Erkek arkadaşımın 2. eşi olacağım,ama aileme nasıl anlatacağm bilmiyorm.yardım edin

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve svda tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : svda
  1. svda

svda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Erkek arkadaşımın 2. eşi olacağım,ama aileme nasıl anlatacağm bilmiyorm.yardım edin

bu o kadarda kötü bir durum değil belki ama nasıl üstesinden geleceğimi bilmiyorum. erkek arkadaşımla yakında nişanlanmayı düşünüyoruz. ama onun başından daha önce bir evlilik geçmiş. askerdeyken kız kaçırmış ve eşi 1 yıl sonra kanserden vefat etmiş :KK43: ben bunu başından beri biliyorum ama bazen çok üzülüyorum.. 6 aydan beri çıkıyoruz ve ocakda beni istemeye gelecekler ama ben aileme hala durumunu açamadım ve nasıl anlatacağımı bilemiyorum. acaba anlatmasam mı ? ailem nasıl bir tapki verir bilemiyorum :KK43: benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? lütfen yorumm

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2010
  2. 18 Aralık 2008
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    eger evlenmeyı dusunuyorsan...sevıyorsan ...tabıkı anlatmalısın...ne kadar saklaya bılır sın kı...
    bır baskasından duysalar cok daha agır olu...bence senın anlatmam en uygunu.......

4. 18 Aralık 2008
  5. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    ailene onu sevdiğini ve onunla ömrüne geçirmek istediğini anlatıcaksın...
    herkesin başına gelebilir bu durum..
    sanmıyorum olumsuz tepki vereceklerini..
    ama sen erkek arkadaşından eminsin dimi,güvenin tam...bu önemli...
    ararştırdın mı? eşi gerçekten vefat etmiş mi?

6. 18 Aralık 2008
  7. panikatak

panikatak Guest

anlat canım.hiç çekinme.umarım ailen sorun çıkarmaz.gizli saklı hiç bişey yapma derim ben.ilerde bi şekilde yine ortaya çıkar saklasan bile.hem evlenip ayrılması yada eşinin ölmesi, kısacası dul olması hepimizin başına gelebilecek bi durum.önemli olan anlaşmanız.mutluluklar canım.

8. 18 Aralık 2008
  9. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu ne senın sucun nede nısanlanacagın ınsanın sucu dunya boyle bıryer basımıza hersey gelebılıyor uzulmeden ezılmeden anlatmalısın
    Allh yardımcın olsun

10. 18 Aralık 2008
  11. svda

svda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    evet çok seviyorum ve evlenmeyi çok istiyorum.eşi gerçekten vefat etmiş 2003 yılında. aileme söylemeliyim ama doğru zaman ne zaman sizce? istemeye gelmeden önce mi yoksa onlar istemeye geldikten ailem onu gördükten sonra mı daha iyi olur ?

12. 18 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

canım tabiki ailene söylemelisin .eşi vefat etmişse bu onun suçu degilki bizim başımıza yarın ne gelecek bellimi .farklı bir şekilde eşinden ayrılmış olsa ailenin aklında belki soru işareti kalabilirdi ama bu okadarda büyütülcek bir sorun gibi gelmiyor bana tabiki ailenin yapısını ne düşünecegini en iyi sen bilirsin ama gizlenecek bir durum olmagını düşünüyorum .ilerde ortaya çıkıp ailenin üzülmesindense herseyi bilmeleri daha güzel.
    bence istemeye gelmeden önce söyle .anneler babaları biraz daha yumuşatarak konuya girerler annene aç istersen konuyu önce

14. 18 Aralık 2008
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.662
    Ödül Puanları:
    163
    İnsanın başına ne geleceğini Allahtan başka kimse bilemez. Erkek arkadaşınız eşini üzücü bir şekilde kaybetmiş ve kendisine yeni bir yol çizmiş. Bunda utanılacak bir durum yok. Bence açıkça anlatın ailenize.

16. 18 Aralık 2008
  17. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence istemeye gelmeden önce söylemelisin derim. Anlayacaklarını umut ediyorum. Herşey insanlar için. Bakalım Allah bizim için neler sakladı...

18. 18 Aralık 2008
  19. Susuz

Susuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Tabii ki de ailene söylemelisin , bu saklanacak bişi değil , ayrıca ayıp bişi de değil ki..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.