epilepsi olup hamilelik geçiren var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve xsxekerkxixzcandy tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : xsxekerkxixzcandy
  1. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar, kadınlar kulubunu uzun zamandır takip ediyorum, çok güzel , çok faydalı gerçekten, Benim epilepsi rahatsızlığım var ve bebek düşünüyoruz, Doktor ilaçlarımı tegretolle değiştirdi hamilelik süreci için, yine korkuyor insan,
    acaba benim gibi olup hamilelik geçiren var mı aranızda , tegretol kullandınnız mı?
    teşekkürler herkese

2. 5 Eylül 2008
  3. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bir bilgim yok ama çok geçmiş olsun...dr un bu durumda hamile kalmana izin veriyorsa demekki o kadar riskli deil...herşey gönlünce olsun....

4. 4 Ocak 2009
  5. EU2

EU2 Guest

nobetlerin nasil oluyor?bayılma olarak mı dalma uyku olarak mı?tegratol kullanarak gebeligini baslatip ciddi bir kontrolle dogumunu gerceklestiren insanlar oldugunu okumustum.okuduklarima gore de hamileligin zaten basindan beri kullandigindan cocugunda bunyesi bunu alarak alisiyor zarar gormuyormus.ama tabi ki en iyisini norologun ve kadin dogum uzmanin bilir.
    epilepsi hastaligini geciren bir arkadasimdan biliyorum.yillarca erken teshis sayesinde iyi bir tedavi gordu ve dedigine gore 20sene tegratol kullanimdan sonra hastaliktan kurtulmus.dogumuda hastaliktan asagi yukari 10sene sonra olmus.hastaligi gecirmis bitirmis olmasina ragmen kesinlikle normal dogum yapmayacaksin demis iki doktoruda.normal dogumla hastaliigin tekrarlama ihtimali yuzde 1 de olsa varmis.ki buna gore senin dogumun zaten sezeryanla olur.nobet gecirme ihtimalini dusunerekten musade edilmez.bence canını hic sıkma.cocuguna gecer diyede dert etme.cunku saralı annenin bebegide oyle olacak diye bir kaide yokmus.cocukta olmama ihtimalide varmis.hayirlisi

6. 10 Ocak 2009
  7. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bazı epilepsi ilaçları gebelik için tehlikeli diye söylüyor drlar. örneğin depakin bunlardan biri. hamilelikte en az zarar tegretol ve lamictal imiş. ama kesinlik yok. hamilelikte nöbet geçirmek ilaçın vereceği zarardan daha tehlikeli diyorlar.

8. 11 Ocak 2009
  9. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Canım geçmiş olsun Rabbimden dilerimki sağlıklı bir bebişin olsun Bende çok yerde okuyordum epilepsinin boyutları var.Oyüzden en iyi doktorların tavsiyesi

10. 27 Ocak 2009
  11. teacher_35

teacher_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar..benim arkadasım da epilepsi hastası ve ikici bebeğini düşünüyor..ama kaygıları var..ilk çocuğu sağlıklı olmasına rağmen ikincide anormallik olabilirmi korkusu yaşıyor..bu konuda risk nedir bilen var mı? tegratol kullanıyor..cavap yazarsanız seviniriz..teşekkürler..

12. 21 Nisan 2009
  13. winx perisi

winx perisi acıımakkkkk yokkkkk Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    cnm öncelikle cok gecmıs olsun bende epılepsı hastasıydım 5 yıl ılac kullandım ve daha sonrasında kullanmayı bıraktım su anda cok sukurler olsun ne dalma nede bayılma nobetlerım var bebek dusunuyoruz sanmıyorum ben herhangı bı anomallık olacagını cunku evlnırken doktor herhangı bı rısk yok demıstı bana genede sen doktorunla hamıle kalmadan ve kaldıktan sonra butun tetkıklerını yaptır ve gorus derım Allah gonlune gre versın

14. 21 Nisan 2009
  15. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    benim kızkardeşimde epilepsi hastası hamile kaldı,doktor kontrolündeydi allaha şükür çok sağlıklı bir bebeğimiz var

16. 14 Mayıs 2009
  17. nefes23

nefes23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlat; epilepsi hastasıyım ve hamileyim.. trileptal 600, (1200) 2 doz kullanıyordum.. 4 yıldır nöbet geçirmiyorum.. geçen yıl doktoruma hamile kalmamın riski olup olmadığını sormuştum.. hiçbir sakıncası yok fakat hamile kaldığında beni ara demişti.. bende öğrenir öğrenmez aradım.. aynen devam et ilacına 10 haftada gel dedi.. gittim ve bana şöyle dedi: keşke hamilelik planladığınızdan haberim olsaydı ilacını değiştirirdik.. bunu duyunca inanamadım.. bende geçen yıl sorduğumu ve onun söylediğini hatırlattım. kıvırdı.. doktoruma sonsuz güveniyordum.. fakat bu olaydan sonra güvenim kalmadı.. ayrıca moralim çok bozuk..şuan ilacı 900 e indirdi.. sonra 600 e indirecekmiş..aranızda bu ilacı kullanıp hamilelik geçiren varmı.. aydınlatırsanız sevinirimbenneyaptımki

18. 15 Mayıs 2009
  19. bende epilepsi yok ama pskolojik sorunlardan dolayı depakin kullanıyordum tabi + olarak bir ilaç daha benim doktorumda bana çocuğunu aldır dedi şok oldum ve üstüne son aralıkta regl oldum ocağın sonuna kadar ilaclarıma devam ettim çünkü hamile kaldığımı bilmiyordum çok doktora sordum eğer öyle zarar verici bişey olsaydı düşük yapardın zaten dedi doktorlar şimdi kullanmıyorum. sadece risk almak istemiyorlar bence kötüyü çağırmamak lazım ki gelmesin içini ferah tut bak görürüsün sağlıklı bir bebişin olur.