epüral anestezide hazırlık nasıl oluyor

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve HAZXIXRAN tarafından 14 Mart 2008 başlatılmıştır.

14 Mart 2008
    Konu Sahibi : HAZXIXRAN
  1. HAZXIXRAN

HAZXIXRAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar 27 martta ınsallah dogum yapıcam epıdural sezeryanla ama dr haftaya gel hazırlık yapalım dedı anlayamadım ama ne hazırlıgı benım bıldıgım amelyat zamnında hazırlık yapılır ama yanlıs mı bılıyorum bır hafta once yapılırmı kı
    bırde epıdual sezeryan olanlar tecrubelerını paylasabılır mı cok merak edıyorum

2. 15 Mart 2008
  3. ozzdennn

ozzdennn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    kan testi falan yapacaktır ya bu kadar endişelenme. ben de salı günü doğuracağım işallah.. oğlum 23 nisanda doğmuştu, bu da 18 mart çanakkale zaferi olsun dedik. belirli günleri dizeceğiz sırasıyla:)

4. 15 Mart 2008
  5. mohini

mohini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    benim epidural normal olmuştu... sezaryende nasıldır ben de merak ettim doğrusu... kolay doğumlar dilerim...

6. 15 Mart 2008
  7. HAZXIXRAN

HAZXIXRAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende ılk basta epıdural normal ıstedım ama uzun surer dedı dr vazgectım ıkınma olmadıgından dedı

8. 17 Mart 2008
  9. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben epidural sezeryanla miniğime kavuştum. doktor ameliyat öncesi hazırlıklarını yaptı. anestezi doktoru daha önce ameliyat olup olmadığımı , boyumu,kilomu sordu ve ameliyata başladılar. ilk başta çok korkuyordum ama epidurali kesinlikle tavsiye ederim. zaten ameliyat esnasında doktorlar o kadar rahatlatıyorlar ki insanı ne zaman ameliyata girdiğini ne zaman bittiğini anlamıyorsun.

10. 17 Mart 2008
  11. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar sürede his kaybı geçti.bebğini hemen emzirebildinmi.benim doktorumda sezeryan ol diyor eğer olursa bende epidural sezeryan istiyorum

12. 17 Mart 2008
  13. HAZXIXRAN

HAZXIXRAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederım canım ama daha ayrıntılı yazarsan daha da rahatlıyacam bıraz heycanım var bırazda korku 10 gun kaldı
    nasıl baslıyorlar ne kadar zamanda uyusuyorsun ve ne kadar zamanda ayaga kalkıyorsun
    eger bu tecrubenı paylasırsan sevınırım :)

14. 17 Mart 2008
  15. dr.dido

dr.dido Guest

anestezi uzmanının rutin tetkikleri olacak. epiduralde belden aşağı hiç hissetmeyeceksin. ben ikizlerimi epiduralle ve sezaryanla doğurdum. belden aşağım tamamen yok gibi hissettim. eğer normal doğum olacaksa vakum gerekecek. his olmayınca ıkınma da olamıyor. kolay gelsin.:))

16. 17 Mart 2008
  17. Biricik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ameliyathaneye alındıktan sonra anestezi uzmanı belden iğne yapıyor ama sen pek acı hissetmiyorsun. 5-10 dakika içinde ayaklarında karıncalanma hissetmeye başlıyorsun. ameliyat masasına yatırıyorlar ve senin görmemen için önüne set koyuyorlar. bu arada da belinden aşağısını hissetmemeye başlıyorsun. önce sonda takıyorlar. ameliyat başladıktan 5 dakika sonra bebeğinin ağlama sesini duyuyorsun. ve o müthiş an . hemşireler sana bebeğini öpüp koklatıyorlar . bu arada da hiç acı hissetmiyorsun. benim öyle oldu. ben hastaneden çıktığım gün ayaklandım. yani doğumdan 3 gün sonra ayaklandım. ben kendimi hep normal doğuma hazırlamıştım ama bebeğim bir türlü kanala inmeyince doktorum biranda sezeryana aldı. bende de korku ve heyacan vardı. ama inan benim ameliyatım çok rahat geçti. inşallah senin de öyle olur

18. 17 Mart 2008
  19. Biricik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    his kaybı yavaş yavaş geçiyor ben saat sabah 10 da ameliyat oldum o akşam his kaybım tamamen geçti. bebeğimi odama gelir gelmez emzirmeye başladım. zaten normal doğum yapmış gibi oluyorsun. bebeğini doğar doğmaz görüyorsun. emzirmeye hemen başlıyorsun.