erkeğin sevgisi ve sadakat duygusu

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve netertua tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : netertua
  1. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Erkeğin Tek Yönlü Sevgisi

Erkekler sevgi konusunda kadınlar gibi değildirler. Onlar sevilip sevilmedikleri ile pek ilgilenmezler. Kendilerinin seviyor olmaları yeterlidir.

Kadın ise sevmekten çok, sevilmek ve sevildiğini bilmekten mutlu olurken, onlar sevilip sevilmediklerine bakmaksızın, sevdiklerine sahip olmak ve öylece mutlu olmak isterler. Hedefleri, sevdikleri ile birlikte olmaktır.

Bir delikanlı kızı sevdiğinde, çoğu zaman; “Sen de beni sever misin?” diye sormaz.

Halbuki bir kadın için, bir erkeği sevmek yetmez, onun da kendisini sevmesini ve bunu kendisine söylemesini arzular.

Hiçbir kadın, kendisini sevdiğinden emin olmadığı bir erkeğin yanında mutlu olamaz, onu eşi olarak da görmek istemez.

Kadın için, “sevildiğini bilme ihtiyacı” evlendikten sonra da devam eder ve kocalarına; sık sık; “Bana, beni sevdiğini söyle!” derlerken, erkeğin buna benzer bir soru sorduğu görülmez.

“Yıllardır senin ağzından bir sevgi sözcüğü duymadım; bana, en son ne zaman beni sevdiğini söyledin?” diye sitem eden kadınlar çoktur.

Eğer bir kadın, bunu kocasından istemiyorsa çok aşağılanmış, kırılmış, eşinden soğumuş ve artık kendisi için onun sevgisinin bir önemi kalmamıştır.

Erkeğin ise, birini sevip sevmediğini, kendisinin biliyor olması yeterlidir. Bundan ötesi anlamsızdır. Bu sebeple, bir erkek, eşine; “beni seviyor musun?” diye sormaz. Onun böyle bir ihtiyacı yoktur. Bu onun için çok saçma bir soru olur. Çünkü erkekte sevgi tek yönlüdür. Seviyor olması ve sevdiğine kavuşması kendisini mutlu hissetmesi için yeterlidir.

Erkeğin Sevgisinde Sadakat Duygusu

Erkeğin kadınlarla ilgili tek taraflı sevgisi, sadakat duygusunda da etkilidir.

Kadın hem sever, hem de sevilmek ister. Ondaki bu iki taraflı sevgiye paralel olarak, sadakat duygusu da iki yönlü gelişir. Hem sevdiğine sadık olmak, hem de sevdiğinden aynı derecede sadakat beklemek durumundadır. Buna karşılık erkek, sadakati karşısındakinden bekler. Kendisinin de ona sadık olması şeklinde bir duygusu pek gelişmemiştir.

Kadında ise sadakat duygusu doğuştan gelen bir özelliktir. Bir genç kız, bir delikanlıyı, o delikanlının haberi olmadan sevdiğinde bile başkasına bakmayı haksızlık ve sevdiğine ihanet olarak görür. Delikanlının henüz onun tarafından sevildiğinden haberi olmasa bile.!

Bu sadakat duygusuyladır ki, seven kadın, bir ömür sevgisinin arkasında durur.

Genç yaşta bir-iki çocuğuyla dul kalmış bir kadının bile, birkaç yıl sürmüş evliliğin hatırına oturup çocuklarını yetiştirmeye uğraştığı ve bir rahibe gibi hayat sürdüğü ve bir daha asla evlenmeye yanaşmadığı çok sık rastlanan bir durumdur.

dr hamdi kalyoncu'dan alıntıdır.​

2. 4 Şubat 2010
  3. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ilginç bir yazıydı sizlerle paylaşmak istedim.

sizler ne düşünüyorsnuz.

olumlu veya olumsuz yorumlarınızı beklerim.

Son düzenleme: 4 Şubat 2010
  4. 4 Şubat 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    erkekler sadakatsiz mi demek istemiş ben mi yanlış yorumladım acaba?

hangi insan karşısındakinden sevildiğini duymak istemez ki

kadınlık erkeklikle alakası olan bir durum değil bence. her ne kadar erkekler marstan kadınlar venüsten gelmiş olsalarda hepimiz insanız . :lepi:

6. 4 Şubat 2010
  7. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    biz erkekleri olduğu gibi kabul edelim yani? bize sevgi sözcükleri söylememeleri yada sevgilerini bi şekilde ifade edememelerini büyütmemiz mi gerekiyor?:uhm: ondan mı mutsuz oluyoruz çoğu zaman acaba..

8. 4 Şubat 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Ben katılmıyorum bu yazıya...
    Erkeğin kaybetme duygusu yoksa,karşısındaki kadın her istediğine "he" diyorsa adam da at koşturur elbet...kaydirigubbakcemile
    Tabii biz kadınların da hataları var.
    Erkeklere el pençe durarak popolarını havaya dikmesine sebep oluyoruz sonra adam da kalkıp; "beni seviyor musun,ne kadar çok seviyorsun beni:gitme:" diye sormaz herhalde..
    Ne kadar güçlü durursak o kadar saygı duyuluruz,saygı da sevgiyi doğurur zaten..bayanssulusmile

10. 4 Şubat 2010
  11. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    navb ve sahte arkadaşım yorumlarınız için teşekkürler.

laale kesinlikle katılıyorum sana.çok güzel bir yorumdu.

12. 5 Şubat 2010
  13. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bende Laale arkadaşıma katılıyorum, onları biz şımartıyoruz

14. 5 Şubat 2010
  15. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    En güzel cevap seninkiydi be lalis ablamkaydirigubbakcemile5
    yine yaktin ortaligi biliyon mukaydirigubbakcemile3olumunekankayizsmile

16. 5 Şubat 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Çok çok teşekkürler arkadaşlar..a.s.
    Herkes çok mutlu olsun,sevenler birbirinin hep kıymetini bilsin,sevgi sözcüklerini esirgemesinler inşallah..:asigim:

18. 6 Şubat 2010
  19. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    InsAllah sen bizden dahada mutlu olursun canimsin benimopuyorumnanaktanŞeniz