Erkek bebek anneleri bir sorum olacak...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve innuk tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar bebeklerinizi sünnet ettirdinizmi? Bize doğumdan sonra hastanede sordular ama cesaret edemedim. Bezden kurtulsun öyle yaptırırız dedim. Ama şimdi kararsız kaldım çünkü oğlum anomalili yani yarı sünnetli doğdu. Şimdi temizliğine ekstra dikkat etmek gerekiyor sanki. Siz ne yaptınız? Siz sünnet yaptırdınızmı? ne gibi zorluklar yaşadınız? yaptırmadıysanız ne zaman yaptırmayı düşünüyorsunuz?

2. 25 Şubat 2010
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum 1 yaşında 3.5 aylıkken yaptırdık sorun vardı çişini yapamıyordu.sünnettede çok sıkıntı çekmedik bence ne kadar erken okadar iyi.

4. 25 Şubat 2010
  5. feryalfg

feryalfg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz de oğlum 25 günlükken sünnet ettirdik.hiç sorun yaşamadık.sadece bir merhem vardı günde 2 kez kullanıyorduk.çabucak iyileşti. doğumdan önce doğar doğmaz sünnet ettirme kararı almıştık ama sonra cesaret edememiştim.keşke o zaman yaptırsaymışım.ne kadar erken o kadar iyi.

6. 26 Şubat 2010
  7. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben oğlumu 3.5 aylıken sünnet ettircektim ama doktor geç kalmışsınız yeni doğduğunda olsaydı rahat ederdiniz şimdi edersek dikişli olcağı için bez bağlamıcaksınız oda sizi ve bebeği sıkıntıya sorar çişini söylemeye başladığında en geç üç yaşına kadar ettirin demişti .oğlum şuan 5.5 aylık dolayısıyla ettirmedik.ama ben pişman oldum keşke o doktoru dinlemeseydikde sünnet ettirseydik diye

8. 26 Şubat 2010
  9. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bizde yaptırmadık..
    7 yaşından sonraya bıraktık...

10. 26 Şubat 2010
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Ya doktor her muayenesinde sünneti tekrar tekrar hatırlatıyor özel bir durum diye üzerine bastıra bastıra söylüyor. Ama ben kıyamıyorum. ılk doğduğunda hem benim hem bebeğimin doktoru sünnet ettirin çıkmadan dedi ben karşı çıktım olmaz diye bezden kurtulsun dedim. Kıyamadım yaa minicik canı acır dedim. Eşim o zaman bişe söylememişti ama sonradan bezden kurtulunca aklı erecek neden o korkuyu yaşatacaksın çocuğa dedi. Ben hatırlasın işte ne güzel dedim mevlüt falan da yaparız dedim. Eşim kızdı sen sünnet oldun mu nerden biliyorsun hatırlamak isteyeceğini dedi. Küçücük çocuğa pipini kesecekler dedikleri zaman dehşete düşer dedi. Yaa off kararsız kaldım..

12. 26 Şubat 2010
  13. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de ilk doğduğunda yaptıracaktım. Üroloji doktoru 28 günlük olmasını bekleyin sünnet için ama ben 6 aydan sonra tavsiye ediyorum, kendi oğlumu 6 aydan sonra yaptım dedi. Biz de şimdi 6 aylık olmasını bekliyoruz bakalım. Henüz karar vermedik ama küçükken hem de emdiği için daha kolay iyileştiği söyleniyor. Hem de travma yaşamamış olur. Ne kadar erken o kadar iyi yani.

14. 26 Şubat 2010
  15. larem35

larem35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim bebeğim 4 aylık oldu ve bende bir an once yaptırmak istıyorum.6 aylık olmasını bekleyeceğim:)

16. 26 Şubat 2010
  17. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bizde 6.5 aylık olduk şimdi bende yaptırmak istiyorum en kısa zamanda burdan bi arkadaş dün oğlunu sünnet ettirdi beyaz leblebi kullanıcı adı henüz ona ulaşamadım kolaylık durumuna göre bende yaptırmayıyaptıracam

18. 26 Şubat 2010
  19. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    büyüdükçe anlıyor ve korkuyorlar bence.Ben 9 aylıkken yaptırmıştım,hiç sıkıntı yaşamadık