erkek infertilitesi nedeniyle daha önce tüp bebek deneyen arkadaşlar bir sorum var

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Yeshill_Yansima tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : Yeshill_Yansima
  1. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim puregon iğnelere başlamamın 6.günü bugün. dün dr kontrolüm vardı dr bana ovitrelle çatlatma iğnesi verdi 3 gün puregonla birlikte göbekten uygulayıp cmtsi kontrole gidicem. benim sağda 1 tane 16mm, 2 tane 12mm, 4 tane10mm, 1 tane 9mm,solda ise 1 tane 14mm,2 tane 11mm ve 3 tanede 9mm lik folikül oluşmuş. ben burdaki forumlardan okuduğum kadarıyla çatlatma iğnesi tek doz olarak vuruluyormuş ve yumurta toplama işleminden 36 saat önce ama bana yumurta toplama ile ilgili tarih vermedi dr. benimde boşkafalılığım tuttu sormadım neden vuruluyorum diye. size de böyle tedavi uygulandımı? sizce nedeni ne olabilir? acaba diyorum 5. gün için fazla büyümüş foliküllerimmi var ondan mı vuruluyorum.tecrübelerinize dayanarak soruyorum sizce beni ne bekliyor?

Son düzenleme: 4 Mart 2010
  2. 4 Mart 2010
  3. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok teknik bir konu doktorun dışında kimsenin düzgün bir cevap verebilmesi mümkün görünmüyor. Aklıma gelen iki ihtimali söyleyeyim:
    1) önden giden yumurtaların var ve çok büyümüşler, onları kaybetmemek için çatlatma iğnesini erken vuruyor. Diğerleri de ne kadar yetişirse o kadarlıkken toplayacak.
    2) çatlatma iğnesi yumurtaların olabildiğince bir düzeye gelmesini sağlıyor. Küçük yumurtalarını da hızla büyütüp toplanacak hale getirmeye çalışıyor.

Her iki ihtimalde de olgun ve çok sayıda yumurtan olacak demektir. Bence endişe edilecek birşey yok. Gönlünü ferah tut.

4. 4 Mart 2010
  5. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    93
    Banada vurulmuştu.Arkadaşımızında dediği gibi yumurtalar eşit büyümediği için en çok büyüyenler çatlamasınlar diye vuruyorlar.Korkma sen eğer çok tedirgin oluyorsan konuş doktorunla canım.ınş tedavin hayırlısıyla olumlu sonuçlanır.

6. 4 Mart 2010
  7. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ilacinin catlatma ignesi olduguna emin misin canim ?

Cünkü catlatma ignesi folikül ponksiyon yapilmadan 1 bucuk gün önce yapiliyorr ..

Doktorunun vurmani istedigi igne yumurtalarin catlamadan gelismesini saglayacak bir baskilayici igne olabilir ...

Cetrotide gibii ..

8. 4 Mart 2010
  9. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım dr kendisi de dedi çatlatma iğnesine başlıyoruz diye. adıda ovitrelle 250. bende o an tam anlamadım cmtsi kontrole geleceksin dedi. şimdide araştırınca gördüm opudan 36 saat önce tek doz vuruluyomuş diye. .demekki arkadaşların dediği gibi diğerlerini hızlandırıp çok büyüyenleri bekletecek.demekki benim opu günümde yakındır bilmiyorumkismile heralde cmtsi netleşir

10. 4 Mart 2010
  11. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saol cnm inşallah.
    sanada mı bikaçgün üstüste çatlatma iğnesi vurdular? sonra ne zaman yumurtaları topladılar?

12. 4 Mart 2010
  13. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saol cnm. aslında dr.uma güvenim sonsuz ama bana farklı uygulandığını görünce şaşırdım. o yüzden dedim sorayım benim gibi tedavi gören varmı kıyaslayayım dedim.o zaman cmtsiyi bekleyeyim o zaman netleşir durumum.

14. 4 Mart 2010
  15. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Çatlatma ıĞnesı ıse Çatlar yumurtalar 36 saat sonra toplanmazsa ıŞe yaramaz. BoŞa gıder. Bı doktorunu ara kesınlıkle sor. ÇÜnkÜ yanlıŞlık olabılır.

16. 4 Mart 2010
  17. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet Yeshill_yansima arkadasin da dedigi gibi eger sana verdigi igne catlatma ignesiyse ve zamaninda yumurtalari toplamazsa yumurtalarin ziyan olur ..

Doktorunu arayip bilgi almalisin ..

18. 4 Mart 2010
  19. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ay kızlar yaa ben yanlış anlamışım bilmiyorumkismile şimdi dr.u aradım ben çatlatmama iğnesi vuruluyormuşum. çok büyüyen foliküller çatlamasın diğerleride onlara yetişsin diye. yani cmtsi belli olcak benim pou günüm. kızlar kusuruma bakmayın iğnelerin kutusunu almadım ben onlar direk enjektör olarak verdiler bende adını benzetmişim meğerse benim iğnelerin adı orgalutran'mış.