erkek infertilitesinde tüp bebekle ilk denemede hamile kalan varmı?başarı oranı nedir

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nil_alp tarafından 14 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2011
    Konu Sahibi : nil_alp
  1. nil_alp

nil_alp Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar eşimde sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu var...doğal yolla ve aşılama olmazmış.o nedenle tüp bebeğe başlıyoruz...ilk denemem olduğundan tutarmı tutmaz mı bilmiyorum...erkek kısırlığında ilk denemede hamile kalan varmı? yada doktorlar % kaç şans veriyorlar?

tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:KK71::KK71::KK71:

2. 14 Mayıs 2011
  3. CARMENNN

CARMENNN Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    bende merak ediyorummhadi kızlar yazında ortalama bi yüzde çıksın

4. 14 Mayıs 2011
  5. CARMENNN

CARMENNN Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    bu arada sayınız ve morfolojiniz ne durumda canım kaç yanii??

6. 14 Mayıs 2011
  7. mehtaperkan

mehtaperkan Hoşgeldin Elif Nil'im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorum erkekte sorun olmasının kadında sorun olmasından iyi olduğunu çünkü erkekte sorunun belli olduğunu ama kadında birsürü şey çıkabileceğini söylemişti bize. İlk denememiz ne yazık ki kimyasal gebelikle sonuçlandı, 2. denememizde IMSI tekniği ile spermler büyütülerek seçildi meğer bizim o azıcık spermlerimizde testlerde çıkmayan anormalliklerde varmış. Başlarında hava birikmesi oluyormuş. Imsı tekniğinde spermler 6000 kat büyütülerek içlerinden sağlıklıları seçiliyor. Çok şükür 15 haftalık hamileyim şimdi. İlk denememizde sayımız 5000 hareketlilik ve morfoloji %5 ti. Sonra 4 ay boyunca keçiboynuzu kürü ve solgar ın male multiple diye bir ilacını kullandı eşim ve 2. denememizde sayımız 100.000 olmuştu. hareketlilik ve morfoloji de oranlar değişmedi ama sayı artınca onlarda otomatikmen artmış oldu. Sana tavsiyem mutlaka IMSI tekniği olan bir merkez seç. Biz memorialde Güvenç beyle tedavi olmuştuk. İnşallah sağlıkla evladına kavuşursun.

8. 15 Mayıs 2011
  9. teacher-20

teacher-20 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benim eşimde de sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu vardı. bize de tüp bebek dediler ilk denememizde oldu şimdi 2 yaşında bi kızımız var. Allah her isteyeni çocuk sahibi yapsın arkadaşlar..

10. 15 Mayıs 2011
  11. phuket79

phuket79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benim eşimde sperm sayısı sıfırdı.bendede tüplerde alındı ve bir sürü sorun vardı hamileyim hala sorunlarla uğraşıyorum.ilk deneme kimyasal 2. dondurulmuş tuttu.Allhaın işiyle doktorun kabiliyeti merkezin güvenilir olması bir araya geldi anlıycan Allah ol dedi.kimisi ilkinde kimisi 5. de tutturuyo.En önemlisi kucana alıyomusun o önemli tutması işin en kolayı.

12. 15 Mayıs 2011
  13. lahor

lahor Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sayı ve morfoloji sorunumuz vardı bizimde
    ilk denemede tuttu çok şükür şimdi 7 haftalık hamileyim
    tedavin hakkında hayırlı olsun

14. 15 Mayıs 2011
  15. GULSEZER

GULSEZER Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de varım kızlar ama ... ben birkaç gün önce 8.haftamda bebeğimi kaybettim.kalbi durmuş.hamile kalmak diil, onu devam ettirebilmek önemli.rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

16. 16 Mayıs 2011
  17. nil_alp

nil_alp Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel bazı arkadaşlar ilk denemede hamile kalmışlar darısı başımıza inşşş:KK49::KK49::KK46::KK46:

18. 16 Mayıs 2011
  19. nil1971

nil1971 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Selam canim
    Öncelikle Rabbim tum isteyenlere hayirli salih evlatlar versin insallahhhh Önemli olan Rabbimin istemesi yeterki ol desin yeterki istesin nasip kimet isi Yuce yaradanim ne zaman nasip ettiyse gelecek insallahhh mesela bizim 7. denemede yani migro tedavimde oldu benim esimin spermi hic yoktu yani azo spermiydi dr lar asla cocugunuz olmaz demislerdi birde benim yumurta rezervim bitmisti ve tam 20 yilimi verdim bu ugurda bakiyorsun sebebsiz infertile kadin ve erkekte hic bir problem yok genede olmuyor tupde deneseler diyecegim Rabbim hakkimizda hayirlisini nasip etsin insallah sizinde ilk denemede olur canim.
    Rabbim kimseyi bu dertle imtehan etmesin cektigim icin coook iyi biliyorum.
    Yasin kac?
    Esinin yasi kac?
    Mevlam insallah ilk denemende melegini nasip eder canim Rabbim aratmasin her daim duamdasiniz sevgiler h.k:KK16: