Erkek bebeğine sondalı film çektiren oldu mu?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aysun444 tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bebeğimde hamileliğim esnasında böbrek büyümesi tespit edilmişti, doğumdan sonra yapılan ultrasonda bu problemin devam ettiği anlaşıldı. Sondalı film çektireceğiz idrar geri kaçtığı içinmi böbrek büyor diye öğrenmek için. Ama ben çok üzülüyorum ya, o sondayı yerleştirirken çok fazla ağrı hissediyormu diye..
    Daha önce ya da yakınlarda erkek bebeğine sondalı film yaptıran oldumu, çok ağladımı bebeğiniz, çok canı yandımı ve kaç dakika sürüyor bu işlem.
    Birde biz özel bir yerde yaptırıcaz, acaba çocuk hastanesinde yaptırsak daha az canını yakarlarmı, hani çok çocuğa bebeğe yaptıkları için tecrübelenmişlerdir diye...
    Gerçi çocuk hastaneside randevu tarihini çok ileri atıyor.

2. 5 Temmuz 2009
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm geçmiş olsun.lazımsa mecbur yaptırcaksınız ve ağlicak ister sitemez.
    onun faydasına.sonda bize de taktılar biliyosun ve acımadı onunki de acımaz inş.
    hemşiresi varsa yaptırcan yerin onun da eli yatkındır.özel aşısını doktoruna güvenmediğim için sağlık ocagında yaptırdım ben.hemşiresi yok.zatenm adamı görünce ağıdı basıyor bizimki :)

4. 6 Temmuz 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Şulecim kaç dakikasını alıyor, birde bu sonda nereye kadar ilerletiliyor çok derine giriyormu, sünnetsiz daha zor oluyormuş sanırım.. Sizinkidemi sondalı filmdi.

6. 8 Temmuz 2009
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Çektirdik, daha sonra bu konuyu aratan olur belki diye bilgi vereyim, sondanın ucunu çok içeri sokular,öyle tahmin ettiğimiz gibi acımadı yağladı da soktu çünkü. Çok şükür... toplamda 5 dakikayı falan alıyor.

8. 8 Temmuz 2009
  9. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun aynı problemler bizde de oldu.biz tetkiklerini dokuz eylül ünide yaptırdık nefrologumuz ordaydı ve üniversite hastanesinde tedavisi olsun istedim.yaşadıklarınız bana o kadar tanıdıkki çok sıkıntılı günler geçirdik biz.. daha önceleride çogu kez konulara yazdım oğlum 3 aylıkken ameliyat olmak zorunda kaldı.yardımcı olabilegim bir şey olursa yaz canım.acil şifalar dilerim..

10. 14 Temmuz 2009
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sondalı filim çektirdiğimiz günün ertesi günü çok ağladı, bir sonraki günde ateşi çıktı, idrar tahlili yaptırdık, lökositi yüksek çıktı, idrar yolu enfeksiyonu olmuş olabilir şüphesi ile hastaneye yatırdılar bizi, antibiyotik başlatıldı damardan, idrar kültüre verildi sonucunu bekledik bikaç gün, sonuç temiz çıktı, sanırım sonda esnasında mesane tahriş oldu sondayı sokan kişi bebek ağlayana kadar ilerletmişti sanırım hortumun ucu bi yerleri sıyırdı. Neyse, Rabbim korusun bizi.

12. 14 Temmuz 2009
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun aysıuncum sonucunuz ne çıktı merak ettim bizim drumuzda idrar tahlili istemişti böbrek büyümesi olabilir tahlil sonucuna göre ilaçlı film istiicez demişti ama çok şükür bişey çıkmadı

14. 14 Temmuz 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım çok geçmiş olsun.
    alyanında lökositi yüksek çıktı antibiyotk başladk.2.kere tekrar ettiği için eğer gene yüksel,rse bu kez kaçak mı var diye bizde sondalı film çektiricez..
    Allahım yardımcımız olsun

16. 16 Temmuz 2009
  17. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Saolun oluyor işte böyle şeyler 5 gün hastanede yattık idrar kültürünün sonucu gelene kadar nolur nolmaz dedi doktorlar bebeklerde idrar yolu iltihaplanması kana karışıp hayati risk oluşturabilirmiş,,
    Sizde buna benzer durumda idrar kültürü isteyin en erken 3 günde çıkıyor sonucu.. Tabi bu arada antibiyotik kullandırıyorlar... Hastanede psikolojim bozuldu ya, çok zor, Neyse Allah beterinden saklasın.

18. 16 Temmuz 2009
  19. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun ya
    kıyamam dha küçücük
    inşallah tekrarlamaz sonuçlar iyi çıkar