epidural sezeryan

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 23 Şubat 2008 başlatılmıştır.

23 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Kızlar dün kontroldeydim şükür bebişimde bende gayet iyiyiz.Doğum 10 Mart sezeryan doktorum epidural sezeryanı tavsiye ediyor....Herşekilde genel anesteziye göre avantajlarından bahsetti.:uhm: 1O gün sonra tekrar kontrol ve tahlil sonuçları için çağardı ve o zamana kadar karar vermeliyim.sizler epidural sezeryan hakkında ne düşünüyorsunuz ?

2. 23 Şubat 2008
  3. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence genel anesteziden daha iyidir epidural olan arkadaşlarım çok memnun bide sezeryan sonrası ağrıları hissetmemişler

4. 23 Şubat 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    evet en azından bebeğini doğar doğmaz görebileceksin aynı normal doğum gibi...ama bi de karnın kesilirken hissetmesen bile kıtır kıtır gıcır gucur sesler gelecek uffffffffffff hepsi zor beeee

6. 23 Şubat 2008
  7. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm Allah tamamına erdirsin öncelikle bende epidural çok istemiştim dr.um o zaman anestezi uzmanınla bana bir görüşme ayarladı ve ondan konuyla alakalı bilgi almam gerektiğini söyledi ve saolsun bir görüşme yaptık ve beni genel anestezinin daha doğru olacağına ikna etti fikrini etkilemek istemem ama bence bir anestezi uzmanından konuyla alakalı geniş bir bilgi alman daha uygun olur, çünkü doğum sonrası yan etkileri gerçekten çok fazla...

8. 23 Şubat 2008
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    baş agrısı falan yapıyomuş dogrumu acaba

10. 23 Şubat 2008
  11. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende bas ve belagrısı yaptıgını duym<ustum hatta bı tanıdıgın ayaklarının tutmadıgını goozumle gordum bı arkadasında felç oldgunu ogrenmıstım ondan genel anestezı ıstıycem

12. 25 Şubat 2008
  13. mtuzum

mtuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Beklenen doğum tarihim 7 Mart idi ancak bazı nedenlerden dolayı 19 Şubat'ta epidural sezeryan ile bebeğim doğdu.İnanılmaz rahat ve ertesi gün epiduralin etkisi geçene kadar ağrısız bir süreç oldu.Bebeğim doğar doğmaz onu kucaklayıp öpebildim.Eşim de doğuma girdi.Anestesi uzmanı baş ağrısı olabileceğini söylemişti ama hiç olmadı.Sadece 24 saat sonra hafif ağrılarım oldu ama ağrı kesici ile berteraf edilebilir ağrılar bunlar.Bebeğin karnından alındığını hissediyorsun ama sadece basınç ve uyuşukluk hissi bunlar.Hiç acı hissetmedim ben.

14. 25 Şubat 2008
  15. EU3

EU3 Guest

mtuzum genel anesteziden daha iyi olduğunu söylüyor dr ama cesaret edemiyorum yaa. ya sezeryan sırasında sonuçta görmesende ne yaptıklarını biliyosun hissediyosun fenalaşırmıyım diye... ama cevabın beni cesaretlendirdi.

16. 25 Şubat 2008
  17. EU3

EU3 Guest

:nazar::nazar::nazar::nazar:Allah bebişine sağlık ve uzun ömürler versin....
    Darısı biz hamişlerin başınaa.s.a.s.