epidural sezeryan hakkında içimi rahatlatıcı şeyler söyleseniz :)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve tigerboxer tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : tigerboxer
  1. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nedendir bilmiyorum ama itiraf ediyorum doğumdan korkuyorum ve kesinlikle sezeryan düşünüyorum genel istiyordum ama bebeğime süt verme açısından epiduralın daha uygun olduğuna karar kıldım.Araştırmak istemiyorum çünkü herseyin illaki zor bir yanı oluyor bundada vardır tabi araştırırken onları okuyupta ürkmek panikle doğum yapmak istemiyorum.Beni epidurale ısındırırmısınız :))

2. 6 Ağustos 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım hayırlı doğumlar diliyorum öncelikle..
    aslında bende genel oldum ve hemen süt verdim bebeğime.yani bunun sezeryan şekiyle pek de ilgisi yok..
    heyecan varsa bence epidural yapma;çünkü tansiyonun yükselip düşebilir aşırı heyecanla.
    şimdiki anesteziler de çok rahat o yüzden ben genel anesteziyi tercih etmeni öneririm.en azından ameliyat sonrası birde başağrın olmuyor.

4. 6 Ağustos 2009
  5. tigerboxer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim canım amin. Son 10 günüm kaldı bakalım..
    Aldığım eğitimde sezeryanla sütün alakası olmadığını öğrendim evet ama negatif yönü,dr min acıklaması ; ''anesteziden sonra annenin ayılması 1- 1,5 saati bulurmuş ortalama.. bebekte hemen içgüdüsel emmek istermiş sonrasındada yarım 1 saat sonra derin bir uykuya dalarmış bebek, o yüzden emme olayında bazı durumlarda soğukluk olurmuş bebeklerde. Anne baygınken emzirilsede yanlış emme sitilinden göğüs uçları yara olabilirmiş bebek o şekilde emermiş hep

o yüzden öyle düşünüyorum

Son düzenleme: 6 Ağustos 2009
  6. 6 Ağustos 2009
  7. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım normal doğumda yapsan emin ol yara olabilecek bir göğse sahipsen ilk etapta zaten yara oluyor.ki benim olmadı mesela.genel anestezi ile sezeryan yapmış olmama rağmen.
    bilemiyorum ben epidural yapmadığım için yapan arkadaşlar yardımcı olacaklardır

8. 6 Ağustos 2009
  9. tigerboxer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dr nin anlattığı..göğüsün yapısıyla yaraların alakası yokmuş sadece yanlış emzirme stilinden yara olurmuş bilmiyorum ya son 10 günüm ve hala kararsızım genelmi epiduralmi olsun..yarın dr me gitçem bakalım o içimi rahatlatabilicekmi ne dicek hayırlısı bakalım

10. 6 Ağustos 2009
  11. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    rahat ol canım benim..son günler çok stresli geçiyor..doktorunla en doğru karraı vereceğinizden eminim.hayırlı doğumlar diliyorum..:a.s.:

12. 6 Ağustos 2009
  13. tigerboxer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim canım saolasın amin :1hug:

14. 6 Ağustos 2009
  15. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım ben genel anestezi ile oldum ve hemen daha ameliyat masasında uyandım.herkes aynı zmanda uyanacak diye bir şey yok ama.epidural doğum da herkes de başağrısı olcak diye bir şey de yok.tanıdığım bir çok kişi de başağrısı olmadı.
    saruboceg arkadaşın dediği gibi eger çok heyecanlı panik biriysen genel anesteziyi seç.

16. 6 Ağustos 2009
  17. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    genel anestezi de sonrası daha komplikasyonlu oluyor,mesela narkoz ben de çok öksürük yaptı,boğuluyormuşum gibi.vb.... bu arada benim seçme şansım olmadı,çünkü normal doğumdan acele ile ameliyata alındım.ama ikinci çocugum olursa büyük ihtimalle ben de epidural olurum.
    bir çok arkadaşım ameliyat sonrası komplikasyonları daha az olduğu için,bebeğe narkozun vb.maddelerin daha az geçtiği için ve toparlanması daha kolay olduğu için epidurali tercih ettiler.
    hatta benim bir tanıdığım 2 çocuguna genel anestezi olmuş,3. çocuguna epidural olmuş.diyor ki en iyisi epidural ,daha kolaymış diyor.

18. 6 Ağustos 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ama yinede herkese göre değişir,bana kolay gelir başkasına zor gelir,bünyeyle de alakalı,doktorun tecrübesiyle de alakalı.
    Allah'a dua et,senin için hangisi hayırlı ise sana onu nasip etsin.