Erkek bebek anneleri..Bebeğinizi ne zaman sünnet ettirdiniz/ettireceksiniz?

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve hogatoee tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : hogatoee
  1. hogatoee

hogatoee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Tanıdığım bir doktor doğumdan sonraki ilk 1 hafta içinde sünnet edilirse yaranın çok çabuk iyileşeceğini söylemişti. Ama hem yeni bir bebeği hem de operasyonu kaldırabilirmiyiz bilmem. Siz ne dersiniz?

2. 17 Eylül 2010
  3. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nasip olursa eğer bende 4 aylıkken falan düşünüyorum açıkçası şuan yeğenlerim olmadı 4,5 yaşında ve korkuyor sünnet olur ileriki dönemlerde kıyafetini giyer sünnet düğünü yine yapılır diye düşünüyorum ben...

4. 17 Eylül 2010
  5. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben geçen sene haziranda doğum yaptım ve ertesi gün oğlumu sünnet ettirdim hastaneden çıkmadan.pipisi 3 günde iyileşti.ilk 3 gün sinirler oluşmazmış o yüzden acı hissetmezmiş.ilaç krem falanda kullanmadık.tavsiye ederim yani.kardeşim de oğlunu ertesi gün sünnet ettirdi.yaptır derim.

6. 17 Eylül 2010
  7. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 6 aylıkken sünnet ettirdim. Aslında çok kolay oldu ama ben yine de doğar doğmaz yaptırmadığıma pişman oldum. Geciktirmeyin bence. Doğduğu ilk 1 hafta sinirleri gelişmediği için hiç acı çekmiyor. Bir de normalden 10 kat daha hızlı iyileşiyormuş. Göbeğiyle birlikte iyileşir gider.

8. 18 Eylül 2010
  9. hogatoee

hogatoee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Kızkardeşim de bakamam diye korktuğu için hemen sünnet ettirmedi.3. ayında idrar yolları enfeksiyonu yüzünden çocuğun gelişmesi geriledi. Şimdi hemen hemen 1,5 yaşında hala toparlanamadı. Ben de bu yüzden doğar doğmaz yapılsın istiyorum.Doktorların tavsiyesi de böyle ama daha bebek bakmaya alışamadan bir de ameliyatın huzursuzluğu yüzünden problem yaşarmıyız diye korkuyorum. Acemi bir anne+acemi bir bebek+yaralı bir pipi:teytey:

10. 19 Eylül 2010
  11. hunny

hunny hunny&bunny=SUNNY =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama bence 7-8 yaşında olmalı
    Allah ım kısmet ederse sünnet düğünün de olmasını istiyorumm :1rolleyes:
    herşey eskiden olduğu gibi usülüne uygun o gün olsun istiyorumm ilerde arkadaşlarına anlatsın istiyorumm zaten erkeklerin bi sünnet bide askerlik anıları olurmuşş benimkinin de olmasını istiyorumm boshayallersmile
    eşimle de konuştum oda aynı fikirde
    zaten şimdi uyuşturup da yapıolarr öyle çok çok da dikiş atılmıyomuşş Allah ım kısmet ederse bi sorun olmassa ben böyle istiyorumm a.s

12. 19 Eylül 2010
  13. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de aynen senin gibi düşünüyordum. Aman lohusalık psikolojisiyle bir de sünneti kaldıramam falan diye ama inan bebek hiçbirşey hissetmeyecek. Aylar geçtikçe bebek bilinçleniyor. Biz plastik kıskaç yöntemi ile yaptırdık. 3-4 günde iyileşti. Doktorumuz "eğer doğduğu ilk hafta yaptırsaydınız tam 15 dk da kaynayacaktı." dedi Eğer yine de zor gelir de yaptırmazsan en azından bebişin çok fazla hareketlenmeden yaptır. 6-7 ayı geçirme bence...

14. 19 Eylül 2010
  15. ruzgarrr

ruzgarrr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızım var ama yaptıran arkaaşlarım var
    biri 45 günlükken yaptırdı hiç sorun yaşamaafdılar
    onların dr u ilk gün önermeedi sen nasıl yorgunsan o da yorgun kolay değil ufacık yerden çıkıyor falan en azındam 3-4 gün dinlenmeliydi demişti 3 gtün banyo yasaktı pansumana bile gerek kalmadı çok rahattılar

bir arkadaşım 10aylık diğeri 11 aylık yaptırdı çok pişman oldular anlamaya başladıktan sonra zor oluyo sürekli tutmaya çalışıyorlar nazlanıyorlar dediler

oeğer erken olacaksa 6 aydanönce yapılmalı bence

ya erken sünnet güzelde ben önce sünnet sonra düğün kötü geliyor
    zaten gelenekler bozuldu gidiyor bari biz kurtaralım diyorum
    oğlum olsa ne yaparım bilmiyorum

16. 20 Eylül 2010
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bana çocuğun aklı erdiğinde yapılan sünnet travma gibi geliyor. göre göre bir organının keisliyor -acımıyor bile olsa- olması bir çocuk çok ürkütücü.
    düğün dernek yapmak için oğluma bunu yaşatmayı istemem ben.
    benim oğlum prematüre doğduğu ve uzun süre hastanede kaldığı için hiçbir uzman o dönem sünneti önermedi maalesef.
    6.ayı bittiği zaman yaptırabilirsin dediler, o da yaz dönemiydi. umarım bu kış yaptıracağım bende.
    ama eğer oğlumun sağlık engeli olmasaydı doğduğunun 3.günü yaptırırdım.

18. 20 Eylül 2010
  19. hogatoee

hogatoee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Ben de öyle düşünüyorum. Büyüdükten sonra iyi ki benim sünnetimi erkenden yaptırmamışlar diyeni ve memnun olanı duymadım.