erkeğin vazgecilmezi olmak

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 15 Aralık 2007 başlatılmıştır.

15 Aralık 2007
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Bir erkegin vazgecilmez kadini, omrunun sonuna kadar birlikte olmak isteyecegi, deli gibi asik olacagi bir kadin nasil olur? Nasil davranir, neler yapar? Ozellikle mutlu evliligi olan, kocasini bu hale getirebilmis bayanlar cevaplarinizi beklerim...

2. 15 Aralık 2007
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Daha yolun çok başındayım. Ama gördüklerime göre imkansız bu!:1closedeyes:
    Hiç bir erkek sonsuza kadar karısına aşık olarak yaşayamaz. Doğa müsait değil buna zaten. Aşkın da ömrü o kadar kısa ki...:bbo:
    Vazgeçilmez olmak da bence imkansız.İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Bir bakarsınız güvendiğiniz dağlara çoktan karlar yağmış. :sm_confused:
    Hem zaten neden vazgeçilmez olmak için kendi kişiliğimizden ödün verelim ki.. Adam bu şekilde sevmişse daha fazlasını istemek onun için kendini değiştirmek bana yanlış geliyor.:dilcikar:
    Bence; bütün güzel aşk hikayeleri sadece kitaplarda var. Gerçek hayatta hiç kimse; karşısındaki insana deli gibi aşık, ondan vazgeçemiyor değil.:kahve:

4. 15 Aralık 2007
  5. haklısın ama aslında sunu demek istedim, bekarken vazgecilmezi olup ona evlilikten baska cikar yol birakmamak, bunu basarabilenler nasil olur

6. 15 Aralık 2007
  7. Laale

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Evlenme kararını karşımızdaki insanın vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüz için mi alıyoruz sanıyorsunuz yoksa?
    Kusura bakmayın ama yaşınıza göre çok çocukça düşünüyorsunuz.
    İnsanlar, görüşürler,severler,sayarlar,kişiliklerinin biirbirine uygun olduğunu düşünüp öyle evlenirler.
    Ben hiç kimsenin ben vazgeçemiyorum,mutlaka evlenmeliyim diye düşündüğünü sanmıyorum. En azından ben evlenirken bu adamdan asla vazgeçemem diye düşünmedim. Eşimin de bu kız benim vazgeçilmezim evlenmekten başka çıkar yol yok diye düşündüğünü sanmıyorum.
    İstisnai durumlar ise; ailesinden hiç sevgi,ilgi görmemiş. Ufacık bir mutluluk pırıltısına kapılıp ileriyi çok az görüp evliliğe atlayanlardır.Neden derseniz o kadar büyük bir aşk ancak saplantıdır bana göre. Saplantı sahibi olunca mantık kalkar,gözler gerçekleri görmez.
    Kısacası; istisnalar kaideyi bozmaz.

8. 15 Aralık 2007
  9. Top_secret

Top_secret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Her erkek de her kadın da farklıdır biliyorum benimki sana seninki bana uymaz ama değişmeyen kural şudur ki ne tamamen o nun olacaksın ne de o ndan bağımsız..elinde tuttuğunu sanıyorken uçuverecekmiş gibi olmayı başardığın an iş tamamdır:)..

10. 15 Aralık 2007
  11. Vazgecilmezi olmak yani bir insan dusunur, ben bu insandan baskasiyla degil bu insanla yasamak istiyorum der, vazgecmem der evlenir, sever ayni zamanda mantik ta yurutur, o insanla yaslanmak istedigine karar verir.

Ben gozu hicbirseyi gormez pat evlenir demedim zaten. bence evlenirken insanlar vazgecemem, cok seviyorum diye dusunmustur, demek ki sizinkisi mantik evliligi idi.

12. 15 Aralık 2007
  13. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    varmı acaba gerçekten böyle bir yöntem

ben daha çok kısmet olduğunu düşünüyorum

eger benim kaderimde karşlımdaki erkek varsa bir şekil evleniliyor

ama kaderde kısmette yoksa olmuyor diye düşlünüyoırum
    .

14. 15 Aralık 2007
  15. evet gercekten bence de dogru, cok guzel ifade etmissin arkadasim
    muhtacmis gibi, ondan baskasi olmazmis gibi gosterdigin zaman saygisini kaybediyorsun
    ama diger taraftan da hic baglilik gostermezsen sevgisini yitiriyorsun :)

16. 15 Aralık 2007
  17. evet belki de yoktur
    ama bakiyorum bazen kader kismet isi gibi durmuyor bazi seyler, haşa tabiki kader diye birsey var ama kaderi insanin kendisi ciziyor biraz da...

gunumuzde kizlar cok akilli

18. 15 Aralık 2007
  19. Laale

Beğenildi:
    21.468
    Ödül Puanları:
    363
    Benim evliliğim aşk evliliği değildi.
    Her zaman söylerim ben.
    Sevgi evliliği yaptım ben!
    Sevmek için de sadece aşık olmak,vazgeçilmez olmak gerekmiyor. İyi anlaşmak,birbirine saygı duymak ve kişiliklerin,zevklerin ve huyların birbirine benzer olması gerekir. Bunun için de sizin bir şey yapmanız gerekmiyor. Tanıştığınız kişi sizin kriterlerinize uyuyorsa kendisini de seviyorsanız zaten sizinle evlenmek isteyecektir.
    Evlenirken insanlar ne kadar da vazgeçemem dese de buradaki hayat hikayelerini az çok siz de okuyorsunuz değil mi? İnanıyor musunuz bu dünyada vazgeçilmez bir insanın varlığına?
    Açıkçası ben inanmıyorum..
    İnsanlar ne büyük aşkla evlenip tahmin bile edemeyecekleri problemler yaşıyorlar..