Erkek bebekleri olanlar sünnet yaptırmak hakkındaki düşünceleriniz lütfen..

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve *sennur* tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : *sennur*
  1. *sennur*

*sennur* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bebeğini aranızda sünnet yaptıran varmı...eğer varsa nasıl geçti...söylenilen gibi hemen geçtimi...yani çabukmu iyileştiler...benide tecrübelerinizle bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Eşim yaptırmak istiyor..bana kalırsada 1.5 2 yaşına kadar bari brklrsin..bezinden kurtulsun..yürüyor olsun diyorumm...

2. 18 Mayıs 2009
  3. aycatekin

aycatekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana kalsa doğduğunda yaptırcaktım, ama eşim ve aileden bikaç kişi pek sıcak bakmadı..yine de çok geçirmeden düşünüyorum bakalım, kısmet..

4. 18 Mayıs 2009
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizde bu yaz düşünüyoruz bakalım kısmetse

6. 18 Mayıs 2009
  7. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    ben küçükken düşünmüyorum valla kıyamıyorum oğluşuma biraz büyüsün 5-6 yaşında anca

8. 18 Mayıs 2009
  9. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz de biraz önce randevu aldık. lokal enesteziyle yapalım derse yaptıracağız..ne kadar erken olursa o kadar iyi bence..aşıdan geldik kopardı yaygarayı.iki aylıkken ağlamamış bile..keşke o zamanlar yaptırsaydık diyorum şimdi..biz baya bir dr danıştık kimi 6 aydan sonra diyor.kimi ne kadar erken olursa iyi diyor

10. 20 Mayıs 2009
  11. *sennur*

*sennur* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize teşekkür ederim..dün bizimde aşımız ve dr muayenemiz vardı..dr ısrarla ne kadar erken o kadar iyi diyor..birde bahar mevsimleri en uygun zaman diyor...idrar yolları enfeksiyonu içinde hemen olması iyiymiş...kıyamıyorum bende oğluma yaaa...çocuk cerrahı dr la bi konuşalım bakalım nasıl yapılıcak...anestezi yapıyorlarmı...iyileşmesi ne kadar sürer..ayrıca bezi sarılınca değmezmi sürekli..huzursuz olur gibi geliyo bana..

12. 20 Mayıs 2009
  13. ctc

ctc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım oğluşu geçtiğimiz ctesi günü sünnet olan bir anne olarak yazıyorum sana bizde dr un ile aynı düşüncedeydik havalar güzel oğlan henüz dönemiyor eli orasına gitmiyor falan diye iyikide öle düşünüp harekete geçmişiz bir burada yani kocaelide ürolog tavsiye ettiler bende oraya gittim ön muayenesini oldu ve ctesiye gün aldık dr 5 gün yıkanmayacak banyo yaptırıp getirin dedi tok olsun dedi ayrıca sünnetten sonra nasıl krem sürüleceğinden bahsetti gün geldi çattı sabah erkenden hazırlandık ha tabi gece elimize kına yaktık :) hastanede yapılacağı için yatış işlemleri yapıldı prosedür öyleymiş sonra dra haber verildi beklemeye başladık buarada acıktı dra sorup yine emzirdim sonra hemşire gelip soydu bebeğimi dr bize 1 numara büyük bez getirin dedi bende 5 numara götürdüm 4-5 adet vardı yanımda hemşire penisine uyuşturucu bir krem sürdü 15 dk beklenmeliymiş ama bu arada oğluşumu alıp aşağıya ameliyathaneye götürdü bezinin birisinide yanına verdik bir pikeye sardılar ve götürdüler toplamda 45 dk da geldi ama gelişini anlatmak istemiyorum :KK43: asansörden ağlama sesi geliyordu lokal oldu oğlum ama tabiki ağrıyı hissediyorlar birde korkmuş yavrum hemşire fitil yapmaya çalışınca daha çok ağladı ağladıkça fitil geri çıktı bir süre böyle mücadele edildi ben tabi dayanamadım beni dışarı çıkardılar fitili aldıktan sonra 5 dk içinde rahatladı uyudu tabi kucağımıza alamıyoruz alsak bile oraya dikkat etmek gerekiyor hep yatar pozisyonda bu duruşta en sevmediği duruş olduğu için almamak en iyisi neyse canım 1 saat kadar uyudu sonra uyandı keyfi yerine gelmişti bir kez daha emdi ve hastaneden çıktık antibakteriyel bir pomad verdi ağrısı olursa die tamol şurup ve agumentin antibiyotik 12 saatte bir verilecek dedi ölçüsü en düşükte. çok şükür hastaneden çıktığımızdan beridir huzursuzluğu bile olmadı ağrı kesiciyi sadece ilk gece verdim fitilin üzerinden 12 saat geçince. antibiyotik 5 günlüktü o da bitti hala daha kucağımıza alırken dikkat ediyoruz verdiği kremi bolca ama booolllca sürüyoruz ki yapışmasın bitti hatta gittik yine aldık kremi sürerken penisin üst kısmından hafifce basarak dışarı çıkarıyoruz ki yapışmasın dikişli oldu sünnetimiz zaten makbulu buymuş ipleri görüyorum kendisi atacakmış yani dikiş alma yok ctesi yine gidices kontrole.
    ha birde dr ilk 1-2 gün penisin üstüne bişi gelmesin deymesin diye şu ince plastik bardaklar varya onu dibinden kestirdi ve ağız kısmı tene gelecek şekilde tıbbi plaster ile yapıştırıldı her altını açtığımızda değiştirdik bu bardaklı korumayı artık yapmıyoruz. bilmem anlatabildim mi? bir sorun olursa bana yaz
    ama dr una herşeyi sor
    şimdiden geçmiş olsun

14. 21 Mayıs 2009
  15. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ctc çok teşekkür ederim..benim oğlumda salı günü sünnet olacak.dün gece uyyuyamadım.çok güzel anlatmışın.çok şükür atlatmışınız..bizde kolaylıkla atalatırız inşallah

16. 21 Mayıs 2009
  17. pempe_panter

pempe_panter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimki 7 günlükken oldu hiç anestezi olmadan hiç ağlamadı olurken.olduktan sonra da acı ihissetmedi.zaten taze olunca hemen iyileşti.o zaman çok korkmuştum tüm gece uyumamştım ama iyi ki olmuş diyorum şimdi çünkü oğlumun canı çok tatlı değil aşı olurken ağlamak hemşire tartarken bile kıyamet koparıyo.:)

18. 22 Mayıs 2009
  19. minnosh

minnosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    88
    bizde bir aylıkken sünnet ettirdik. yarım saat içinde oldu bitti herşey. hastaneye gittik önce elinden kan aldılar, sonra amliyathaneye götürdüler ameliyathane soğuk olur diye üstünü ve şapkaısnı çıkarmadım sadece tulumun altını çözmüşlerdi. neyse yarım saat sonra geldi. yavrum benim korkmş içlenmiş içini çekti çekti ağladı kucağımda. daha 29 günlüktü.. ben kendimi çok dayanıklı sanıyordum ama içini çekmesine bile dayanamdım hala aklıma geldikçe gözlerim doluyor.

pansumanlarını yapmaya dayanamadım hep annem yaptı sağolsun.sonrasında çok şükür bir sıkıntısı olmadı. fitil ve pomad uyguladık 4.gün banyo yaptırdık. hatta fitiller sayesinde gazı mazıgitmiş rahat rahat uymuşutu:). şimdi de iyiki yaptırmışım diyorum büyüyünce çok daha zor. genelde küçük bi operasyonmuş gibi görülse de bence sünnet başlı başına bir ameliyat. aklı ermeden korkmaya başlamadan olması çok daha iyi.