29 Temmuz 2009
  15. tealight

tealight Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşım bende yeni epiduralle sezeryan doğum yaptım .kendi istediğimdi bu benim aslında suyumda gelmişti normal doğumda yapabilirdim ama ben çok korkuyordum normal doğumdan.iyikide sezeryan yapmışım inan bu kadar iyi olcağını tahmin etmiyordum öğlen 12 gibi sezeryan oldum 4-5 gibi ayağa kalkıp yürüdüm sadece ilk kalkış zor oldu ama ondan sonra hafif bi destekle bile kalkabildim ve ben çok nazlı bi inasanımdır normalde ben bile şaşırdım kendime:)ertesi gün eve geldik e ben hiç yatmadım yatağım bile yoktu:))ama ne kadar çok yürürsen o kadar iyi oluyormuş bende o yüzden hi yatmadım diyeblirim.bi daha doğum yapsam yine epiduralli sezeryan yaparım

16. 29 Temmuz 2009
  17. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    aman ben epidural sezeryan dusunuodum korkutuolar beni yaaaa:umursamaz:
    yok cocugun cigerlerindeki sıvı cıkmıomus, yok cocuk astım hastası olabiliomus.yok epidural icin vurulan igne yeri uzun sure agrıomus.offfffffff mafoldumben

18. 29 Temmuz 2009
  19. kumru82

kumru82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bunlar hep uydurma şeyler . Bebeğe hiç birşey olmuyor. Eğer sana bunu söyleyen kişi hamileyken sigara içtiyse yada çok sigara dumanında kaldıysa çocuk tabiki hasta olur . Bunun epidural ile alakası yok