erkek annelerinin zamanında öğretmedikleri?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Saruboceq tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bizim alt katımızda eşimin amcası ve yengesi oturuyor..yaklaşık 4 aydır aynı apartmandayım onlarla..
    Bir araya gelince tabi daha iyi tanıma fırsatı buldum..
    Yenge çocuklara çok düşkün bir kadın..2 oğlu var.Biri 22 diğeri 20 yaşında.Her ikisi de üniversitede okuyor..
    Ama öyle bir durum söz konusu ki;çocukların kahvaltıları hazır kalktıklarında..kahvaltıyı geçiyorum ağızlarından çıkan o an oluyor..evde yemek olsa bile canları başka bir şey istiyorsa mutlaka yapıyor..
    yataklarını tüm dağınıklıklarını topluyor..
    odalarını görseniz aman Allahım kabus gibi..dolabı her sabah aşağıya indiriyorlar..
    Sigara külleri ortada..yerlerde..
    daha masadan bir tabaklarını bile kaldırmadılar.onuda bırakın suları ayaklarına geliyor..
    Kadında pek mutlu pek huzurlu bu dağınıklığı toplamaktan..
    Bir anne olarak daha farklı mı eğitim vermek gerekli diye düşünmeden edemedim..
    Bu insanlar ilerde bekar kızlarımızın kocaları oluyor..Bizim kocalarımız oldu..
    Eşlerine yardımcı olmamalrına neden acaba annelerinin zamanında vermediği eğitim,kültür olabilirmi?
    Düşüncelerinizi merak ettim..

a.s.

2. 3 Aralık 2008
  3. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi ben bu konuda ağzımı bir açrsam bayrama kadar toplayamam...
    bu nedenle önce ruh sonra beden sağlığım için susuyorum...
    en azından şimdilik...

4. 3 Aralık 2008
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben hep derdim rahmetli kayınvaldeme siz oğlunuzu bu kadar rahata alıştırdınız cefasını ben çekiyorum diye.

ama ben naptım; eli maşalı bir gelin olarak kocamı yola getirdim.
    neyse ki benim eşim uyumlu da ortak nokta bulabildik.

erkek anneleri kuzularının arkasını topluyor, her istediğini yapıyor sonra da ilerde kadınlar sorumsuz kocalardan yakınıyorlar.

6. 3 Aralık 2008
  7. EU2

EU2 Guest

Bazı erkek anneleri büyüdüğünü bir türlü anlayamadığın çocuğunun , sabahları "yakışıklı oğlum" diye uyandırıp,
    "kahvaltısız çıkamazsın" diye ısrar edildiği, akşamları pencerelerde beklenilmek dolayısıyla ilgiye aşina edip bu davranışları eşinden de beklemesine neden oluyor..
    Bu kadar pamuklara sarmaya gerek yok..
    İnsan evladını muhakkak seviyor ama hayatı öğrenmesi için biraz rahat bırakılması gerek
    Bu kez bir "kıyas usulüne gidip"anne-eş şevkat karşılaştırması yapabiliyor
    Evin hanımı eleştirilere mağruz kalabiliyor
    Bu kadar rahatlık vermemk lazım erkek çocuğuna
    Erkek de olsa kız da olsa..
    Kendine ileride lazım olacak şeyleri öğrenmeli..yapmalı diye düşünüyorum.

8. 3 Aralık 2008
  9. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    aynen canım, kız olsa aman kocanı hoş tut, şöyle yap, böyle yap, aman yemek yapmasını öğren, derli toplu olmasını öğren diye başının etini yerler erkek oldumu ses yok maalesef öncelikle hemcinslerimiz erkeklere bu kadar önem veriyor daha ne diyelim. kız ne ise erkek de o odasını toplamasını üzerinden çıkardığı pijamasını kaldırmasını bilmeli kim olursa olsun.

10. 3 Aralık 2008
  11. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l’ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşimin dağınıklığı artı oğlumun dağınıklığı
    kayınvalidemin oğluna veremediği düzeni (uğraştığını pek zannetmiyorum ya)
    sekiz yıldır bende veremedim malesef
    ama oğlum üzerinde çok çabalıyorum çok düzenli bir çocuktu ama büyüdükçe babasını örnek almaya başladı malesef eşimi bıraktım artık oğlumu kurtarsam o da bana yeter

12. 3 Aralık 2008
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    acaba olay eşdemi bitiyor.annem , aynen ağabeyime öyle davranırdı..... ama bir gün ağabeyim evlendi.. onlara gittiğimde,şoku yaşadım:1shok:... ay karıcığım sen elektrik süpürgesiyle süpürme ben alayım bakıyorum ağabeyim, salonu süpürüyor. bir bakıyorum çaylar konmuş. ekmekler kızartılıyor. en şoka girdiğim, ağabeyimin, mmutfak masasında kabak dolması için ,o kabakları oyması oldu.kafamçokkarıştı....evde nerede. bunu yapmak.. çayını bile annem koyardı.........

14. 3 Aralık 2008
  15. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Ben şahsen kendi çocuklarımı erkek yada kız fark etmez her türlü ihtiyaclarını kendileri görebilecekleri şekilde yetiştirmeyi düşünüyorum. Çünkü her zaman ben yanında olamıyacağım. O zaman çocuklarımın hiç bir konuda eksiklik hissetmelerini istemem. Açıkcası benim annemde beni o çocuklar gibi yetiştirmişti. Sonra tayinim çıktı tek kaldım hiç bir şey yapamıyorum. Ama bekar olduğum için makarna vb. basit yemekler yapıyordum. Ama evlendim o zaman baya bir zorluk çektim. Aynı zorlukları çocuklarımın çekmesini istemem. Onun için her türlü istek ve ihtiyaçlarını kendilerinin görmesini isterim.

16. 3 Aralık 2008
  17. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    2 erkek kardeşim var
    biri beni bile 2ye katlar düzen tertip konularında
    herşeyi pırıl pırıldır
    eve geldiginde tencerede yemek olsun kafi
    ısıtır koyar yer kaldırır makinaya yerleştirir
    ama öteki mendeburr :mymeka:
    odasına zulalar meyve cips kola ne bulduysa
    tv izlerken yer içer zçar herşeyi odanın bi köşesine fıydırır ev ahalisine sinir krizleri yaşatır
    o iğrenç kokulu coraplarıını sağa sola fırlatıyo odadaki kokuyu görmeyin, menemen çöplüğü halt etmiş :mymeka:
    biber gazı yerine coraplarını taşısam cantamda daha etkili olur inanın senağlama
    cocuk resmen cinayet sebebi
    evlendiginde de karısına böyle yaparsa 3 günde kaçırtır adım gibi eminim :nazar:
    düşünüyorum da...
    asla onun gibi bir kocayı çekemem sanırım....
    benim de ruhumda dagınıklık vardır ama bu kadarı mide bulandırıyo :kahve:

18. 3 Aralık 2008
  19. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle haklısın yetiştirme tarzı çok büyük etken.
    Bende çocuklarımı kimseye yük olmadan kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde büyütmek istiyorum. İnşallah öyle olur.
    Bir de bu sadece erkek evlat için geçerli değil.
    Kız anneleri de kızlarının ellerini sıcak suda soğuk suya sokmuyorlar.
    Aman kızm sen yapamazsın dur ben yapayım annemden biliyorum.
    Ben evlenince çok zorlandım. Temizklikti yemekti... Halbuki annem küçük yaşlardan itibaren yetiştirseydi... İşte anneler kıyamıyor halbu ki çocuğun kendisine olan oluyor farkında değiller..