Epidural ve spinal kombine aşırı başağrısı çekenler yardım edin :((

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sunny tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sunny
  1. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,

Bundan 6 gün önce şifa kadıköy hastanesinde epidural ve spinal sezeryan oldum. Son 4 gündür başağrısından ölüyorum , daha önce bu derece ağrı çekenler nasıl geçti ? Çok kötüyüm inanın kafamı koparıyorlar sanki..sadece yattığımda geçiyor ayağa kalkamıyorum..bu vesile ile epidural ve spinal sezeryan düşünenler de bunu da düşünsünler. Böyle berbat bir başağrısı görmedim , kendiliğinden bol su ile geçer diyorlar ama yaşayanlar nasıl geçirdi lütfen yardım edin bana :KK43:(((

2. 23 Temmuz 2010
  3. cedricx

cedricx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun
    ben de 9 gün önce spinal sezeryan oldum
    günde 5 lt su iç dedi doktor
    içtim ve hiç başağrım olmadı
    bide minoset pllus vermişti onu içtim günde 3 tane
    yine geçmezse başağrın bir bardak kolaya bir kaşık .Türk kahvesi koy iç o da iyi geliyomuş
    inşallah geçer ağrıların

4. 24 Temmuz 2010
  5. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende epidural düşünüyorum doktorum ameliyattan sonra baş ağrısı olabilir dedi bol kahve ve afeinli içecekler içirerek ağrılarını azaltabiliriz dedi şimdi sen böyle diyince korktum inşallah geçer canım yaa

6. 24 Temmuz 2010
  7. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ayyyyyyyyy bende spinal olmuştum berbat bi baş ağrısı çekmiştim taaaa kemiklerime kadar baştan aşağı ağrıyodu sanki ağrı çekmekten beynim uyuşmuştu çoook kötüydü bana ameliyat esnasında başın çok ağrıyabilir bu yüzden ameliyattan sonra bol bol nescafe iç demişti içindeki bi madde ağrıyı önlüyomuş bende anlamadım ama içiyodum biraz ilaç içince rahatlıyordum ama ilaç etkisini yitirince aboooooo o ne baş ağrısıymış öyle vallaa:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

8. 24 Temmuz 2010
  9. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    kuzenimin eşi kadın doğumcu
    ben sordum baş ağrısı olayını bol bol kafeinli içecekler tüketirsin özellikle nescafe dedi
    ozmn başağrısı olma dedi
    bende epidural düşünüyorum ama bakalım kısmet
    geçmiş olsun a.s.

10. 26 Temmuz 2010
  11. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    of hem de ne başağrısı , öldüm öldüm ağrıdan..dün serum takıldı biraz daha iyi gibi ama hala ağrı var ...berbat bir ağrı ya allah düşmanıma vermesin :KK43:(((

12. 26 Temmuz 2010
  13. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım sana da geçmiş olsun ...senin peki ne kadar sürede geçmişti ? aynen ben de neskafe içince bir süreliğine rahatlıyordum ama gene başlıyordu şimdi de haala tam geçmedi doğum yapalı 9 gün oldu

14. 26 Temmuz 2010
  15. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım kızım şimdi nerdeyse 1 yaşına girecek felaket ağrılarım 3 gün falan sürmüştü sonra yavaşdan azalmış yani toplamda 1 hafta çekmiştim o ağrıyı resmen kemiklerime ilişip beynimi uyuşturuyodu eve geldim hala ağlıyodum başağrısı yüzünden millet duygusal anlamda bi bebeğim oldu diye ağlarken ben ise o iğrenç çekilmesi felaket ağrı nedeni ile çok ağlıyodum dayanamıyorum diye herkes gece uyurken ben yine ağrıdan uyuyamıyordum çok kötü ağlıyordum yaaa offf neyse ki geçmişte kaldı o günler kızım şimdi 12 ağustosta 1 yaşına girecek darısı sana inşaallah yavrunu büyüttükçe azalıyo o kötü günler minik mis kokulu yavrun ve ailen rabbime emanetsin inşaallah hepsi geçecek canım az daha sabır çocuğun uyudukça sen de uyumaya çalış banyo yap çok dinlen şöyle uzan al eline nescafeni öptüm canım yavrunu allah size bağışlasınopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

16. 26 Temmuz 2010
  17. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende epidural spinal kombine oldum 6 ay önce ne baş ağrısı nede dikiş ağrısı hiçbişi yaşamadım :nazar:
    sadece epidurala bağlı kaşıntı oluşmuştu bende ama benim cildim çok hassastır zaten herşeye karşı alerjim var zaten bunun dışında hiç sorun yaşamadım şükür çok uyumayın bence çok uyumakda baş ağrısı yapar ben hiç uyumadım doğumdan sonra belki ondanda ağrımamış olabilr

18. 27 Temmuz 2010
  19. kralichee

kralichee hayırlarla gel miniğim :) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ameliyattan sonra baş düz olacak bir biçimde yatmamak gerkiyormuş.başın hafif yüksekte olacakmış böyle yaparsanız ağrı çekmiyormuşsunuz.bunu yeni doğum yapan arkadaşım söyledi.o yapmış.onda bir rahatszılık olmamış
    yeni ameliyata girecek olan arkadaşlar bu tavsiyeye uyarlarsa inşallah bir sorunları olmaz.
    ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi bol bol su içmek ve kahve içmek gerekiyormuş
    .