epizyotomiden korkuyor musunuz?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve shpirt tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : shpirt
  1. shpirt

shpirt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar, ben normal epiduralli doğum düşünüyorum allah nasip ederse...
    yalnız doğum kesisinden çok korkmaya başladım, hele hele bu konu ile ilgili anlatılanları duydukça...kafamçokkarıştı
    yani zaten yazın ortasında doğum yapacağız, yani pişeceğiz: kanamamız da olacak, eee o bölgemiz de baya bir kapalı, ve de genellikle ıslak kalacak, tuvalete giderken temizlerken baya bir acır diyorlar, sonrasında da emzirmeyi düşündüğüm için meme uçlarımız da alışma sürecinde acıyacak diyorlar...
    15 günde iyileşir diyen de var, bir sene boyunca ilişkiye giremeyecek kadar acır diyen de...
    ne olursunuz bilginiz varsa ltfn paylaşın..
    şimdiden teşekkürler.

2. 31 Mayıs 2008
  3. melekk_84

melekk_84 2 prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    dr geçen ay gittiğimde normal yapabilirsin demişti inş değişmez pozisyonu doğum kesisini hissetmiyon diyolar çünkü o an ağrılar oluyomuşya bende dikişe taktım kafayı :bbo: ondan korkuyom ama onun içinde kalçadan iğne yapıyolarmış bi yakınım söyledi herşeyin hayırlısı inşyerimseniben

4. 31 Mayıs 2008
  5. ayerba

ayerba MİNİK PRENSİN ANNESİ :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım normal doğumlar zaten genellikle dikişli oluyor,yırtılmayı önlemek için ve de doğumu kolaylaştırmak için ufak bir kesi.çevremdeki insanlar genelde epizyotomi doğum ama sırf bu yüzden yakınanı duymadım ben.sadece dikişin düzgün atılır inşallah diyorlar,sonradan açılmaması için.1yıl boyunca ilişkiye giremeyecek kadar acıyacağını sanmıyorum .ama sonuçta her insanın bünyesi farklıdır.sana söyleyen kişi eğer böyle bişey yaşadıysa canı çok tatlı demekki diyecem ama doğum yapmış sonuçta.sen fazla korkma.doğumdan sonra illaki hepimizin ağrıları olacak ama çok uzun süreceğini sanmıyorum ...

6. 31 Mayıs 2008
  7. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimkide dikişliydi haliyle normal dogumda kesiyor neyse iyileşmesi tam 10 gün sürdü dikişlerin düşmesi falan ama 1 sene abartı o ne ya:)45 gün sonra ilişkiye girdik ilk gün biraz acıdı ama ikinci gün o kadar acımadı sonra normale döndü.ilk dikişin 1 haftası çok zor sürekli kuru tutmak gerekiyor hapşururken,öksürürken bile korkuyosun patlıcak diye

8. 31 Mayıs 2008
  9. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    dikerken bari biraz dar dikselerde kocalarda sevinse :roflol::roflol::roflol:

saka bi yana bende gecen gün hastane görmeye gittim..
    seminar gibi biseydi..doktor anlatti.. kesilirken kesinlikle hissetmiyormussun .. o yüzden korkmuyorum ..
    ayrica su da dogum yapmak istedigimi söyledim .. eger bebisin kafasi gecmezse.. yeterince acilmazsa kesmek zorunda kaliriz.. yani su da doguma cok alistirma beynini dedi ..hersey olabilir .. bebis hemen cikmazsa seni kara ya aliriz dedi..
    ossun artik..bebis saglikli olsunda ha su da ha kara da farketmes..

10. 31 Mayıs 2008
  11. hafsaa

hafsaa Guest

sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

12. 1 Haziran 2008
  13. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eee annelik geregi cekicegimiz acı varsa cekicez canım en fazla 40 gün okadar bile sürmiycektir.

14. 1 Haziran 2008
  15. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Valla Korkmuyorum Desem Yalan Olur Bizzat şahit Olduğum Için Epizyotomiye Uff Hala Gözlerimin önünde Ama Uyuşturuluyo Kizlar Korkmayin Hem Oan Onu Düşünemeyiz Herhalde çünkü önemli Olan Bebeişlerin Sorunsuz Dünyaya Gelmesi Anneyiz Aama Ya Biz

16. 1 Haziran 2008
  17. nurcanogretmen

nurcanogretmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar uyuşturduktan sonra kesi atılıyor ve hissetmiyosunuz. dikiş atılırkendeçok fazla hissetmiyosunuz çünkü hla uyuşması geçmiş olmuyo..ağrılara gelince pansumanınıza dikkat eder ve verdikleri ilaçları güzel kullanırsanız hiç bi sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum ..

18. 1 Haziran 2008
  19. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    korkuyorum ama sonrasından ıyılesme surecınden yanı.... napalım yatıcaz kurbanlıklar gıbı onlerıne... yada sezeryan yapıcaz kı onuda ıstemıyorum