Erkek çocuk annelerine sesleniyorum

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve ilktuxgx tarafından 20 Eylül 2007 başlatılmıştır.

20 Eylül 2007
    Konu Sahibi : ilktuxgx
  1. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Erkek çocuk anneleri oğularınızı yetiştirirken lütfen eşinizin ev içinde yapmasını istediğiniz ama onun ben bilmemki diye geri çekildiği konuları düşünerek hareket edin.Çünki ben bu kelimeyle çok karşılaşıyorum ve sinir oluyorum.Kayınvalidemi çok sık hatırlıyorum:kızgın:sizce?

2. 21 Eylül 2007
  3. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle bir konuyu açtığın için önce teşekkür ederim,Aslında eşim anlayışlıdır bazı konularda'da bana yardımcıdır ama ben bilmem o senin görevin dediği de çok olmuştur neden benim görevim oluyor evde olduğum içinmi akşama kadar oturup çocuklarıma baktığım içinmi, acaba çalışanlarda aynı sorunu yaşıyorlarmıdır?Bu yüzden küçük yaşlarında çocuklarıma ufakta olsa görevler veriyorum....:eek:

4. 21 Eylül 2007
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bende katılıyorum bu protestoya..evli ve bir erkek çocuk annesi olarakÇok üzgünüm çoook benim eşim aslında mecbur kalsa herşeyi benden iyi yapar ama mecbur kalsa...yinede hiç yapmayana göre şanslıyım ve eşim her bana yardım edişinde Allah seni yetiştirenden razı olsun diyorum...dolayısıyla bende aynı lafı ilerde gelinimden duymak istediğim için şimdiden oğluma belli şeyleri öğretmeye çalışıyorum.oyuncaklarını toplaması,çamaşırlarını katlaması gerektiğini,döktüğü şeyi silmesi gerektiğini falan...hem azcık büyüyünce bana faydası olur,hem de ileride karısınatatlicadiarzu

6. 21 Eylül 2007
  7. EU1

EU1 Guest

İlktuğ evet haklısın arkadaşım.Ben bu konuyu hep düşünürüm.İki tane oğlum var.18 ve 12 yaşlarında.İlerde allah izin verirde gelinlerim olursa onlarında benim gibi rahat etmelerini isterim.Eşim her konuda bana yardımcı.Oğullarımda babalarından gördüklerini yapıyorlar.Bana yardımcı oluyorlar ufak tefek işlerde.Geçen gün baktım büyük oğlum bardakları çalkalıyor.Hiç bir şey demedim yapsın öğrensin dedim.
    Ama bu birazda yapı meselesi bence.Çünki büyük oğlum küçüklüğnden beri derli toplu.Hala yatağını toplar gider.Ben sabahları onun odasına yatak toplamak için hiç girmem.Ama küçük oğlum tam tersi.Odası her zaman savaş alanı gibi.Aynı baba aynı anne aynı ortam ama onda bu titizlik yok.Ne kadar uğraştıysam ona derli toplu olmayı öğretemedim.Biraz çok konuştum ama son sözüm insanın içinden gelecek o his.

8. 21 Eylül 2007
  9. EU3

EU3 Guest

çocuğum yok ama eşim işine nasıl gelirse öyle davranıyor.Hiç bilmediği şeyler onun çok iyi bildikleri ,bildiğini bildiğim şeylerede işine gelmedi zaman BEN BİLMEMKİ,BEN NERDEN BİLEYİM,BEN BECEREMEM ŞİMDİ,NASIL YAPCAM,şu nerde bu nerde diyince bende FITTIRIYORUM ona yerlerini tarif etmektense ben yapıyorum yapacağımı örneğin bişey istedim mutfakta çekmecede 3'lü 6 çekmece var hangisinde olduğunuda söylüyorum fırın tarafındaki yada lavabo tarafındaki diyorum adam üst çekmecesine bakıyor YOOOKKK diyor,alt çekmeceye bakmayı asla akıl etmiyor bu adama iş söylenirmi?

10. 21 Eylül 2007
  11. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tamam işte aynı benim eşim bir pazar günümüz var o günde nerelere devirilip yatsam diye düşünür oğlan tuturuyor sen giydirme baba giydirsin diye onda bile ben nasıl giydireyim beceremem diyor adam ya gömleğinin kollarını bile benim kıvırmamı istiyor hemde kız okula gidecek oğlan kalkmış bişeyler istiyor o arada çocuklar yerine onu çok şımarttım herhalde.Şimdi den oğlana eşyalarını kaldırmayı toz almayı öğrettiyorum .sadece evlenince değil bir gün yanlız yaşamak zorunda kalırsa ortada kalmasındiyeKötü Kazen

12. 24 Eylül 2007
  13. senem yavuz

senem yavuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle düşüncelerine katılıyorum mesela benim eşim annesinden ne gördüyse benden onu bekliyo. sadece iş konusunda değil tartışırken bile.. benim de annesi gibi sakin ve cevapsız kalmamı istiyo

14. 24 Eylül 2007
  15. Y_LİZ27

Y_LİZ27 Guest

Haklisin Ben De Senin Gibi Düşünüyorum.erkektir Yapmaz Diye Düşünen Kayinvalidelerin Ceremesini Bizler çekiyoruz.

16. 24 Eylül 2007
  17. senem yavuz

senem yavuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    değiştirme şansımız yok ama çocuklarımızı farklı yetiştirebiliriz. ama şöylede bişey var: biraz büyüdüklerinde diğer arkadaşları tarafından dalga konusu olacaklar yani top yekün bişeyler yapılmalı

18. 24 Eylül 2007
  19. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    iste ayyyyynnneeeeennnnn benim esim.Sanki o bu evde yasamiyor.Hic birseyin yerini bilmez.jeyyar