Epidural Sezeryan isteyen ekim anneleri

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve fulya79 tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : fulya79
  1. fulya79

fulya79 Guest

Selam kızlar ben normal sezeryandan vazgeçtim.Epidural sezeryan olmaya karar verdim hem bebeğimi görmüş olacağım hemde ameliyatta verilen zararlı maddeler bebeğime geçmeyecek.Ben buna cesaret edip başarabilirim gibi geliyo yani dayanırım heralde acısız bi hissiyatmiş sadece.Sizler ne düşünüyorsunuz?

2. 21 Temmuz 2008
  3. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bende nornmal sezryan tecrübem olduğu için epidural veya spinal sezeryan yaptırıcamm bi aksilik olmassa..oğlumla ilk ben gözgöze gelmek istiyorum onun ilk sesini ben duymak istiyorum onu 9 ay karnımda taşıycam bu herkesten çok benim hakkım değilmicoksekeriremsu

4. 21 Temmuz 2008
  5. bu açıdan bakınca ben de hevesleniyorum ama dayanamam gibi geliyor korkuyorum , genel olsa daha iyi olur diye düşünüyorum o yüzden

6. 21 Temmuz 2008
  7. fulya79

fulya79 Guest

Kesinlikle bende öyle düşünüyorum canım Allah umarım bize dayanma gücü ve kuvveti verirde korkmadan ,sağlıklı şekilde doğururuz.

8. 21 Temmuz 2008
  9. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    işin garibi ben korkmuyorumda normal doğumdanda korkmadım okadar çok istedimki normal doğurim..yani öyle kesip biçtiklerini görsem korkmam ben nasılsa anestezi var hissetmiyosunn..hiç canım tatlı değildir ilk doğumda eve geldiğimde 2saat temizlik yapmıştım eşimde gelenlere bizim hatun ketum çıktı diye şaka yapıyordu hayırlısı olsun valla bazen düşünüyorum sezaryana gerek kalmadan normal sancılarımı çekip doğursam diyee..

10. 21 Temmuz 2008
  11. fulya79

fulya79 Guest

Yok canım bende normal doğuracak cesaret yok ben epidurale alıştırmaya çalışıyom kendimi

12. 21 Temmuz 2008
  13. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aslında cok gzl bişee. his olmuomus ama ellendiğini anlıyomussunkafamçokkarıştı o da kötü yaaa:1shok:

14. 21 Temmuz 2008
  15. kajo

kajo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilk doğumum ama normal istiyom. zati ikisindende korkuyom bari normal yapiim. ama ağrısız doğum diye bişey var duymuşsunuzdur heralde. hem normal doğuruyon hem ağrısız oluyoo :) http://www.agrisizdogum.com/ adresinden detaylara bakabilirsiniz.

16. 21 Temmuz 2008
  17. kajo

kajo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Normal doğumda altın standart: Epidural Analjezidir.
    Normal doğum için en çok tercih edilen, en etkili, en güvenli ve en sık kullanılan yöntemdir. Bel bölgesindeki duramater zarı etrafına (Epidural alana) ağrı kesici ilaçların enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Anne adayı baskıyı, dokunmayı hisseder, hatta kalkıp yürüyebilir ama ağrıyı hissetmez. Normal doğum için gerekli olan doğum sancısı, kasılmalar vardır ama rahatsız etmez.

SİTEDEN AĞRISIZ DOĞUMLA İLGİLİ Bİ ALINTI

18. 21 Temmuz 2008
  19. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ya destina sen niye normal doğum yapamadın kızında ne oldu ben de son anda bişeyler çıkmasından korkuyorum işallah Allah nasip ederde normal doğururm