Epiduralsiz/ Ilacsiz Normal Dogum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mambaa tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

26 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mambaa
  1. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ben 33 haftalik hamileyim. Ilk bebegim olacak. hicbir destek olmadan, ilacsiz epiduralsiz normal dogum yapmayi planliyorum. var mi aranizda bu sekilde dogum yapan?

kaydirigubbakcemile2

mihmandariye bunu beğendi.
  2. 27 Ekim 2009
  3. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Evet ben bebeğimi aynı senin planladığın gibi dünyaya getirdim.7 dikişim vardı ama 3.gün ayaktaydım.üstelik 68 kilo ile hamile kalıp doğuma kadar 10 kilo almıştım ama doğumdan hemen sonra tartıldım 67 kiloya düşmüştüm.sana tavsiyem herhangi bir sorun olmazsa ki inşallah olmaz kararlı ol.Yapabilirim de ki yapasın.Allahın izniyle bebeğini kucağına alman temennisiyle kaydirigubbakcemile5

4. 31 Ekim 2009
  5. sudenaz63

sudenaz63 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı sekılde dogumd yaptım hıc dıkısım olmadı ve aksamına ayaktaydım umarım normal dogum yaparsın cok tavsıye edıyorum

6. 31 Ekim 2009
  7. Nurem

Nurem Siz Herşeye Bedelsiniz! Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar ben de normal doğum istiyorum ve çok da korkuyorum. Bu korkuyu nasıl yenebilirim?

8. 31 Ekim 2009
  9. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    ya hanimlar ayni fikirde olanlan anneleri gorunce çok sevindim inanin. hangu konuya baksam hep szeyeen yada epudirel dogum.
    2 tane dogum yaptim ikisinede normal yaptim. simdi 3. 1 ay'a kadar yapacam bir terslik olmazsa kesinlikle normal dusunuyorum.. bunu rahatligini sizlere anlatamam her yonden cabucak ayaga kalkiyorsun....

10. 31 Ekim 2009
  11. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    en küçük kardeşim 4,5 kilo doğdu ve normal doğum :) çok hatırlamıyorum, çocuktuk biz akşam saatlerinde geldi ertesi gün ayaktaydı mecburen, 5 kardeşiz çünkü, elbet zor olmuştur sancısı vardır ama sonuçta kalkabilmişti o zaman bilmiyoduk ah annecim şimdi başa gelince ben bile inanamıyorum nasıl olduğuna

12. 1 Kasım 2009
  13. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende normal dogum yaptım epıduralsız ve sunı sancısız yalnız benım dar oldugu ıcın zor oldu inş sızın kolay olur.

14. 1 Kasım 2009
  15. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bende 3 dogumumuda normal epiduralsiz yaptim...Belki sancici oluyor haliyle uyusturma olmadigindan ama ardindan bir kac saat sonra ayaga kalkabiliyorsun...Ben zor bir hamilelik gecirip son aylarini daha cok yatarak geciren biri olarak bir saat olmadan gezmzyz basladim her dogumumda... :))
    Sakin korkma annelerimiz nasil yapmislar ve bunca kadin nasil yapiyor diye dusun...Bizde duacin oluruz hastaneye gitme vaktin geldiginde...Haberimiz olursa burdan...
    (Gerci bizde soylemezler doguma giden yada dogumu yaklasan kadini...Ne kadar kisi bilirse o kadar zor olur derler... :)))

16. 1 Kasım 2009
  17. HATEM

HATEM Guest

Arkadaşlar ben yeni doğum yaptım,normal doğum ama suni sancı verildi.İlk doğumumdu suni sancı olduğu için zor oldu kabus gibiydi:1shok: epidural istedim ama kimse önermedigi için yaptırmadım,11de serum takıldı ben 7.15de dogum yaptım 3saat sonra normal hayatıma döndüm:hulya: sancı anında hep sezeryan istedim iyiki normal dogum yapmışım diyorum şimdi

18. 1 Kasım 2009
  19. tuana3434

tuana3434 cnm kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende normal doğum yaptım ..elbet herşeyin zorluğu vardır ama ben çok daha kötü bekliyodum..epidural .lavman suni sancı hiçbiri yapılma dpğum başlamıştı hastaneye gittiğimde gittiğim gibi doğum haneye çıktım..inş kolay ve az ağrılı doğumun olur...her anı çok güzel bence....hamileyken çok doğum hikayeleri dinledim öldüm bittim diyolardı ...hiçbiri beni korkutmadı beni nelerin beklediğini öğreniyodum ..o yüzden benim sancım bana kolay geldi...