Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve nevrosky tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nevrosky
  1. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Kızlar bazılarımız sadece eşlerimizden kaynaklanan nedenlerle hamile kalamıyoruz. Onları çok seviyoruz. Onlar bu duruma çok üzülüyorlar. Bu başlığı açmakla onları yermek istemeyiz tabiki. Onları suçlu göstermek değil amacımız. Onlar bizim bebeklerimiz.

Burada böyle bir başlık açmamızın sebebi ; sadece erkek infertilitesi sebebiyle hamile kalamayan arkadaşları bir başlık altında toplamak. Ve burada bir bilgi paylaşımı içinde bulunmak. Zaman zaman hareket sayı ve morfoloji yükseltmek ile ilgili başlıklar açılıyor ama burada daha bir derli toplu bulunacağı düşüncesindeyim. Burada değerlerimizi , tedavilerimizi , bildiklerimizi , uyguladıklarımızı ve duyduklarımızı birbirimizle paylaşalım. Listemizi oluşturalım. İçimizden çıkacak hamişlere hepberaber sevinelim. Aramızdan şampiyonlar çıkaralım :hooray: Umut ışığımız olsun. :dance: Eşlerimizi bu konuda hiç kırmayalım bayanlar. İnanın onlar bu konuda çok hassas oluyorlar. :teselli: Sizlerinkiler de öyledir muhakkak. :1hug:

Mesela biz sebepsiz infertilite olarak biliyorduk. Yani öyle lanse edip 2 kez aşılama yapmışlardı. Ancak öğrendik ki morfoloji bozukluğu varmış. Alt sınır %4 ve bizim %2. Nasıl bozulduysa belki düzelir. Allahtan ümit kesilmez. Şu an direkt tüp bebeğe geçmeyi düşünmüyorum. Yani en azından biraz çabalamadan düşünmüyorum.

Aşağıdaki gibi ilistemizi hazırlarsak süper olur. Hepinizi öptüm kızlar a.s. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı.

Son düzenleme: 6 Kasım 2008
  2. 16 Haziran 2008
  3. FOKURFOKUR

FOKURFOKUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım benimö sperm hareket azlığı 2, aşılama yapıldı toplam hareket yüzde 38 çıktı bu yüzde 50 olmalıymiş .hayırlısı.eşimin erkek kardeşinin 2 yıldır olmuyor sperm testi eişmin ki gibi çıktı sanırım kalıtsal

4. 16 Haziran 2008
  5. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR BENİDE EKLEYİN EŞİMİN SPRMLARİ AZ KÖTÜ YANİ İLK TÜP BEBK DENEMLE HAMİLE KALDIM AMA KAYBETTİMsenağlama

6. 16 Haziran 2008
  7. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ßenide ekLeyin Kislar Benim eSimdede Sorun Var ama HayirlisiyLa yaRin iLk Tup Bebek Tedavimise Basliyoss Rabbim Yardimcimiz Olsun Hepimizinn Insallah eMeklerimiz Bosa Cikmas :KK43:

8. 16 Haziran 2008
  9. nevrosky

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım muhtemel adet tarihini söylemelisin. Bir de uyguladığın bişiler varsa onları yaz canım ekleyelim

:teselli: kıyamam canım sana. Allah bir daha verir inaşlah ve sana sımsıkı tutundurur , ayırmaz dilerim. Eklerim canım seni de ancak adet tarihini ve tam sorunu(morfoloji,sayı,hareket?) , bir de uyguladığın bişiler varsa yazarmısın canım?

Canım inşallah hayırlısından bir evlat sahibi olma yolunda ilk adımı yarın atacaksınız.Güzel sonuçlanmasını dilerim. Sen ilerleyen günlerde sonuç alacağın tarihini bildirirsin canım

10. 16 Haziran 2008
  11. melih

melih Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Beni de ekleyin, esimin morfolijisi %4. 3 sene once dogal yolla hamile kaldim ama dustu, ondan beri de olmadi. Bu sene tup bebek dusunuyoruz.

12. 16 Haziran 2008
  13. YAXGXMURCN

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    CANIM EŞİMİN TAHLİLLERİ ÇOK DEĞİŞKEN EKÖTÜSÜNDEN BAŞLIYIM
    MİL/ML__19 ENKÜÇÜK 20OLAMLIYMIŞ
    HIZLI İLERİ__1
    YAVAŞ İLERİ__20
    YERİNDE HAREKETLİ_5
    HAREKETSİZ_74
    MORFOLOJİ_3
    SON ADET TARİHİM 10ARALIK ZATEN BEBKLERİMİ KAYBEDELİ 1 AY OLDU DAHA ADET GÖRMEDİM YANİsenağlama

14. 16 Haziran 2008
  15. nevrosky

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
    fokurfokur---????????---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---?????????
    Yağmurcn---????????---??????---Doğal yoldan(1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???????
    Beyzanur-hh---???????---??????---Tüp Bebek---??????
    Melih-----?????????---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---??????

a.s. Allahım tez zamanda hayırlısından bizleri sevindirsin inşallah... :KK46:

16. 16 Haziran 2008
  17. YAXGXMURCN

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Benim Nir Aşilama Başarisiz Ilk Tüpbebke Tittu Kaybettim... Bide Sigara Içmiyoduk Başaldik:):)

18. 16 Haziran 2008
  19. FOKURFOKUR

FOKURFOKUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Ben 2, Aşilami Oldum 25 Hazirani Bekliyorum.olmazsam Adet Hamiş Olucam Bakalim.inşallah Tutar Bu Sefer.
    Aşşagidaki Aşilamda önce Yikanmamiş Normal Sperm örnegi.
    Eşimin Total Sperm Kontrasyonu 41 Milyon 20 Ile 50 Arasi Olcakmiş
    Total Fonksiyonel Sperm Kontasyonu 6 Bu Orta Seviye Iyi Olmasi Için 13 Milyion Ve üstü
    Hareketli Sperm Yüzdesi 38 Bu Yüzde50 Nin üstünde Olcakmiş
    Normal Morfolojiye Sahip Sperm Yüzdesi 24 Bu Yüzde 30 Un üstünde Olcakmiş