Ergenlik dnemi

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ECE_ESKICI tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ECE_ESKICI
  1. ECE_ESKICI

ECE_ESKICI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    meltem hanım öncelikle sevgilerimi sunarım. Benim 16 yaşında bir oglum var birde 8 yaşında oglum var eşim erzurumda görev yapıyor biz urfada oturuyoruz 2yıl önce eşimin tayini çıktı erzuruma bizi götürmedi ben tayinimi tekrar urfaya yaparım diyordu şu ana kadarda olmadı urfa kendi memleketimiz onun için kaldık ama büyük oglumla süretli problem yaşıyorum hayatımı onlara adadım bana çok saygısız davranıyor ona karşmamamı eve istedigi saat gelmek istiyor ben 8 evde olmasını istiyorum bu ve bunun gibi birçok sebeple çatışıyoruz onun yüzünden tlf ile eşime sitem edip tartışıyoruz lütfen yardım edin nasıl davranmalıyım psikologa gidelim dedim benimle gelmiyor bana bu evde problem çıkaran sensin diyor tek istegi onu serbest bırakmam oysa ben korkuyorum gece dışarıda başına kötü olaylar gelir diye endişeleniyorum ne yapmalıyım yardım edin akıl verin teşekkür ederim

2. 1 Haziran 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    MErhaba Ece Hanım, ergenlik çocuklarımızın en zor dönemi. Bu dönemde oğlunuzun mutlak baba otoritesine de ihtiyacı var. Eşiniz tayinini çıkartamıyorsa bile, oğlunuz ile düzenli olarak kontakta olmalı ve ilişkisini sürdürmeli. Çocuğunuzla çatışmayın. Çatışarak bir yere varamazsınız. Oğlunuza kurallara uyması - tabii mantıklı kurallar - gerektiğini sükunetle anlatmanız lazım. Sorumluluklar ile ilgili oğlunuz ile konuşmalısınız. 16 yaş gece dışarıda olmak için henüz çok erken bir yaş. Gerekirse, siz ergenlerle çalışan bir meslektaşımdan destek alın.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem

4. 3 Haziran 2009
  5. ECE_ESKICI

ECE_ESKICI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızkardeşim tatilde gelip 15 gün bize gelin kalın diyor belki sanada oglunada iyi gelir diyor oysa maddi yönden iyi degiliz yol parası falan vs .ama bilmiyorum iyi gelecegini bilsem tamam derim siz ne dersini ayrıca babanın yanına gidelim bize birkaç günlügüne bir yer ayarlasın diyorum oglum ben gelmem diyor teyzesine gitmek istiyor neden babaya gitmek istemiyor size sormak istedim sevgilerimle teşekkür ederima.s.

6. 30 Haziran 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Tatil elbette ki herkes için iyi bir seçenek.
    Oğlunuzun neden babasına gitmek istemediğini oğlunuzu görmeden, tanımadan söylemem mümkün olmaz.