erkeğin ailesi kızın ailesinin gelmesini gitmesini istemez mi???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ekocin tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ekocin
  1. ekocin

ekocin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben nişanlıyım hatta 1 aydır evliyim nikahı yaptık ama düğünümüz yaza inş.nişanlım ailesiyle yaşıyor şu an.ben ayrı bir şehirde çalışıyorum ailemden ayrıyım.bekar evim var yani.evlenince eşimin yanına gidicem kayınvalidemle aynı şehirde yaşıycaz yani.benim ailem ayrı şehirde.ailelerimiz tanışıyor ve çok iyiler.aile dostuyuz zaten.ailem nişanlımı çoook sever onun ailesi de beni.maşallah hiç bir problemimiz olmadı şu ana kadar.hatta arkadaşlarım kayınvalidem ve kayınpederimin bana olan davranışlarını duydukça herkese anlatma nazar değer falan derler.o derece yani.benim tek sorunum aslında sorun değil de tereddütüm sanki ailem başka yerde diye mutlular gibi.ne billiim annem falan ilerde gelse kalsa sorun ederlermi ki?hani hep öyledir yaa.kızın tarafı gelsin kalsın istemezler yani uzun kalsın.zırt pırt annesine giden geline uyuz olunur ya??ben mi çok önyargılıyım bilmiyorum....cuma günü annem yanıma geldi anneler günü beraber olalım dedim.kayınvalidemi aradım anneler günü için napiim annem var geziyoruz falan dedim annemin burda olduğunu duydular.neyse bugün bir şey için kayınpederimi aramam gerekti aradım konuştuk hemen annen gitti mi orda mı hala dedi!belki kötü niyetli diil ama bozuldum çoook.zaten daha geleli 3 gün olmuş. yoooo burda dedim ama sesim bozuk çıktı yani.sonra oh iyi ne güzel yalnız değilsin yani selam söyle falan dedi ama ne biiiliim bana mı öyle geliyooo abartıyomuyum.??moralim bozuk tel görüşmesinden beri.ve annem böyle şeylerden çok etkilenir.ilerde öyle sorun olurmu kii??çok üzülürüm.ya da olmaması için ne yapmalıyım.baştan tavrımı nasıl koyucam.karışmamaları gerektiğini nasıl anlatıcam.eşim aslaaa sorun etmez ama ya onu etkilirlerse diye korkuyorum..siz yaşadınız mı böyle şeyler????

2. 10 Mayıs 2010
  3. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Senin ailen tabiki gelip kalacak arkadaşım,gelmeseler abes olur.

Hem onlar karışamaz ki gelmelerine,sende kalmalarına.

Eşin olacak kişi ilerde istemezse sen de onun ailesini istemezsin .

Telefonda sesi bozuk geldi diye sen abartmış olmayasın sakın bu durumu.

Eğer bu kadar takıyorsan şimdiden konuş nişanlınla aklında soru işareti kalmasın.

4. 10 Mayıs 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.651
    Ödül Puanları:
    463
    ama canım sen ortada bişey yokken kendi kendine işgillenmişin bence

hadi daha öncesi bi sorun olsa, dominand kaynanan olsa, olabilir dicemde, eeee oda yokmuş, kaynanan kayınpederin gayet güzel davranıyomuş sana

bence sen toplumdaki bu önyargıdan biraz etkilenmişin

kafana takma derim

ama evet haklısın genel-geçer olarak kızın ailesinin gelip kalması batar erkek tarafına

ama bu seninde başına geleceği anlamına gelmez, bence aklına kötü şeyler getirip kendi kendine gaz verme, bozma huzurunu
    :hulya:

6. 10 Mayıs 2010
  7. ekocin

ekocin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kayınpederimin sesi bozuk değildi.o sorunca annen gitti mi ordamı hala?diye ben bozuldum yooo burda dedim sesim bozuk bi şekilde..eşim sorun etmiyor etmez de konuştuk ve kızıyor bana ben ne kadar seviyorum onları sen haksızlık ediyosun bana diye.ben ailesi istemez ve eşimi etkilerse diye endişelendim kendi kendime..hatta o kadar etkilenmişim ki biraz önce eşim aradı napıyosun annen napıyomuş aradın mı falan dedi.aradım yemek yapıyomuş bana dedim.oo iiyi kalcak herhalde bu hafta dedi.tam damarıma bastı evet neden!!!dedim.sinirlendi yanlış anladım diye bozuldu kapattı.ben takıntı yaptım bunu yaa ve üzüyorum onu daaa.... :KK43:(((

8. 10 Mayıs 2010
  9. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence biraz abartıyorsunuz sorun yapacak bişey yok zaten sinir olsalar bile kendi problemleri sinir olmasınlar diye görüşmeyecek değilsin heralde dimi takma kafana bence

10. 10 Mayıs 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ailenin gelip gitmesine karışan kayınvalidelerin olduğunu biliyorum.ama ben bu zamana kadar bunu hiç düşünmedim ailem gelir kalır hatta annem bir haftalığına gelir ben üç hafta bırakmam.eşimin ailesinin ne diyceği umrumda olmaz.bende kayınvalidemden çok annemlere gidip kalırım tabiki gelecekler gideceğim onlar benim ailem eşimden başka kımsenin karışmaya hakkı yok.tavrınızı başta koymanız sizin açınızdan en iyisi olacak

12. 10 Mayıs 2010
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Annesine zırt pırt giden gelin sevilmiyorsa ,hiç evlendirmesinler oğullarını.Çok bencilce.Hangi gelin annesiyle olmak istemez ki?Kayınvalidesiyle mi zaman geçirmek ister,annesiyle mi?Böyle dayatmalar,imalar olursa da tınlamayın sakın.Elbette anneniz size gelecek ,onla gezip tozacaksınız.Kıskanan kıskansın varsın çatlasın ortadan ikiye...kaydirigubbakcemile3

14. 10 Mayıs 2010
  15. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ortada fol yok fos yok niye kendinize bunları dert ediyorsunuz anlamadım ki
    abartıyorsunuz bence

16. 10 Mayıs 2010
  17. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende birsey var diye bosubosuna okuyup deyerli zamanimi harcadim..sinir oluyorum böyle gereksiz yere topik acildiginda....bosa zaman kaybi...:kızgın:

18. 10 Mayıs 2010
  19. NohutluPilav

NohutluPilav :)))))))))))))))))))))))) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    siz biraz yanlış algılamış olabilirsiniz kayınpederinizi....
    fakat anneye çok giden gelinin sevilmediği ve ailenın sürekli gelmesinden rahatsız olan eşimizin yakınları konusunda haklısınız...bu böyledir...ben anneme çok sık giderim burda kafa dengi kimsem yok evde tek başıma pineklemektense annemle kardeşlerimle sık gezerim...her defasında da eşimin ailesi laf sokşturur bişey söyler fakat ben hiç üstünde durmam onlarda bunun farkında oldukları için artık eskisi gibi degiller...ailem geldi diyede laf edecek kişinin ağzının payını veririm...
    endişe duymak da haklısınız fakat kayınpederiniz kötü niyetli olmayabilir.....