ere, pe alamak.. Nedir bu?!

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pink.floyd tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pink.floyd
  1. pink.floyd

pink.floyd Guest

merhabalar, beni yıllardır çok huzursuz eden ama kimseyle paylaşamadığım bir şey var. ama son yıllarda biraz daha farkına vardım bir rahatsızlığım olduğu konusunda. ama ne olduğunu bilmiyorum hastaneye gidecek zaman bulamamak bir yana gitmek de istemiyorum açıkçası.. ama eğer önemli bir şey olduğunu söylerseniz başka çarem kalmayacak sanırım.

sorunum şu ki, herhangi bir tartışmanın daha başlangıç cümlesinde, ya da bir şeye (hiç önemli olmayan bir şeye de olabilir ama ben onu çok önemli görüyorum o anda) karşı çıkacağım anda, ya da en basitinden mesela annem bana sormadan bir elbise almış olsun ama onu beğenmeyeyim ve boşuna para gittiğini düşüneyim.. birden kelimeler boğazıma düğümleniyor, sesim inceliyor ve AĞLIYORUM! resmen AĞLIYORUM! hayır bilincindeyim de yani değmeyecek çok saçma bir şey ama o an ne yaparsam olmuyor resmen gözyaşlarıma engel olamıyorum! okulda ne zaman öğretmene bir soru hakkında karşı çıkacak olsam sınıfta aptal konumuna düşüyordum, sulu göz diyorlardı bana. ailem hala der. küçüklüğümden beri bu böyle ama NEFRET EDİYORUM bu özelliğimden. ne yapsam olmuyor. asi bir yapım var herşeyi tartışmayı ve mantıklı gelmeyen herşeye karşı çıkmayı çok seviyorum bu yüzden küçüklüğümden beri babamla çok tartışırız onun sert mizacı beni ağlamaya iten en önemli şey sanırım. çok severiz birbirimizi ama babamın tek bir bakışı benim gözlerimin dolmasına yeter. ama İSTEMİYORUM böyle olmak! hayatım boyunca böyle mi olacağım ben?!

off biliyorum çok uzun yazdım ama dediğim gibi ilk defa döküyorum içimi. yakın çevrem beni sulu göz olarak bildiği için anlatsam da anlamazlar ki.. mazeret sanırlar belki. ne yapacağımı bilmiyorum bu bir hastalık mı aranızda benim gibi biri var mı ya da çevrenizde? bir şeyler söyleyin lütfen..

2. 24 Ağustos 2009
  3. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım o bende de var tam izah ettiğin gibi çere çöpe ağlama olayı..ama sanırım benim kinin sebebi hashimoto hipotiroidi diye bi tiroid hastalığı çıktı.gereksiz alınganlıklarımın,sinirliliklerimin filan sebebinin bu hormonal sorun olduğunu düşünüyorum artık..çünkü daha bunun gibi benim bi parçam ve önemsiz sandığım alınganlık,sinirlilik,üşüme,kabızlık vs gibi pek çok herkeste olabilecek şeyler meğer onun belirtisiymiş.bazen de adet dönemine yakın dokunsan ağlıycak gibi olan biçok arkadaşım var.biraz da kadın olmanın ve hormonlarımızın yarattığı duygusal durumlar bunlar...

4. 24 Ağustos 2009
  5. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    benı de her ne kadar guclu gorseler de ben de boyleyım..

ben gıdıp tıroidlerime de baktırdım..

eşimle fıkır uyusmazlıgımız olur ıkı laf edecek olurum baslarım ağlamaya..

kendımı ıfade edemedıgım anlarda da baslarım aqglamya..

ben gıtmedım doktora hıc ama sırf şu güçsüzlüğümden gitmek ıstıyorum,gercı ben oraya gıdınce derdımı anlatırken de aglarım ya neyse :)

6. 24 Ağustos 2009
  7. SourCherry

SourCherry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunun bi rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum insanın yapısıyla ilgili bence daha çok..
    ben de hassasımdır genel olarak çabuk kırılır ağlarım..
    özelliklede regl dönemlerimde çekilmez oluyorum resmen bahane arıyorum ağlamak için delikafadulden
    artık annemler orkidlerin bitene kadar görüşmeyelim diyo kaydirigubbakcemile3
    sen de fazla takma kafana herkes bir değil.. :-)

8. 24 Ağustos 2009
  9. pink.floyd

pink.floyd Guest

ben de hormon testi yaptırmıştım başka bir nedenle ama normal çıkmıştı.

ya tabii yapı meselesidir insan kırılgandır vs.. ama ben öyle değilim işte. aslında hiç üzülmediğim kırılmadığım şeylere istemeden ağlayasım geliyor. ağlamak derken oturup hüngür hüngür saatlerce ağlamak tabii ayrı, benimki o değil. istemsiz sürekli göz yaşı akması ve burun dolması gibi bir şey. yani o sırada üzülmüyorum aslında. daha doğrusu ağladığımı fark edince üzülüyorum sanırım offf

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2009
  10. 24 Ağustos 2009
  11. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ben başka bir nedenle çok araştırdığımdan heralde sadece tsh ım 4ken üst değer 4,2 çıktığında endokrine gittim.o da antikorlarımı istedi(üniversite hastanesinde yapılıyo)ve o zaman antikorlarım yüksek çıktı ve böyle teşhis kondu.yoksa haberim bile olmazdı..ve eşlerle boşanmaya bile sebep olabiliyomuş tiroit sorunları..
    tabii sizin ki hiç böyle bişey olmayabilir de hani ben sadece kendi başıma geleni anlatıyorum yani..biraz sinsi bi hastalık tiroit duygusal bakımdan insanı etkileyen en önemli ve gizli kalmış hastalıklardan biri sadece..korkutmak değil amacım sadece bilgilendirmek yanlış ta anlaşılmak istemiyorum..

12. 24 Ağustos 2009
  13. pink.floyd

pink.floyd Guest

ben değerlerimi hatırlamıyorum ama olabilir tabii çünkü 4ken 4,2 çıksa benim normal der geçerim, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler o sonuçları bulayım ben eve gidince en iyisi

14. 24 Ağustos 2009
  15. pinaripekci

pinaripekci pinaripekci.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bana da gözünün ucunda hep bir damla yaş hazırdır derler.ağlamaya hep hazırım niyeyse ama gülmekte en az onun kadar sık yaptığım birşey.sanırım duygularımı biraz yoğun yaşıyorum..

Son düzenleme: 24 Ağustos 2009
  16. 24 Ağustos 2009
  17. dilser

dilser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynıyım..offff yaaa..

18. 24 Ağustos 2009
  19. maJun

maJun duygusuz ifade.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de ben de yaa :/ cok kötü bi durum. anlaşılmadıgımda sinirlendigim de bi tartışmada filan hemen gözlerimden yaşlar boşanıyor. bu da insanı c,güçsüz ve haksız gösderiyor. cok moralim bozuluo. kimi zaman neye agladıgımı da anlamıyorum. :KK43::KK43: