Erkek dediğin kadrolu kuzucuk

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve DERin83 tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : DERin83
  1. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok hoşuma gitti paylaşmak istedim

Erkek dediğin kadrolu kuzucuk

Mahallede yine kavga çıktı. Bizlere, yani konu komşuya da seyirlik tabii... Seren'le kocası Musa'nın birbirini yemesini elde çekirdek, çitleye çitleye izliyoruz işte... Ama nasıl izlemeyelim? Malzeme öyle zengin ki! İçinde kumar var, zengin kız-fakir oğlan var, kötü kayınpeder, kötü kaynana var, hırsızlık var, yalan var, dolan var, varoğlu var... Bu seferki güllerin savaşı çok kanlı geçeceğe benziyor. Çünkü damat tarafı akıllara zarar bir iddiada bulundu. Seren'in ilk hamileliğinin çakma olduğunu duyurdu. Bu doğruysa da rezalet, iftiraysa da ayrı kepazelik. Bir insan, önünü arkasını düşünmeden böyle büyük bir iftira atar mı?

KÜÇÜK OĞLAN ÇOCUĞU

Çocuk ruhluysa atar. Çünkü bir tek çocuklar düşünmezler böyle ayrıntıları. Eh bir insana da bir şeyi 40 kez söylersen olurmuş ya, Seren de evliliği boyunca kameralara "Musa çok iyi bir çocuk, evine şöyle düşkün bir çocuk, böyle kibar bir çocuk, çocuk da çocuk" diye diye, sonunda adamı indirdi anaokulu seviyesine... Babasından ödü kopan, kendi hayatına sahip çıkamayan, sonuçlarını düşünmeden hata üstüne hata yapan küçük bir oğlan çocuğu o... Hemen hemen tüm erkek cinsi gibi. Sizi bilmem ama ben bu zamana kadar ailesinin güdümü altında ezilmeyen bir adama rastlamadım. Bilmiyorum belki benim şansıma böyleleri denk geldi. Ama hani tersini, uzak-yakın çevremde de hiç görmedim. Dışarıda egosu cilalı, başı dik, burnundan kıl aldırmayan, kendi hayatının dizginleri kendi elindeymiş cakasıyla havalanan ama anne-baba-abi-abla önünde birden sümsükleşen, ne aile içinde ne de kendi hayatı söz konusu olduğunda hiçbir söz hakkı olmayan ezikler...

KADIN GİBİ GÜÇLÜ DEĞİL
    Bizim adamlar böyleydi, sizinkileri bilmem diyeceğim ama tersinin olabileceğini de açıkçası düşünmüyorum. Erkeklerin hep çocuk kalmasının nedeni bu zaten. Karakterleri kadınlar gibi güçlü değil, bu yüzden de ölene kadar hep ana-baba güdümlü yaşıyorlar. Dolayısıyla da hep çocuk, hep ezik kalıyorlar. Kadrolu ana baba kuzucukları onlar. Aileye itiraz etmenin; onları sevmemek, saygı duymamak olduğunu zannediyorlar. İnsanın bazen kendi ana-babasıyla bile çatışabileceğini, tartışabileceğini, bunun sevgi ve saygı eksikliği demek olmadığını bir türlü akılları almıyor. "Ben babamı çok seviyorum, ona asla karşı gelemem, bu saygısızlığı yapamam" diyenlere ben de "Hadi ordan küçümen" diyorum, "Sen babanı ne seviyor ne de sayıyorsun, sadece ondan ölümüne korkuyorsun" diye de ekliyorum. İstisnalar vardır herhalde ama işte bugüne kadar en azından bana öylesi denk gelmedi.

AYNI TİYATRO BENİ SIKTI
    İlişkilerimde adamlardan çok analarının, babalarının, kardeşlerinin arızalarıyla uğraştım. Çözümüyse, artık kimsenin ailesiyle tanışmamakta buldum. Ne benim onlardan haberim olsun ne de onların benden... Hep aynı tiyatrodan sıkıldım çünkü. Gözümde büyüttüğüm adamların kendi aileleri karşısında süründüklerini görmek istemiyorum. Zaten ben uzun zamandır, şu aşk meşk ilişkilerinde, sadece kendi yarattığım hayallere kendi istediğim sürece inanmayı tercih ediyorum. Akıllandım, yani artık en azından kendi kendimi ben kandırıyorum. Başkasına izin yok!
    (sabah gazetesi, ÖNCEL ÖZİÇER)

2. 13 Ekim 2010
  3. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ben eşimi hanımının kuzusu diye seviyorum illa birinin kuzusu olacaksa benimki olsun bari :))

şaka bir yana her erkek bu kadar bağımlı değil bence ailesine ama çoğunluk öyle galiba eşi ailesine bağımlı insanalra da Allah yardım etsin diyorum çok zor çünkü

4. 13 Ekim 2010
  5. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ailesine bağımlı çok erkek var ortalıkta. dışardan bakınca hava bin beş yüz , ama ailesinin karşısında kuzucuk :) bütün karizma yerle bir tabi

6. 13 Ekim 2010
  7. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Güzelmiş.
    Katılmamak elde değil.

8. 14 Ekim 2010