erkek arkadasınız evliliği düşünmezse :((

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve -bella- tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : -bella-
  1. -bella-

-bella- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    mrh kızlar benim şuan çok güzel giden bi birlikteliğim var,4 ay falan oldu
    gecenlerde öyle bi konusu açılmıştıda evililk üzerine ben evliliği düşünmüyorum dedi bana,şoka girdim.ikimizinde yası 28,çocuk değiliz artık...
    nedenini sorduğumda evliliğin sorumluluğunu kaldıramayacağını ve çevresindeki evliliklerin onu nasıl etkilediğini falan anlattı.o gece bu konuşma üzerine ondan ayrıldım ama ayrılamadık,ağladı ilk defa, ayrıldığım için.sevgisinden hiç bi şüphem yok,ama bi insan nası evliliği düşünmez yaaaaa :KK43:(((
    bi erkek evliliğe nası ikna edilir kızlar ya :))
    yada ayrılmammı gerek:KK43:(gerci bu kadar güzel bi aşk yaşarken bitirmek bana çok ağır gelir:KK43:((

offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff:nazar:

2. 20 Ekim 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.362
    Ödül Puanları:
    363
    Erkeği kadını olmaz ki bu işlerin..
    İnsan acı tecrübeler yaşayınca tekrarlanmasından korktuğu için kaçıyor bazı işlerden..:nazar:
    Büyük konuşmuyayım ama ben de asla evlenmeyi düşünmüyorum..:1closedeyes:

4. 20 Ekim 2010
  5. hcs

hcs Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ssenınkı 4 ay olmuşş benımkı 2.5 sene hiç lafını etmedi be sonrada basıp gitti saten..

6. 20 Ekim 2010
  7. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aslına bakarsan onlarada kızmamak lazım. Hayat o kadar zorki her anlamda. Onlarda korkuyor. üstesinden nasıl gelicem diye kara kara düşünüyorlar. Kadın çalışıyorda olsa erkektir evi ayakta tutan (maddi anlamda) kadının çalışma zorunluluğu yoktur. ama erkek her daim çalışmak eve para getirmek zorundadır. bu birçok erkeğin düşüncesi. O yüzdende ona biraz zaman tanı. etrafımda çok fazla var çok seven ama evliliğin sorumluluğundan korkan erkek. ama elbette seninde evlilik düşüncen olduğunu bilsinki , kaybetme korkusu ona biraz evlilik cesareti versin. bide ona hayatın musterek olduğunu herşeyin altından beraber kalkacağınızı falan söyle. hayırlısı inşallah.

8. 20 Ekim 2010
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Daha 4 aylık bir ilişki için evliklik konuşulması çok ama çok erken..
    evliliği istemeyen birisi için ikna çabalarına girmeyin derim,
    biraz zaman verin ikinizede..
    evlilik gerçekten çok büyük sorumluluk isteyen ve herkesin başarılı olamadığı
    bir kurumdur,dolayısıyla şuan için korkularının olması normal,
    ama siz ikna etmek için evlilik evlilik diye tutturursanız
    belkide iyice soğumasına sebep olacaksınız...
    dediğim gibi çok yeni bir ilişki,yapmanız gereken
    karşınızdaki insanı iyice tanımak olmalı...

10. 20 Ekim 2010
  11. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Canım daha 4 aydır birliktesiniz evlilik konusmak icin erken. Ama hayatında biri varken hele de seviyorsa ben evlenmeyi düsünmüyorum demesi yanlıs birsey. Suan erken deseydi ne bileyim yahuu .. Bana garip geldi.:nazar:

Son düzenleme: 20 Ekim 2010
  12. 20 Ekim 2010
  13. -bella-

-bella- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    evet kızlar haklısınız 4 aylık bi ilişki için evliliği düşünmek erken, benim kafama taktığım evliliği düşünmüyorum demesi.zaten onada dedim hiç evliliği düşünmüyorum demen bana garip geldi diye,benimle olsun yada benimle düşün demiyorum dedim.
    işleri bozuk bu aralar, bide askerliği var daha belki bu sıkıntılardan dolayı düşünmüyorum demiştir maddi ve manevi olarak evliliğin üstesinden gelemeyeciğini düşünüyo bana göre fazlada kurcalayıp sorgulamadım zaten.hatta akşam yine çok az bi bahsi gecti yine aynı şeyi söyledim ben düşünüyorum, kısa vadede olmasada, eninde sonunda evliliği düşünüyorum dedim.
    bu kadar onu korkutan seyi anlamıyorum suan düşünmüyo olabilir ama suanki düşüncemde hayatımda evliliğe dair bi düşüncem yok gibisinden konuşmuştu.

14. 20 Ekim 2010
  15. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    Benim sevgilim de ilk 6 ay evlilik kurumunu çok saçma ve gereksiz Bulduğunu söylerdi.. kızlardaki Bu evlilik hevesi nedir Bir türlü anlamam derdi.. Ben de günün Birinde sevdiğim insanla aile kurmayı istediğimi evlenmeyi düşündüğümü söyledim, ayrılmaya çaliştik ayrılamadık.. Bu konuyu konuşmamak üzere kapattık.. nasıl olsa inceldiği yerden kopar, gittiği yere kadar gider Biter gider diye düşündüm.. şimdi 2 senedir Birlikteyiz,yakında askere gidecek Bir an önce evleneBilmek için =) hiç sözünü Bile açmadım kendi haline Bıraktım olursa olur olmazsa zaten ayrılırız diye düşündüm.. Ben zaten nişanlanıp ayrılmış Biriyim alışkınım ayrılıklara, gittiği yere kadar diye düşündüm zorlamadım, akısına Bıraktım.. ama işler kendiliğinden Bu noktaya geldi.. evliliği saçma Bulan adam şimdi Benle oturup hayal kuruyor, gelinliklere Bakıyor sana Bu yakısır şu yakısır diye, çocuklarımızın ismi yüzünden kavga Bile ettik o diyor demirkan Ben diyorum Barış =) son sözü annesi söyledi demir olacak dedi =) evliliği düşünmesinde Benim kadar ailesinin de etkisi vardır muhakkak.. ailesi çoook sever Beni.. herkesle müstakBel gelinimiz diye tanıstırırlar.. ailesi gelip ailemle de tanıstı.. askerlik sorunu ortadan kalkınca nişan olacak.. ama kısmet Böyle şeyler.. yani Benim sevgilim giBi Biri evliliği düşünüyosa onun gercekten kısmetinde Ben varım sanırım ne olduysa ağzi dili Bağlandı.. =) hayırlısı olsun arkadasım sen de akısına Bırak... gittiği yere kadar gitsin.. asla Baskı yapma lafını açma.. ağirdan sat kendini..

16. 21 Ekim 2010
  17. -bella-

-bella- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    canım yaa süper bi hikayeniz var gercekten... nasılken nasıl olmuş
    ben hiç konusunu acmıyorum zaten, çok haklısın canım herşey nasip kısmet,ötesine gidilmiyo..benim takıldığım konu bizim ilişkimizin ne olacağı değil aslında, onun evliliği hiç düşünmemesiydi ama insanlar değişebiliyomuş demekki :)) a.s.

18. 21 Ekim 2010
  19. cemre25

cemre25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ya ben şunu anlamıyorum adam evlenmek istemiyo hadi sonra fikri değişir belki ama değişmedi diyelim tutturanlar oluyo basıyo nikahı sonrada çocuk çocuk çocuk bir erkek bişeyi istemiyosa kesinlikle zorlamayın sonra zararını siz görürsünüz sitede de örnekleri var o yüzden diyorum