Epidural Sezeryanla Doğum Yapan Varmı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Ayxsxenur Amine Su tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

3 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Ayxsxenur Amine Su
  1. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bu hafta sonu sezeryanım var

dr a epidural olmasını istediğimi söyledim
    baş ağrısının çok olduğunu söyledi

ama genel anestezili sezeryana göre ağrısı az olmalı

lütfen yaşadıklarınızı paylaşırmısınız?

2. 3 Şubat 2009
  3. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    spinal sezeryan oldum 2ay önce..
    kesinlikle tavsiye ediyorum..
    hastanedeki hemşirelerin anlattıklarına göre,
    genel anestezi olanların cığlık cığlığa geçirdikleri aşamalarda sen daha uyuşmuş vaziyette olduğun için sıfır acıyla atlatıyorsun..
    ne bileyim mesela,ameliyettan dönüşte,yatağına yatırılma anında..
    ben o sırada dikişlerimi hissettiğimi düşünemiyorum bile:bbo:

buklecik bunu beğendi.
  4. 3 Şubat 2009
  5. xoxzge&onur

xoxzge&onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    epidural normal ya da epidural sezeryan istiyorum ben de... anestezist bir arkadaşımla konuştum bu baş ağrısını sordum, tamamen ekibe bağlı oldupunu söyledi, anesteziyi verdikten sonra başın yüksekte tutulması gerekiyormuş, yavaş yavaş kaldırıyoruz biz zaten başı dedi böylece ağrı olmuyormuş. iyice araştırmak lazım tabi. ama benim de tercihim bu olacak.

6. 3 Şubat 2009
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım yaptır derim,baş ağrısı olmadı ben de.Fazla bir ağrı da çekmedim

8. 3 Şubat 2009
  9. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Bende epidural sezeryanla doğum yaptım Ankara da, belin biraz üzerinden iğne yaparak uyuşturuyorlar, 1dk içerisinde belden aşağını hissetmiyorsun, 10dk. içinde de doğum bitiyor bence genel anesteziden çok daha iyi çünkü bebeğini doğduğu an görüyosun, sen başında duran hemşireyle sohbet ederken iş bitiyor ve bebeğinin ilk ağlamasını duyuyorsun, bende baş ağrısı ve bulantı olmuştu ağrı kesici verdiler geçti ama değer normal doğum yapmaktansa:1no2:

10. 3 Şubat 2009
  11. SELOPXIX

SELOPXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam..ben 3 doğum yaptım..üçüde farklı...ilki normal,2.si sezeryan genel anestezi ile, 3. Sü de epidural sezeryan...tavsiyem kesinlikle epidural sezeryan..baş ağrısı anestezi uzmanına bağlı ,iyi bir anestezi uzmanı asla buna izin vermez..ben sırf bu yüzden hastanemi değiştirdim..ama epidıral çoookk iyi...genel anestezide ayılman,ayıldıktan sonra acı çekmek çok daha zor..

12. 4 Şubat 2009
  13. reyyan6380

reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Evet arkadaşların çoğununda dediği gibi epidural anestezi gerçekten çok rahat,ben de epidural oldum çok rahattı,doğum sonrasında başın yüksekte olacak,bolllca sıvı tüketeceksin,allahımın izniyle çok rahat bir şekilde geçireceksin.Haa bir de çok çabuk ayağa kalkıyorsun epiduralde..Hayırlı doğumlar olsunn.

14. 4 Şubat 2009
  15. misss

misss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kardeş şimdiden hayırlı doğumlar dilerim sana, ağrıyı sızıyı geçtim.. bebişini görmek inan herşeye değer o an tarif edilemez..doğunca yanına getiriyolar ameliyat sırasında ve ağlayan bebek seni koklayınca susuyo düşünebiliyomusun.. daha doğduğu an seni yanında istiyoo onu sensiz bırakmaa nolur.. bayılıcaksın o ana.. bende epidural sezeryan oldum ve muhteşemdii.. bende hiç yan etki yapmadı başağrısı bilmemne.. anestezi uzmanı ile görüş ameliyattan önce için rahatlasın.. epiduralin etkisi geçince 2 saat ağrı çektimm sadece.. belkide gaz sancısıydı bilemiyorum ama genel ile onu bütün gün çekmeye hiç gerek yok. genel anestezidede ağrı kesici veriyolar ama yinede baya acı çekiyomussun yani epidural nimet bence.. bebişinin tadını çıkarırsın İnşallah ağrısız sancısız.. sağlık dilerim :))

16. 4 Şubat 2009
  17. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ben genel anestezyle yaptim. Dogumhaneden cikinca yatagima yatirilana karar cok canim yandi. Ama pisman degilim cunku dogumhaneye gidince o ortami gorunce hemen uyumak istedim. Dogum suresince kendimde oldugumu dusunemiyorum, sanirim dayanamazdim. Panik atak olurdum :1shok:

18. 4 Şubat 2009
  19. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    tabi işin o boyutuda var ameliyat ortamını hiç bilmediğim için bebeğimin heyecanıyla onu sorun etmem diye düşünüyorum..eğer uygun bi hast bulursam epidural sezeryan istiyorum