Epiduralli Normal Doğum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gerekli tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : gerekli
  1. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Epidural anesteziyle normal doğum yapan arkadaşlar!
    Rice etsem deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
    süprizzzzz

2. 19 Mart 2009
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    12 ocakta epidural anesteziyle normal doğum yaptım cnm... Doğrusunu söylemek gerekirse ben çok memnun kaldım.. Özellikle doğum sonrası dikiş atılırken birşey hissetmiyorsun.. Doğumdan sonraki günlerde hiçbir şikayetim olmadı.. Çok rahat bir doğum oldu. Keşke 4 cm açılma olana kadar beklemeselerde hemen yapsalar...:))) Bidaha doğum yapacak olursam yine epidural yapmayı düşünüyorum...

4. 19 Mart 2009
  5. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Çok teşekkür ediyorum canım cevapladığın için.Herkes de farklıdır ama 4 cm açılana kadar olan sancılar nasıl? Çok mu dayanılmazdelikafadulden

Son düzenleme: 20 Mart 2009
  6. 19 Mart 2009
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben normal dogum yapmadim ama epidurali denedim.cunku sezeryan son anda oldu...ben 6 cm aciklik olana kadar cok agri cektim sonunda dayanamadim epidurali taktirdim ve inanilmaz rahatladim,gevsedim...eger kizim karnimdaki suyu yutmasaydi sezeryna olmasaydi normal yapicaktim ama olmadi.bence cok iyiymis epidural dedikleri kadar varmis gercekten de insan cok rahatliyor birsey hissetmemek hic bu kadar guzel olmamisti...

8. 20 Mart 2009
  9. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Canım doğumdan çok korkan biri olarak epiduralle ilgili duyduklarım biraz olsun rahatlatıyor. çok teşekkür ederim..süprizzzzz

10. 20 Mart 2009
  11. EU2

EU2 Guest

MERHABA BENDE ÇOK KORKUYORUM epidural olmasa normali düşünemezdim herhalde ama inşallah allah isteyen herkese sağlıklı epidural normal doğum nasip eder bende çok merak ediyorum 4 cm açılana kadar ne kadar süre geçiyor çokmu dayanılmaz birde epizyo kesisini hissttinizmi ya da dikişleri doğumdan sonra dikişler çok acıyormu lütfen bigi verin bizde rahatlayalım

12. 20 Mart 2009
  13. Nohcoy

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında kişiden kişiye değişiyor açılma zamanı.. Kimisi hiç farketmiyor açılma olduğunu, kontrole gidince doktoru söylüyor..

Benim gece bir de suyum geldiği için gitmiştik hastaneye. Hiç açılmam yoktu. Sabah saat dokuza kadar hafif sancılar çektim ama önemsenmeyecek derecede.. Ve sadece 2 cm açılmam vardı. Suni sancı taktılar. Ozaman sancılar arttı. Yarım saat idare ettim ve 2 cm daha açılarak 4 cm e ulaştı.. Hemen epidural istediğimi söyledim. Yani 4 cm açılmaya kadar olan sancı kişiden kişiye değişiyor..

Bu arada ben kesi felan hiç hissetmedim. Normal doğum yapanlarda dikiş acısını hissetmemeleri için dizden iğne yapılıyor.. Ama pek işe yaramıyormuş duyduğuma göre.. Bana iğneye gerek yok dediler. Epidurallisin dediler ama ben yinede garanti olsun diye iğneyi yaptırdım.. Bir acı hissetmedim. En hassas olan bir bölge var oraya atılan dikişleri hissediyosun ama acı olarak değil. Hafif bir gicişme, yada sinek ısırığı gibi birşey oluyor... Epidural yapanlar doğumdan korkmayın...

14. 20 Mart 2009
  15. EU2

EU2 Guest

Süpersin gerçekten ben bu kadarına razıyım o sancıyı bilmiyorum ama 2 saate kadar dayanırım yeterki epidural olsun apğrısız doğurayım anlattıkların içimi rahatlattı çok sağol arkadaşım ya o dizden iğneyi bilmiyordum bende mutlaka isticem ne olur ne olmaz çift koruma olsun :) ama normal olsun Allahım inşallah normal olur:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

16. 20 Mart 2009
  17. Nohcoy

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106

İnşaAllah istediğin gibi doğum yaparsın cnm... Allah bütün anne adaylarının yardımcısı olsun... :)) Epidural öncesi acı olsa bile bebeğinin doğduğunu görüp onun o ciyaklamasını duyduktan sonra herşeyi unutuyorsun... Bütün acılar güzel bir anı, heyecan olarak kalıyor sadece...

Bu arada epidural yapılırkende acı olmadığını söyleyeyim... Sadece sinek ısırığı gibi birşey hissediyorsunuz.. belden iğne yapılırken dikkatli olmak gerek. Hiç kıpırdamamak gerekiyor
    ... O yüzden benim doktorum sancı geldiğinde söyle gidene kadar bekleyelim diyordu...Sancı gidince yapıyordu işlemleri...

18. 20 Mart 2009
  19. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    seni cok iyi anliyorum canim,ben d e cok korkuyordum hep epidurali arastiriyordum deneyimli arkadaslara soruyordum gercekten ise yariyor yani en azindan bende etkisini gosterdi..kisiden kisiye degisiklik gosterir tabi herkesin bunyesi ayni degil...insallah rahat ve kolay bir dogum olur seninki...:Saruboceq: