epizyotomi ve epidural anestesi

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve scapula tarafından 3 Nisan 2008 başlatılmıştır.

3 Nisan 2008
    Konu Sahibi : scapula
  1. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oldu olasi derinden giren metal seylere karsi fobim var.:1shok:.serum ignesi taktirirken bile kabus gibi geliyor:bbo:..oyüzden epizyotomi(dogum kesisi)ve epidural anestesi deyince tüylerim diken diken oluyor,dogum yapan her arkadas sanci cekmektense epidural yaptirmak cok daha iyi diyor..

daha önce bu konularda deneyimi olan arkadaslar ve deneyimsiz ama fikri olan arkadaslar siz ne düsünüyorsunuz

2. 3 Nisan 2008
  3. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    ben doğumumu epidural ve normal istiyorum umarım bir aksilik çıkmaz. epidural anestesinin korkulcak bir yanı olduğunu düşünmüyorum uzman ellerde,ablam epidural sezeryan doğum yaptı bende onunla beraber doğuma girdim doğum boyunca sohbet ettik durduk ta ki bebişimizin ağlama sesini duyana kadar... ben anne sağlığı açısından normal doğum istiyorum ama bakalım durum neyi gösterecek, korkum tavan yaparsa sezeryan düşünebilirim o anı yaşamak istiyorum bebeğimin ilk nefes aldığı anı görmek,onu koklamak ne biliyim kesinlikle bilincim yerinde olmalı

4. 4 Nisan 2008
  5. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    arkadaşa katılıyorum
    bende iğne dahi yaptırırken yanımdaki kişinin elini tutarım sıkı sıkı ama bebegim için bi çok şeye katlandım katlanırımda..
    epidurali ben istiyorum fakat eşim sıcak bakmıyor tehlikeli olduguna inanıyor bence o sancıyı çekmektense eger dayanılmayacak durumda ise o anda buna karar verebilirsin ve o an inan o ğnenin vucuduna girmesi fln umrunda olmaz pek..
    epizyotomiden bende korkuyorum ne kadar kesilir kaç dikiş olur ve en onemliside sonrasından korkuyorum bakımı acısı fln ama gerekliyse mutlaka yaptırılmalı kendiliğinden yırtılmasının sonuçları kötuymuş

6. 4 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

valla açıkcası her acıyı çekmek istiyorum bu yuzden de o sancı nasıl bişey merak ediyorum sırf bu yuzden çocuguma daha iyi anne olabilmek için ve ona daha sıkı sarılmak adına sadece normal dogum isitiyorum yani epidurelsiz istiyorum kızlar ve korkmuyorum sadece rabbim kızıma saglık sıhhat versin uzun hayırlı hak yolunda harcayacagı herşeyiyle herşeye sahip çıkabileceig bir ömür istioyrum ve hem bu dünyamıza hem de öbür dünyamıza güneş gibi dogsun iyki dogurmuşum diyebileceigm bir evlat olsun gerisi nasılsa geçecek kzılar korkmaya gerek yok kendim için dileiğim herşeyi sizler için de dilioyrum öptüm sizleri korku haziran annelerine yakışmıyor ama durum neyi gösterir şimdiden kestirmek zor ama şu ana kada rherşeyim normal gitti bakalım .... yerimseniben

8. 4 Nisan 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben sezeryan olacağım ve bence en güzeli normal doğum tabiki herkesin kendi tercihi ama hiç bir aksilik yok ise bence normal doğum en iyisi ...

10. 4 Nisan 2008
  11. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bende normal doğum istiyorum ama son anda durum neyi gösterir bilemem.umarım herşey yolunda gider.epidural istemiyorum.çünkü onu ne kadar uzman olsada bir insan yapacak ve insanoğlu hatalara her zaman açıktır.elinin bir milim kayması bile ömür boyu felç edebilir.yok yaaaa felan demeyin.yarım günlük sancı için tüm hayatını riske atmaya değmez.eğer doğum o kadar korkunç ve acılar içinde olsaydı insanoğlu bu kadar çok çoğalabilir miydi.şimdiki hastanelerde bakım gayet iyi zaten.korkmayın...EPİDURAL DERKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN DERİM....

12. 4 Nisan 2008
  13. EU1

EU1 Guest

canım sana aynen katılıyorum yok gerek bencede ama diğer arkadaşalrım sizlerede saygı duyuyorum gerçekten emin olun bend een çok genel anesteziden korkuyorum azıcık acı için gerek yok bence de ama tıpbın da nimetlerinden faydalanmak lazım demi......yerimseniben

14. 4 Nisan 2008
  15. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bize okulda ögretilen teorik bilgiye göre epiduralde risk yok denecek kadar az...ki bende öyle olduguna inaniyorum,pratiktede kötü sonuca rastlamadim..benim sadece fobim var:1no2:,iki büklüm olup belimden kalin bir igne yemeye..:1shok:acisindan cok icim almiyor..kafamçokkarıştıdogum icin bana uygun 2 hastaneden biri epizyo digeri dogal yirtik prensibiyle dogum yaptiriyordu ben epizyoyu sectim dogal yirtik iyide riskli gidis yönü ve miktari kontrol zor..annem az cekmedi..tek umudum gerek kalmaz ins.arastirdim burda bir yag var perine bölgesi icin özel msj yagi ..o bölgenin elastik özelligini arttiriyormus böylece kesik ve yirtik ihtimali düsüyormus..denemekte fayda olduguna inaniyorum..34 haftadan itibaren kullanmak gerekiyormus..bence sizlerde memlekette eczanelere bir sorun belki vardir..

16. 4 Nisan 2008
  17. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    hımmmmmmmmmmm sorarız canım teşekkurler bılgıler ıçın ayrıca :KK66:

18. 8 Nisan 2008
  19. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence de normal doğumdan korkmak gereksiz hele epizyotomi hissedilmiyormuş bile ayrıca yırtık oluşacağına düzenli bir kesik olması daha iyiymiş o bölgenin estetiği ve sağlığı açısından gene de kasılmalara dayanamam diyen epidural yaptırabilir bence hiç bir tehlike görmüyorum en beceriksiz doktor bile yapsa en fazla bir iki gün baş ağrısı oluyormuş o kadar..e doktorunuzun da o kadar yeteneksiz olduğunu sanmam oyüzden korkmayın kızlarrrrrrr......