Erkek bebek için Eylül'de hamile kalın

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve suri tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : suri
  1. suri

suri peri Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Erkek bebek için Eylül'de hamile kalın

Eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılığının yaklaşık iki kat daha fazla olduğu belirlendi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı tarafından 2 bin 155 anne adayı ile yapılan araştırmada, eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılığının yaklaşık iki kat daha fazla olduğu belirlendi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Demirhan, anne adaylarına kız ya da erkek çocuk isteyip istemediklerini soran jinekologlar tarafından, Çin takvimine göre annenin yaşı ve gebe kaldığı ayın bebeğin cinsiyeti üzerindeki etkileri konusunda bilgi verildiğini söyledi.

Demirhan, birçok kadın doğum uzmanının tavsiye etmesine karşın bu takvimin açıklanabilir bir bilimsel izahının bulunmadığını ifade etti.

Annenin gebe kaldığı ay, yaşı, bazı çevresel faktörler ile alkol ve sigara kullanımının cinsiyet üzerine etkisi ve önerilen Çin takviminin doğru olup olmadığını ortaya çıkarmak için çalışma başlatıklarını belirten Demirhan, "Bu kapsamda ÇÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'na gelen 2 bin 155 anne adayı ile fakültenin Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Genetik Ünitesinde amniyosentez ile bebeğin doğum öncesi cinsiyet tayini ve anket çalışması yaptık" dedi.

"Çin takvimiyle ilgisi yok"

Demirhan, araştırmada, anne adaylarının hamile kaldıkları ayın bebeğin cinsiyeti üzerinde Çin takvimi ile ilgili herhangi bir ilişki bulunmadığının ortaya çıktığını ifade etti.

Araştırmada, eylül dışındaki diğer aylarda istatistiksel olarak herhangi bir fark gözlenmediğini kaydeden Demirhan, şöyle konuştu:

Ancak, eylül ayındaki erkek-kız oranı diğer aylara oranla oldukça yüksek bulundu. Eylül dışındaki diğer aylar esas alındığında, erkek-kız oranı yaklaşık bire bir çıkarken (yüzde 50,5 erkek ve yüzde 49,5 dişi), bu oran eylül ayında erkek cinsiyeti yönünde yaklaşık iki katına yakın bir oranda saptandı (yüzde 64,2 erkek ve yüzde 35.8 dişi).

Bu durum, eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma şanslarının yaklaşık iki kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı."

Biyolojik ritm

Demirhan, eylül ayında "sıcaklık düşüşü, gün uzunluğunun azalması ve yağışların başlaması" gibi mevsimsel değişikliklerin insanın biyolojik ritminde değişiklik yarattığına dikkati çekerek, "Mevsimsel ritm canlılarda seks oranını etkilemektedir. Biyolojik ritmde oluşan değişimin, Y kromozomu taşıyan spermin daha hızlı hareketine, dolayısıyla erkek cinsiyet oranın artmasına neden olduğu söylenebilir" dedi.

Demirhan, annenin kaldığı ev, yayla ve yazlık, alkol ve sigara alışkanlıklarının bebeğin cinsiyeti üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını da sözlerine ekledi.

e-kolay netten alıntı

2. 6 Aralık 2009
  3. zeugma27

zeugma27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eylul ayinda hamile kaldim kizlar cinsiyetine baktirinca sizlere bildiririm bakalim kizmi,erkekmi :ecrin_bebek:

4. 6 Aralık 2009
  5. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    doğru olabilir belki.bende eylül ayında hamile kaldım ve oğlum var.:nazar:

6. 6 Aralık 2009
  7. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    hamile kaldıda bu kadar millet eylülü düşünmesi kaldı allah nasip etsin kasım aralık farketmez hem allah yazmadıysa eylülde istediğin kadar ugraş olmaz genede erkek olmaz benim kızım olsun yeterki sağlıklı hayırlı evlat olsun

8. 6 Aralık 2009
  9. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yaw hikaye bunlar kizlar, Allah hepimize gonlumuzdekini versin once saglikli olsunlar.

10. 6 Aralık 2009
  11. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bende oğlum olsun istiyorum.ekim ayında hamile kaldım yani arada 1 ay farkedermikaydirigubbakcemile3

12. 7 Aralık 2009
  13. 07papatya

07papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213
    bu tezi haziran annelerinin bebeklerinin cinsiyetleri neymiş onlara sorun malum eylülde hamile kalmış oluyorlar

14. 7 Aralık 2009
  15. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yaaaa offff!!!bılımadamları yazmıŞsa baŞka ıŞlerı yok mu???bana saÇma geldı...allah ne yazdıysa o olur...

16. 7 Aralık 2009
  17. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    AYDAKı yumurtlama günleri tamam o mantıklı ama bu ay şu ay denmesi saçma.....

18. 8 Aralık 2009
  19. nures

nures Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 9 sene önce eylülde hamile kaldım. allah hayırlı uzun ömürler versin fakat bir kızım var