epiduralle ya da spinalle normal dogum yapanlar...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cananfs tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : cananfs
  1. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlumlar lokal anestezi ile normal dogum yapanlara bir sorum olacak.şimdi belden iğnenin yapılması için 4 cm.kadar açıklık gerekıyor ya,işte 4 cm. rahım açılması çok mu acı verıcı bır sureç ,yanı 4-5 cm açıklıkla 7-8 cm açıklıga ulaşılan sancı şiddeti aynı mı?umarım sorum anlaşılmıştır.bıraz anlatın lutfen,özellikle bu şekılde dogum yapanlarrrrrrr?

2. 14 Kasım 2007
  3. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarrrrrrrrr yok mu bu konuda bılgısı olannn?yardımcı olur musunuz?

4. 14 Kasım 2007
  5. DALOLIM

DALOLIM pes etmek yok yola devam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim ben belden igneyle normal dogum yaptim 3 cm acilmam olmustu hafif sancim vardi igneyi vurdular taki 10 cm yakin acilana kadar bekledim inan igne vuruldugu icin nasil dogurdum bilemedim cok hafif bi sanciydi sanki adet sancisi gaz sancisi gibi biseydi ikinci dogumumu bile böyle yapmak istiyom bidaha bebek düsünürsem tavsiye ederim ben gayet kolay ve acisiz dogurdum allah senide bi avazda kurtarsin gerci ben avaz mavaz bile cikarmadim yani resmen uyurken dogurdum diye bilirim dogumum geceydi

6. 14 Kasım 2007
  7. pinark1

pinark1 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    epidural icin 4 cm acilmasi gerektigini bilmiyordum. ben sanciyla hastaneye gittim hic acilmamisti 2 cm. epidurali vurdular hemen(mukemmel bisey) ama yine de normal doguramadim. bebek ters geldi. ben 8 saat epiduralsiz sanci cektim. merak etme hepsi unutuluyo hic korkma. allah yardimcin olsun canim benim.

8. 14 Kasım 2007
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sağlıklı mı kızlar peki bu yöntem?yani herhangi bir olumsuzluk olmuyor değilmiP?çok önerilmiyor da..bilen insanlardan olumlu fikir almak çok güzel..

10. 14 Kasım 2007
  11. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Kızlar;
    Belden vurulduğu için iğne çok acı veriyomuş ve bebekte sen uyuştuğundan uyuşuk doğuyomuş, hemen emmiyomuş falan diyolar.Var mı böyle bişey?
    Tehlikeli bir durumu var mı?

12. 15 Kasım 2007
  13. sevorane

sevorane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende spinalle doğum yapmayı planlıyorum.nasıl tavsiye edermisin.doğum sonrası nasıl oluyor.çabuk toparlanbiliyormusun,bebekle ilgilenebiliyormusun?

14. 15 Kasım 2007
  15. gxuxzeljoe

gxuxzeljoe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    spinal sezeryan olsum iğneyi hıssetmedım vurduktan sonra hemen uyustum hersey 20 dk bıttı baş ağrısı yapıyo dedı bana anestesı dr bunun içinde basını fazla oynatma dedı o sırda oynatmadım bende bol bol sıvı tuket dedı ağrıdı basım bıkac gun ama oyle fazla hafıf bı agrıydı ben tavsıye ederım sıze

16. 16 Kasım 2007
  17. sevorane

sevorane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benım enbuyuk endısem doğumdan sonra bebeğile ben ilgilenmek istiyorum.ama sezeryan olursam bunu yapabılırmıyım onu bılmıyorum ıste.

18. 15 Kasım 2007
  19. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    epıdural olan arkadaslar benim bir ögretmen akadasım yaptırdı doğumda şimdi çok bel agrısı şikayeti var epidurallden diyo sakıncalı ve biraz bana riskli geliyo omiriliğe yapılan bir sey ben korkarım sahsen...