Epidural Sezeryan Olan hanımlar Lütfen Deneyimleriniz Paylaşırmısnız..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Pamik_PrenSes tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : Pamik_PrenSes
  1. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Selam hanımlar ben 26 haftalık hamileyim.
    Ve Doğumumu Epidural Sezeryan ile Gerçekleştirmek istiyorum.
    Fakat Çok kararsızım bilmiyorumkismile
    Deyenimi olanların benimle Paylaşması benii çok mutlu edicek.
    O anda ki duygularınız girerken çıkarken ne kadar zaman sonra ağrı hissetmeye başladınız
    Bende panik atak var ya ameliyatın ortasında heyecanm yaparsam bilmiyorumkismile
    ne kadar bişeyi görmicekte olsam orda yaptıkları işlermi bilmem bana yeter korkmam için
    Faket Bebeğimin ilk ağlayışını ilk anları görmek istiyorum Çok kararsızım lütfen Yardımcı olun

2. 13 Mart 2010
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah sen panik atağı bna sor canım,o kadar cok korkan biriyimki,bişeyden korktuğumda kusmaya başlarım,kalbim hızlanır,nefessiz kalırım.Bu yuzden normal doğum bile yapamıyorum.Bayılmaktanda korktuğum için genel anestezi olamam.
    bende epidural sezeryana karar verdim,tarih alındı,doğuma eşini yada yakınınıda almıyolar yapacağım hastanede.yapayanlzı kaldım.artık hemşirelerin eline sarılırım napim dedim..:)))))
    su an heyecanlıyım,4 gun sonra doğum var.lutfen paylaşın deneyimlerinizi,özellikle ameliyat ortamını,olup biteni..benim en buyuk korkum,karnım acılınca cok kanama yasamak,kanama durmazsa falan diyorumm..ölmekten korkuyorum..
    hadi bize bi yardımcı oluuun kısslaaarrr!!!!

4. 13 Mart 2010
  5. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım senin doğuma az kalmış gerçekten.Ama eşini Doğuma almamaları üzüldüm çünki ben bu olayı sırf eşimde yanımda olıcak onunla aynı duyguları paylaşıcaz diye ,istiyordum.

Ben Medical Park bursaya gidiyorum hiç sormadık bizde epidural sezeryana eş alıyomusnuz almıyosumusunuz diye bilmiyorumkismile ama genel anazteziyi istemediğin iyi olmuş canım ben iki kez ameliyat oldum genel anaztezi aldım gerçekten çok zor .
    ayılamıyosunn ayıldığında birden yaşadığın o sancı insan değil bebeğini görmek kendine gelemiyor ben tabi başka bir ameliyat oldm ama sezeryanda böle olur diye tahmin ediyorum sonuçta genel anaztezi kolay bişey değil.Bendemi bu kadar ağır yaşıyorum bilmiyorum narkozdan çıkamıyorum bi türlü ve kusarak atıyorum narkouzu o yüzden bi daha bayıltılmak istemiyorum benimde korkum ne biliyomusun ya hemen uyuşmazsam doktor bunu anlamazda neşteri canlı canlı vurur diye kaydirigubbakcemile3 ALLAHIM insanın aklına neler geliyor kaydirigubbakcemile3

6. 14 Mart 2010
  7. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    valla kızlar 2 kere doğum yaptım biri sezeryan diğeri epidural, genel anestezi de sadece ilk ayağa kalkarken zorlandım narkozun etkisinden çabuk ayıldım bu belki her insanda farklı olabilir yani bünye meselesi olabilir,epidural anestezide bebeğimi doğunca hemen gördüm ama ahhhhhhhhhh o ağrılar öldüm öldüm dirildim millet eve gelip bebeğim doğdu diye sevinir ama ben ağrılardan annem annem diye resmen ağlıyodum,:başımdan taa kemik iliklerime kadar :bbo: bilmiyorum ama bugün aynı şey başıma gelse genel anestezi derim tabi karar sizinfisfisfis

karamel06 bunu beğendi.
  8. 14 Mart 2010
  9. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım uyuşmayacağını sanmıyorum:)) ama olurda doz yeterli gelmezse zaten hemen söylersin.Merak etme zaten önce sadece kesme oluyor.Hissetsen bile canın yanana kadar söylersin.dozu arttırırlar.İnsanların bunyesi farklı.Genel anestezi kimine kolay kimine ise zor..tercih meselesi tabii,ben başağrıısndanda cok korkuyorum..gerçi ne migren krizleri cektim,ilaç bile alamadım.Sanırım dayanabilirim..:)))

10. 14 Mart 2010
  11. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    genel anestezi de ağızdan bişey takıp öyle bayıltıyorlar ama epiduralde ise belden iğne yapıyorlar,epidural iğnesi yerken dünya başımda döndü de döndü acaib oldum :bbo: hayatımda başım dönerdi de böyle döndüğünü görmedim ayakta duramadım otururken iğne yaptılar sonra ayağa kalkıp yerime yatırdılar sonra bacaklarım sıcaklamaya başladı sonra zaten hissetmiyosun seni korkutmak istemem belki herkes böyle değildir memnun olan var memnun olmayan var :teselli: allah sana kolaylık göstersin:Saruboceq: Pamik_prenses epiduralde bi başım ağrıdı bi ağrıdı abbbooooooo hiiiiç öyle baş ağrısı çekmedimsositososito

12. 14 Mart 2010
  13. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    AY sorma sedef ya herkez öle sölüyor çok şidetli baş ağrısı oluyormuş.eyvahedigeldismile
    Genel anazteziyide ben kaldıramıyorum dediğin gibi bünye meselesi ama bu epiduralede dayanabilirmiyim bilmiyorumm eyvahedigeldismile
    sedefçim bu epiduralin iğnesi çok acıtııyormu çokmu derine kadar vuruyolar yoksa az mı bende iğne fobiside var nasıl epidural olucam bilmem ohaoldumsmile

14. 14 Mart 2010
  15. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    doktorumla sezeryani kararlastirdik ama genel mi,epidural mi onu konusmadik henuz.ben epidural istiyorum ama yine de dr. en iyisini bilir.o ne derse o olacak.ona cok guveniyorum cunku.hepimiz icin hayirlisi neyse o olsun kizlar.miniklerimizi saglikli bir sekilde kucagimiza aliriz insallah.

16. 14 Mart 2010
  17. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah leylacım hayırlısı olsun.Doktorunla bu konuyu konuştuktan sonra yine yorumunu bekliyorum.
    Hemde bende konusunda uzman başka bir doktordan görüş almış olurum.

18. 14 Mart 2010
  19. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    valla pamik_prenses cim,iğne acısını bilirsin aynı normal iğne acısı çok derin olup olmadığını bilmiyorum:uhm: ama acısı söylediğim gibi çünkü iğne olurken bakamıyorum sadece acısını hissediyorumvereliniortakrabbim kolaylık göstersin:Saruboceq: